رفتن به نوشته‌ها

اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


زنان باردار که دارای اضافه وزن هستند در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو می شوند. اضافه وزن در دوران بارداری یکی از نگرانی های زنان باردار با اضافه وزن است. اگرچه اضافه وزن در زنان باردار خطری برای مادر و جنین به همراه دارد. اما بارداری زمان کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود. زیرا در این مدت نباید برای کاهش وزن رژیم بگیرند. بنابراین ، تأکید بر انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و اجتناب از غذاهای با کالری بالا است. به منظور توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق ، باید به منابع غذایی موجود در خانواده ، عادات غذایی ، رفتار و شیوه زندگی آنها توجه شود.

یک زن باردار در هر شرایطی (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کند. بنابراین ، رژیم کاهش وزن محدود برای زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های رژیم غذایی مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن مورد نیاز خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن بیش از حد عبارتند از:

  • عادات و رفتارهای غذایی نادرست شامل مصرف زیاد منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ کرده ، فست فودها ، نوشیدنی های شیرین (k.laha و آب میوه های صنعتی که حاوی مقدار زیادی شکر هستند) ، شیرینی و شکلات
  • عدم تحرک و عدم فعالیت بدنی
  • ادم و احتباس مایعات یا در موارد پره اکلامپسی
منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *