انواع ویتامین B

ویتامین B نقش مهمی در عملکرد متابولیک بدن دارد. اجازه استفاده مناسب از ویتامین B را در سیستم بدن می دهد. به ما کمک می کند تا پوستی سالم داشته باشیم. همچنین باعث تقویت عضلات مناسب می شود. این به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند، که باعث می شود از شر بیماری خلاص شویم. عملکرد صحیح سیستم عصبی را تضمین می کند. همچنین به رشد و تقسیم سلول ها کمک می کند. این عملکرد به بدن در جلوگیری از کم خونی کمک می کند. علاوه بر این، به ما در جلوگیری از سرطان کشنده پانکراس کمک می کند.

در اینجا عملکرد ویتامین B آمده است:

• یکی از شناخته شده ترین آنها ویتامین B1 یا تیامین است – کربوهیدرات ها را به انرژی تبدیل می کند و به سوخت و ساز پروتئین ها و چربی ها کمک می کند. کمبود آن در بین الکلی ها شایع است زیرا الکل موجود در خون در جذب تیامین از طریق روده اختلال ایجاد می کند. بیش از حد این می تواند باعث سردرد، تحریک پذیری، نبض سریع و ضعف شود.

• ویتامین B2 یا ریبوفلاوین عامل مهم دیگری است. چندین واکنش را در چرخه انرژی تکمیل می کند. همچنین در حفظ سلامت پوست در غشاهای مخاطی، قرنیه و غلاف های عصبی مهم است. کمبود این اختلالات پوستی منجر به کم خونی، حساسیت چشم به نور و التهاب بافت نرم اطراف دهان و بینی می شود.

• علاوه بر این، ویتامین B3 نیز به نام های نیاسین، اسید نیکوتینیک و نیکوتین آمید شناخته می شود. به متابولیسم کربوهیدرات کمک می کند. آنها معمولا در غذاهای غنی از پروتئین یافت می شوند. اگر بیش از حد از آن خورده شود، منجر به خارش، سردرد، گرفتگی عضلات، حالت تهوع و تورم پوست می شود.

• مهمترین آنها ویتامین B5 یا اسید پانتوتنیک است. این نوع ویتامین B باعث افزایش تعداد زیادی واکنش های متابولیکی لازم برای رشد و سلامتی حیوانات می شود.

• علاوه بر ویتامین B6 یا پیریدوکسین. این کوآنزیم از بسیاری از سیستم های آنزیمی است که در متابولیسم پروتئین ها، کربوهیدرات ها و چربی ها نقش دارند. پیریدوکسین همچنین در تولید گلبول های قرمز خون استفاده می شود. کمبود آن باعث ایجاد لایه های پوستی، اختلال در سیستم عصبی، گیجی، هماهنگی ضعیف و بی خوابی می شود.

• ویتامین B7 نیز وجود دارد که به نام بیوتین یا ویتامین E نیز شناخته می شود، که نقش کلیدی در متابولیسم ایفا می کند که منجر به لیپوژنز و استفاده از دی اکسید کربن می شود.

• ویتامین B9 به این لیست اضافه شده است که به نام اسید فولیک یا ویتامین M نیز شناخته می شود. منجر به تشکیل اسیدهای نوکلئیک و تشکیل گلبول های قرمز خون می شود. همچنین برای تجزیه پروتئین ها و تشکیل هموگلوبین ضروری است. کمبود آن باعث کم خونی، رشد ضعیف و تحریک دهان می شود. این یک بیماری شایع در میان افرادی است که به طور مکرر مشروب الکلی می نوشند، افراد مسن و کسانی که سوء تغذیه دارند.

• و در نهایت ویتامین B12 (کوبالامین های مختلف). این یک ترکیب کریستالی پیچیده است که در تمام سلول ها عمل می کند. شناخته شده است که به رشد گلبول های قرمز خون در حیوانات کمک می کند. برای فواید ویتامین ها به http://meditate.com.au برای اطلاعات مراجعه کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر