انزوای اجتماعی و تنهایی مرتبط با بیماری قلبی


فوریه ۲۸، ۲۰۲۲ – یک مطالعه جدید در ایالات متحده نشان می دهد که انزوای اجتماعی و تنهایی با خطر بیشتر بیماری قلبی، سکته مغزی و مرگ ناشی از بیماری قلبی در میان زنان یائسه مرتبط است.

حتی پس از تطبیق با سایر رفتارهای پرخطر، مانند سیگار کشیدن و عدم تحرک فیزیکی، انزوای اجتماعی و تنهایی با احتمال بالاتری برای بیماری قلبی جدید و سکته مغزی در این جمعیت به ترتیب ۸ و ۵ درصد مرتبط بود. برای زنان مسن‌تر با سطوح بیشتری از انزوای اجتماعی و تنهایی، افزایش خطر تا ۲۷ درصد افزایش یافت.

این تحقیق در فوریه به صورت آنلاین منتشر شد. ۲ اینچ شبکه جاما باز، انزوای اجتماعی و تنهایی را در طی ۸ سال در میان تقریباً ۵۸۰۰۰ زن با استفاده از پرسشنامه بررسی کرد. افرادی که در این مطالعه شرکت کردند هیچ سابقه حمله قلبی، سکته مغزی یا بیماری عروق کرونر قلب نداشتند. در طول این مطالعه، ۱۵۹۹ نفر تشخیص جدیدی از بیماری عروق کرونر قلب یا سکته داشتند یا بر اثر بیماری قلبی عروقی فوت کردند.

جان بلتیر، استادیار اپیدمیولوژی در مدرسه هربرت ورتهایم، یکی از نویسندگان این مقاله، می گوید: «این یک سیگنال قوی برای ما است مبنی بر اینکه مسیری وجود دارد که باعث سطوح بالاتر بیماری قلبی عروقی در میان افرادی که از نظر اجتماعی منزوی و تنها هستند، وجود دارد. علوم بهداشت عمومی و طول عمر انسان.

ناتالی گولاسفسکی، نویسنده ارشد این مقاله، دکترای دکترا، محقق فوق دکترا در هربرت می‌گوید: «من همیشه فکر می‌کردم حمایت اجتماعی هر نوع تنهایی یا انزوا را از بین می‌برد، اما همانطور که در این مطالعه آزمایش کردیم، فکر نمی‌کنم اینطور عمل کند. دانشکده بهداشت عمومی Wertheim و علوم طول عمر انسان در سن دیگو. او هشدار می‌دهد که این یافته می‌تواند به این دلیل باشد که تعداد کمی از زنانی که مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند سطوح پایینی از حمایت اجتماعی برای مشاهده اثر اصلاح‌کننده داشته‌اند.

از اینجا به کجا؟

دکتر کاترین رکسرود، رئیس بخش سلامت زنان، بخش پزشکی، در بیمارستان زنان و بریگهام در بوستون، می‌گوید: «انزوای اجتماعی و تنهایی امروزه در سراسر بزرگسالان و بیشتر برای افراد مسن‌تر مسئله بزرگی است. نگاه به زنان بسیار مهم است، زیرا آنها واقعاً اکثریت گروه سنی مسن‌تر را تشکیل می‌دهند.»

با توجه به اینکه رابطه بسیار واضحی بین انزوای اجتماعی، تنهایی و سلامت ضعیف از جمله بیماری قلبی و سکته وجود دارد، او می‌گوید گام بعدی تمرکز بر راه‌هایی برای شناسایی افرادی است که در معرض خطر هستند.

رکسرود می‌گوید: «من فکر می‌کنم این مطالعه بر نیاز به فکر کردن در مورد مداخلات مؤثر برای کاهش انزوای اجتماعی و تنهایی، به‌ویژه با جمعیت سالخورده ما تأکید می‌کند.

Golaszewski می گوید که اندازه گیری انزوای اجتماعی و تنهایی به عنوان بخشی از مراقبت های اولیه استاندارد می تواند در شناسایی بیماران در معرض خطر کمک زیادی کند.

او می‌گوید: «خواه با پرسیدن چند سؤال، همانطور که در مطالعه خود انجام دادیم، یا با ایجاد یک امتیاز شاخص برای دریافت نبض بر ارتباط اجتماعی افراد.

مؤسسه ملی سالمندی یک ابزار انزوای اجتماعی و تنهایی با ایده هایی برای حمایت از افراد مسن ارائه می دهد.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/