انتشار ۱۱۳۴ مقاله تخصصی نانو در مجلات منتخب داخلی و بین المللی – پایگاه خبری اخبار خوب


معاون علمی و فناوری رئیس جمهور اعلام کرد؛

در سال ۱۴۰۰، ۱۱۳۴ مقاله ویژه در زمینه فناوری نانو در مجلات منتخب داخلی و بین المللی منتشر شد.

گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، کارشناسان معتقدند استفاده از نتایج تحقیقات به بهبود راهکارها و روش ها از اولین مرحله تولید محصول یا ارائه خدمات تا آخرین ورود به بازار کمک شایانی می کند و شکی نیست که می تواند موتور محرکه ای برای توسعه در همه عرصه ها از جمله دانش فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و اجتماعی باشد.

مرکز توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است تا ارتباط علم و صنعت را تقویت کرده و تأثیر هر دو را افزایش دهد. به این ترتیب طی سال گذشته از ۷۰۸ محققی که در زمینه توسعه صنعت نانو فعالیت می‌کنند. حمایت های مادی و معنوی می کرد.

در مجموع نزدیک به ۲۲ میلیارد ریال حمایت تشویقی از ۷۰۸ پژوهشگر فناوری نانو پرداخت شد.پرداخت در زمینه مقالات حمایتی، حمایت از پایان نامه صنعتی کاربردی، چاپ کتاب و سایر پایان نامه های کاربردی.

چاپ مقالات در نشریات منتخب

یکی از اقدامات توسعه کشور که در سطح بین المللی از آن صحبت می کنند. مقالات علمی کشور در پایگاه ها و نشریات علمی منتشر می شود. مرکز توسعه فناوری نانو نیز با انتشار مقالات علمی پیشکسوتان کشور در حوزه فناوری نانو از این کار حمایت کرده است و طی یک سال گذشته با هدف حمایت از پژوهشگرانی که مقالات باکیفیت تولید کرده اند، با انتشار مقالات به ارتقای آن کمک کرده است. مقالات آنها در مجلات منتخب داخلی و بین المللی.

در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۱۳۴ مقاله برای چاپ در نشریات منتخب تایید شد و میانگین تاثیر این مقالات و میزان انتشار آنها افزایش چشمگیری داشت.

مرکز توسعه فناوری نانو معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز از تعریف و اجرای اصطلاحات کاربردی و مسئله‌محور با هدف پاسخگویی به نیازهای صنعت از طریق استفاده از توان پژوهشی محققان داخلی در اجرای مقررات صنعت پایان نامه ها

انتهای پیام/۴۱۴۴