امید کاذب به آمریکا با طناب های پوسیده مجازات پاسخ بزرگ به پیام آمریکا. دلیل قانع کننده ای برای بی اعتمادی به آمریکابه گزارش همشهری آنلاین، روزنامه همشهری نوشت: «به نظر می‌رسد واکنش ایران به گزارش مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و به دنبال آن پذیرش تصمیم علیه ایران توسط برجام که توسط آمریکا و ترویکای اروپایی تهیه شده بود، با مخالفت جمهوری.» برعکس، آنها همچنان از مذاکره و احتمال توافق در وین صحبت می کنند و همچنان از سلاح های ناکارآمد «مجازات» برای تحمیل جمهوری اسلامی استفاده می کنند.

به همین دلیل است که ایالات متحده در روزهای اخیر تحریم های جدیدی را علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کرده است. دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا دو فرد و ۹ شرکت را فهرست کرده است که به گفته آنها بخشی از “شبکه تحریم های ایران” هستند تا نشان دهد که وی قصد جدی برای پایان دادن به موضوع هسته ای ندارد.

اعمال مجازات های جدید

به گفته ایالات متحده، این تحریم ها که گفته می شود پاسخ واشنگتن به ممنوعیت دوربین های آژانس بین المللی انرژی اتمی در تهران است، «شبکه ای را هدف قرار داده است که به ایران کمک می کند تا از تحریم ها دور بماند و محصولات پتروشیمی را بفروشد».

در بیانیه وزارت خزانه‌داری آمریکا آمده است: «امروز، دفتر وزارت خزانه‌داری آمریکا شبکه‌ای از تولیدکنندگان پتروشیمی ایران و همچنین شرکت‌های مستقر در وزارت خزانه‌داری آمریکا، جمهوری خلق چین و امارات را تاسیس کرده است که از Trilliance حمایت می‌کنند. فهرست قراردادهای تحریمی شرکت بازرگانی پتروشیمی و پتروشیمی ایران. این دو شرکت نقش عمده‌ای در فروش محصولات پتروشیمی ایران به خارج از کشور دارند.» با حمایت از فروش محصولات پتروشیمی ایران به خارج از کشور. در شرق آسیا، این شبکه به تسهیل مذاکرات بین المللی و انحراف تحریم ها کمک خواهد کرد.

اما در چنین مواردی آمریکایی‌ها این درگیری‌های اخلاقی علیه جمهوری اسلامی را «دیپلماسی مهم» می‌دانند و با اعمال مجازات‌های جدید تلاش می‌کنند ایران را به کنار گذاشتن خواسته‌های قانونی وادار کنند. از جمله برایان نلسون، دستیار وزیر ایالات متحده در صندوق ملی تروریسم و ​​اطلاعات مالی، که یک چهره شناخته شده در جنگ علیه تروریسم و ​​اقتصاد ایران است، پس از تحریم های جدید تهران اعلام کرد که “ایالات متحده یک مسیر است. مهم است. دیپلماسی.” به دنبال اقدام مشترک برای بازگشت به انطباق با برنامه جامع. بدون توافق، ما به استفاده از قدرت تنبیهی خود برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی از ایران ادامه خواهیم داد.

دلیل قانع کننده ای برای بی اعتمادی به آمریکا

رئیس جمهور ایران روز گذشته در «راهپیمایی جهاد و توسعه» در حسینیه جماران گفت: «از اینکه آمریکایی‌ها پیام مذاکره و توافق می‌فرستند، متعجبم». افزایش می یابد.”

سید ابراهیم رئیسی تاکید کرد که دنیا باید به ما این حق را بدهد که به آمریکا به عنوان عهدشکنی اعتماد نکنیم. آنها اکنون می خواهند ما را مجازات کنند. “آیا مجازات توانست ما را محدود کند؟”

تحریم کردن؛ ابزارهای دیپلماتیک آمریکا

وزیر امور خارجه آمریکا در بیانیه‌ای اذعان کرد که «واشنگتن بدون توافق از تحریم‌ها علیه ایران استفاده کرد» و در بیانیه‌ای گفت که دولت بایدن به دنبال «دیپلماسی هدفمند» برای به دست آوردن بازگشتی متناسب با اجرای کامل توافق است. توافقات هسته ای، “عادلانه” و “باثبات”؛ بدون توافق، ما از قدرت تحریمی خود برای محدود کردن صادرات نفت، فرآورده های نفتی و محصولات پتروشیمی به خارج از ایران استفاده خواهیم کرد. او گفت: «ایالات متحده شبکه‌ای از تولیدکنندگان و شرکت‌های پتروشیمی ایرانی را که در جمهوری خلق چین، امارات متحده عربی، ایران و ایران ایجاد شده‌اند که از شرکت‌های پتروشیمی تریلیانس و پتروشیمی ایران حمایت می‌کنند، تحریم کرده است.» بیانیه. آمریکا تحریم هایی را از موسسات درگیر در میانجیگری پتروشیمی ایران در خارج از کشور دریافت کرده است. از سوی دیگر، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی اخیر خود بار دیگر با تاکید بر این که واشنگتن برای موقعیت‌های مختلف در خصوص موضوع هسته‌ای ایران آماده می‌شود، بار دیگر راه فرار را در پیش گرفت و گفت که هنوز ادامه دارد. ایالات متحده. به احتمال یک نتیجه اعتقاد داشته باشید. بازگشت به تبعیت از شورای امنیت سازمان ملل وجود دارد. بدیهی است که اگر ایران موضوع پسابرجام را کنار بگذارد و بر لایحه ای که مدت هاست روی میز بوده تمرکز کند. ند پرایس گفت: با توجه به تحریم‌های واشنگتن برای متقاعد کردن ایران برای بازگشت به میز مذاکره و در صورت وجود ضرب‌الاجل برای مذاکره، ضرب‌الاجلی برای مذاکره وجود دارد. این دوره روزی است که منافع بازگشت به برجام به دلیل توسعه برنامه هسته ای ایران از بین می رود. دلیل اینکه ما به دنبال بازگشت به برجام هستیم این است که همچنان یک منافع ملی برای ایالات متحده و به نفع شرکای ما و شرکای بین المللی آن است. همیشه اینطور نخواهد ماند، به خصوص که ایران در حال انجام فعالیت هایی است که بر اساس شورای امنیت سازمان ملل ممنوع شده است.» چنین ادعاهایی از سوی مقامات آمریکایی که در ماه‌های اخیر بارها مطرح شده است، پس از تأیید مجدد آژانس بین‌المللی انرژی اتمی بر شناسایی تعهدات اساسی جمهوری اسلامی ایران در برجام صورت گرفت و تقریباً همه طرف‌ها اکنون همگی قبول دارند که توپ در راه واشنگتن است. تصمیم می گیرد تحریم های ظالمانه ایران را لغو و لغو کند.

ما برای موفقیت از خط قرمز عبور نمی کنیم

وی گفت: سرعت و شتاب قطار دیپلماتیک منوط به هم افزایی ملی در سیاست خارجی و با تلاش وزارت امور خارجه در سطح منطقه، دستاوردهای سیاست خارجی در ۱۰ ماه گذشته است. جهانی شدن ناشی از رویکرد هوشمندانه دستگاه دیپلماسی به استفاده حداکثری از ظرفیت های ملی و بین المللی برای پیشبرد اهداف سیاست خارجی است. تاکید بر اعتقاد به اصول سیاست خارجی مندرج در قانون اساسی و التزام به بکارگیری منویات ائمه اطهار انقلاب اسلامی در عرصه سیاست خارجی از رویکردهای راهبردی وزارت امور خارجه دولت سیزدهم است. علی. باقریکانی افزود: ویژگی های راهبردی ابزار سیاست خارجی دولت سیزدهم. یعنی برای اینکه خود را مردانی موفق در عرصه دیپلماسی معرفی کنیم، حاضر نیستیم بر سر اصول و مبانی سیاست خارجی و خط قرمز در نظام کوتاه بیاییم، بلکه مهارت دیپلماسی از خود گذشتگی است. برای دستیابی به اهداف سیاست خارجی وی با بیان اینکه آسیب استعمار در سیاست خارجی به منزله تحقیر سیاست خارجی است، گفت: در وزارت امور خارجه به این اصل معتقد و پایبند هستیم که در عرصه سیاست خارجی فعال هستیم. بنابراین ما همه اشکال گفتگو را با “پاداش” متقابل و جدا از “قیمت” ترویج می کنیم.