رفتن به نوشته‌ها

امگا 3 در بدنسازی. هفت ماده ضروری برای مصرف در دوزهای متعادل


امگا 3 در بدنسازی

مصرف امگا 3 در بدنسازی برای بازسازی ماهیچه ها و بازیابی فعالیت های ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 هستند اسیدهای ضروری برای بدن آیا این نقش مهمی در عملکرد بدن دارد؟

روغن های مشتق شده از ماهی های چرب ماهی قزل آلا یا ساردین این یکی از منابع طبیعی امگا 3 است که خواص زیادی برای ورزشکاران و سایرین دارد. اما بهتر است این مزایا را برای ورزشکاران به ویژه بدنسازان از نزدیک مشاهده کنید.

فواید امگا 3 برای بدنسازی

امگا 3 یکی از آنهاست اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم فعالیتهای بدن ضروری است ، اما نکته این است که به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها به دست آید.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن یافت می شوند. مقدار متعادل دریافت کنید امگا 3 در بدنسازی این برای بازیابی عضلات کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در واقع امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی فواید زیادی دارد ، از جمله بهبودی. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد می توان ذکر کرد اما ما در مورد فواید این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی در ادامه بیشتر صحبت خواهیم کرد.

1.افزایش اثر ورزش

جالب است بدانید که بدن تحت فشار زیاد در حین ورزش قرار می گیرد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و برای متابولیسم پروتئین عضلات و همچنین هیکل تعادل ایجاد می کند.

وقتی ورزش و فعالیت بدنی به پایان رسید ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت باعث می شود بدن با استرس ورزش سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نمی یابد ، بیشتر مستعد آسیب های استرس است. در واقع ، می توان گفت که استرس ناشی از آن می تواند منجر به افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی او هست. (منبع)

همانطور که قبلاً ذکر شد ، امگا 3 مهمترین تأثیر را در بدنسازی ، بازیابی و بازیابی بعد از ورزش دارد که باید روزانه به میزان متعادل برای ورزشکاران مصرف شود.

2. سوخت رسانی و عضله سازی کنید

سرعت رشد و تولید پروتئین در ماهیچه ها (MPS) برای تجزیه و تحلیل یا سوخت عضله در ماهیچه (MPB) تأثیر قابل توجهی بر عضلات بدنسازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر سوخت ماهیچه ای فراتر از رشد ماهیچه ای باشد ، حالتی کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که منجر به افتادگی ماهیچه ها و کاهش توده عضلانی می شود.

امگا 3 برای عضله سازی

مصرف منابع پروتئین و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 به بدنسازان در جلوگیری از وضعیت کاتابولیک کمک می کند. طبق تحقیقات انجام شده ، مصرف مکمل پروتئینی با امگا 3 به جلوگیری از ضعف ماهیچه ها کمک می کند.

3. ریکاوری بعد از تمرین

یکی از مهمترین موارد در مورد تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، بازیابی بعد از تمرین و رهایی از خستگی است. عناصر مهم برای رفع خستگی بعد از ورزش و مصرف متعادل و منظم امگا 3 در بدنسازی شامل موارد زیر است:

  • در کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • در بهبود عملکرد مثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را انجام می دهد

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

طبق تحقیقات ، دریافت امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با دریافت پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون منجر به ساخت بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، عملکرد عصبی عضلانی ، ترمیم و رشد بافت تسریع می شود و از آسیب سلولی محافظت می شود.

5. سلامت قلب و عروق مغز

سلامت قلب و کاهش خطر بیماری قلبیاین بسیار وابسته به مصرف چربی های مفید است. اکسیژن رسانی مناسب شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید مهم امگا 3 در بدنسازی است. این باعث عملکرد بهتر ورزش می شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. به همین دلیل است که مصرف می شود امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریعتر ، حرکت مناسب ، عملکرد و بازخورد آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از سوالات متداول در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا وجود دارد یا خیر اضافه وزن یا نه؟ بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب نیز دارد چربی های مضر را از بین ببرید شما دارید.

با این حال ، می توان گفت که امگا 3 با دوز متعادل می تواند در کاهش وزن ورزشکاران مثر باشد. این بدان معنی است که می توان از کاهش وزن ناشی از مصرف آن جلوگیری کرد. طبق تحقیقات انجام شده ، در اکثر افراد ، مکمل امگا 3 باعث افزایش وزن نمی شود.

7. موارد بیماری و جراحی

یک نکته مهم که در آسیب ها موثر است و سرعت بازیابی آنها قدرت بازیابی عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در حد متعادل و در دوزهای مناسب مصرف شوند ، بافت ماهیچه ای از سوی دیگر از دست دادن عضلات جراحی محافظت می شود. این کار حتی برای افراد غیر ورزشکار بسیار م effectiveثر و مفید است.

مقدار متعادل امگا 3

مقدار توصیه شده امگا 3 که توسط انجمن قلب آمریکا توصیه می شود 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از طریق مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. توجه داشته باشید که سوخت به ازای هر گرم چربی 9 کالری در بدن تولید می کند. اگر میزان مصرف امگا 3 خود را 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چای خوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی حاوی امگا 3

منابع طبیعی حاوی امگا 3
  • ماهی های چرب ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و
  • دانه کتان و روغن
  • روغن کلزا
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام هندی و پسته و همچنین روغن های حاصل از آنها
  • یک تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات تکمیلی

مصرف امگا 3 در بدنسازی فواید مطلوب بسیاری دارد. اما نیازهای بیش از حد بدن ممکن است منجر به التهاب صورت و دهان یا حتی کهیر شود. توصیه می شود مقدار و دوز متعادلی را برای مصرف با توجه به نیاز بدن توسط متخصصان این حوزه مصرف کنید.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *