افزایش ۲۷ درصدی تولید شمش آلومینیوم طی ۴ ماهه امسال – پایگاه خبری خوش


بر اساس آمار منتشر شده از وضعیت تولید آلومینیوم در چهار ماهه نخست سال جاری، چهار کارخانه اصلی آلومینیوم کشور ۲۲۰ هزار تن آلومینیوم تولید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۷ درصد افزایش داشته است. . در این مقایسه آماری تولید پودر آلومینا نیز هفت درصد افزایش یافت، اما تولید بوکسیت (ماده اولیه پودر آلومینا) کاهش یافت.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از ایسنا، بر اساس آمار ارائه شده از سوی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، چهار کارخانه داخلی آلومینیوم از ابتدای سال ۲۲۲.۵۳ تن برنج علیم تولید کردند. . از فروردین تا پایان تیرماه ۲۷ درصد بیشتر از ۱۷۵ هزار و ۲۸۱ تن تولید در مدت مشابه سال گذشته است.

از این میزان، شرکت سالکو ۹۵ هزار و ۸۵۳ تن، ایرالکو ۶۱ هزار و ۴۷۸ تن، المهدی ۵۲ هزار و ۴۵۶ تن و آلومینا ایران ۱۲ هزار و ۲۶۶ تن شمش آلومینیوم تولید کردند.

همچنین تولید آلومینا شرکت آلومینا ایران طی چهار ماهه نخست امسال با هفت درصد افزایش از ۷۵ هزار و ۳۹۶ تن در چهار ماهه نخست سال ۱۴۰۰ به ۸۰ هزار و ۸۹۶ تن رسید.

علیرغم افزایش تولید شمش آلومینیوم و پودر آلومینا در مدت مورد گزارش سال جاری، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، تولید بوکسیت (ماده اولیه تولید پودر آلومینا) در کارخانه آلومینا ایران تولید شده است. تولید این ماده معدنی به ۳۳۸ هزار و ۸۷۵ تن به ۱۸۹ هزار و ۴۲۹ تن رسید که بیش از ۷۸ درصد کاهش نشان می دهد.

انتهای پیام