افزایش ۲۵ درصدی تجارت الکترونیک از سال ۱۴۰۰/ انتشار لوگوی جدید اینماد – ایستگاه جدید خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از خبرنگار اقتصادی فارس امین کلاه برداران وی امروز در نشست خبری گزارش سالانه تجارت الکترونیک ایران (سال ۱۴۰۰) گفت: بر اساس وظایف محوله به مرکز در اساسنامه مرکز توسعه تجارت الکترونیک، یکی از وظایف، انتشار دستاوردها است. . گزارش سالانه اکوسیستم تجارت الکترونیک، و بنابراین گزارش سالانه به طور منظم از سال ۲۰۱۷ تا آن منتشر می شود.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک کشور گفت: ۶۰ درصد صاحبان مشاغل در حوزه تجارت الکترونیک بین ۲۰ تا ۴۰ سال سن دارند و همگی فارغ التحصیل شده اند.اکثریت این گروه.فارغ التحصیل آنها دانشگاهی هستند و بنابراین این ارقام امکان فعالیت در حوزه تجارت الکترونیک را نشان می دهد.

وی افزود: از نظر زیرساختی از جمله تحویل و تدارکات، شرکت پست نقش مهمی را ایفا می کند و بیش از ۶۰ درصد تحویل تجارت الکترونیک توسط شرکت پست انجام می شود.

* رشد ۲۵ درصدی معیارهای کلان تجارت الکترونیک

کلاه برداران وی با بیان اینکه در قانون برنامه ششم توسعه میانگین ۷.۵ درصد برای رشد تجارت الکترونیک در کشور در نظر گرفته شده است، گفت: شاخص های مختلفی در بخش تجارت الکترونیک ذکر شده است که نشان می دهد حداقل افزایش این شاخص وجود دارد. ۱۵ درصد افزایش و حداکثر افزایش ۴۵ درصد است. و این یعنی حدود ۲۵ درصد افزایش در شاخص کلان تجارت الکترونیک در کشور داشتیم که برای آینده صنعت خوب است. .

وی افزود: مشخص است که جای خالی زیادی در این بخش وجود دارد و دولت سیزدهم مصمم است از مهارت و انرژی بخش خصوصی و توان کسب و کار بر اساس دانش در این زمینه استفاده کند.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیک کشور اعلام کرد: دستاورد اصلی مرکز توسعه تجارت الکترونیک در حوزه حقوقی میانگین زمان تحویل است. خودشه در ۱۰ دقیقه این چیزها بدون ستاره و یک ساعت فاصله این چیزها ستاره رسید

وی افزود: از آذر ۱۴۰۰ این چیزها مرکز ثبت و در دی ماه ۱۴۰۰ می باشد پایان در همان سال حدود ۳۸۰۰ خودشه بدون ستاره و تقریباً رتبه A منتشر شدالاغ همین تعداد مرداد امسال خودشه هیچ ستاره ای بیرون نیامد و تقریباً ۱۷ هزار خودشه ستاره دار در ۵ ماهه اول سال ۱۴۰۱ منتشر شد که نشان می دهد عدم تمرکز با استقبال خوبی مواجه شده است.

کلاه برداران وی در خصوص زیرساخت های مالی گفت: مشکل از بحث مدیریت درگاه پرداخت آنلاین شروع شد و اکنون بر اساس توافق با بانک ها، درگاه گمرکی پرداخت ها و پرداخت های بلندمدت به زیرساخت های مالی اضافه شد و از پایان اکتبر امسال شرکت های تجارت الکترونیک می توانند از این درگاه ها برای پنجره های گروه تجارت الکترونیک استفاده کنند.

* مجموع فروش تجارت الکترونیک در سال ۱۴۰۰ به ۱.۲۳۷ میلیارد تومان رسید

فرانک ابوالاسوم مدیر بخش نظارت مرکز توسعه تجارت الکترونیک با ارائه گزارشی از وضعیت تجارت الکترونیک کشور در سال ۱۴۰۰ گفت: در بخش زیرساخت تجارت الکترونیک در سال ۱۴۰۰ ضریب نفوذ اینترنت به ۱۲۷.۲ درصد رسید. که بالاتر از میانگین آسیایی و جهانی است و ضریب نفوذ شبکه های اجتماعی ۵۶ درصد و تعداد کاربران شبکه های اجتماعی ۴۸ میلیون نفر برآورد شده است.

رئیس بخش پایش مرکز توسعه تجارت الکترونیک گفت: با توجه به تعداد کاربران اینترنت، در سال ۱۴۰۰ تعداد ۱۰۶.۹۲ میلیون کاربر اینترنت وجود داشت که نسبت به سال ۱۳۸۸ نزدیک به ۱۳ درصد افزایش داشت.

وی گفت: در سال ۱۴۰۰ تعداد یک میلیون و ۳۱۷ هزار و ۴۷۷ گواهی الکترونیکی صادر شده که نسبت به سال ۱۳۹۸ ۱۲۴ درصد افزایش داشته است.

ابوالمعصوم می گوید: ضریب نفوذ تلفن همراه در سال ۱۴۰۰ از ۶ درصد به ۱۶۷ درصد افزایش یافته و تعداد کاربران تلفن همراه هوشمند ۵۷ میلیون و ۱۹۰ هزار نفر برآورد شده است، تعداد کل گواهی های الکترونیکی صادر شده از ابتدا تا پایان سال ۱۴۰۰ نیز ۲ میلیارد و ۶۸۱ نفر است. به ۱,۲۳۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ رسید. ۸۶۶,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ خرید اینترنتی…………مجموع خریدهای الکترونیکی در کشور به ۱,۲۳۷,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان و ۸۶۶,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ تومان به سایر روشها به ۱,۰۰۰,۰۰۰ تومان رسید.

وی افزود: میانگین ارزش هر تراکنش تجارت الکترونیک ۳۴۳ هزار تومان برآورد شده است و کل معاملات تجارت الکترونیکی در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۸۸ ۱۳ درصد افزایش یافته است و کل تجارت الکترونیکی. فروش ۳.۶ میلیارد تخمین زده شده است که نسبت به سال ۲۰۱۹ ۱۴ درصد افزایش داشته است.

ابوالمعصوم گفت: تعداد کل این چیزها با توجه به اینکه در سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۱۳۹۹، ۵ درصد افزایش داشته است.

* صدور اولین مجوز مرکز ثبت توسط وزارت ساکت باش

در ادامه این نشست علیرضا شاه میرزایی، معاون بازرگانی و خدمات ساکت باش وی گفت: چند راه کار در وزارت ساکت باش در حوزه تجارت الکترونیک یک راه مهم این است که قبل از کمیته مقررات زدایی و مشکل صدور مجوز، از ابتدای دولت سیزدهم در صدور مجوزها تغییری ایجاد شده بود و تغییراتی صورت می گرفت. قبل از الزامات قانونی ساخته شده است داوطلبان از وزارت ساکت باش تمام شده. و مجوز اول بر اساس ثبت نشریه می باشد خودشه از وزارت ساکت باش تمام شده.

وی همچنین افزود: یکی از مشکلات ما در حوزه مالیات است و بسیاری از شرکت ها برای سوال و ارتباط با گیت های گمرکی نیازمند دریافت کارت اعتباری هستند که امیدواریم سرعت تردد در این حوزه نیز افزایش یابد.

شاه میرزایی گفت: اتفاق خوبی در حوزه ارزی افتاده و ما هم از آن استفاده می کنیم ارز دیجیتال و شرکت پست نیز از ظرفیت بالایی برخوردار است و می تواند در معاملات تجاری بین المللی فعال باشد و همه اینها در انتظار گمرک است و در صورتی که سیستم نتواند تراکنش های کوچک را به سرعت و بدون ارتباط انجام دهد از قابلیت های ارائه شده توسط تجارت الکترونیک در سطح بین المللی ما نمی توانیم از آن استفاده کنیم.

وی افزود: امیدواریم ابزارهای دیگر به سرعت عمل کنند و با تیم خود بتوانیم زیرساخت قانونی ایجاد کنیم و از این طریق بتوانیم بخشی از مشکلات تجارت الکترونیک کشور را حل کنیم.

معاون وزیر ساکت باش وی گفت: ما بین کسب و کار مجازی و مجوز اتحادیه هستیم خودشه ما اختلاف نظر داشتیم و اغلب این دو با هم موافق نبودند و شرکت باید دو جا می رفت، بنابراین ما این موضوع را به طور کامل در نظر گرفتیم.

وی گفت: بازارهای هوشمند طلا در همه جای دنیا وجود دارد و مردم می توانند به صورت آنلاین طلا بخرند و بفروشند و این به تقویت مشکل کمک می کند اما اگر این مشکل را ممنوع کنیم بازار پناه می گیرد.طلا در تلگرام و شبکه های اجتماعی اتفاق می افتد. ، و این درست نیست.

معاون وزیر ساکت باش وی گفت: در حوزه حمل و نقل عمومی به ویژه حمل و نقل کالا درخواستی داریم و با وزارتخانه در حال همکاری هستیم و مورد قبول دولت قرار گرفته است. آنها باید به پلت فرم های هوشمند محموله اجازه حمل کالا را بدهند و کارایی حمل و نقل را تا حد زیادی افزایش دهند و حتی باید برای حمل و نقل مسافر مورد استفاده قرار گیرند.

* تجارت الکترونیکی کشور ۴۰ برابر درآمد گمرکی دولت است

در ادامه این نشست محمدرضا قدری از اعضای مرکز اطلاع رسانی شرکت پست ایران گفت: هر ساله شاهد افزایش ۱۰۰ درصدی محموله های تجارت الکترونیکی بوده ایم که برای ارائه خدمات ما شامل مرکز نوآوری پست، تجارت الکترونیک و لجستیک پیشرفته.

وی افزود: امروز سهم متن در اقتصاد دیجیتال حدود ۸.۵ درصد است.

قدری گفت: تجارت الکترونیکی کشور ۴۰ برابر درآمد دولت از گمرک است. یک میلیارد دلار درآمد گمرکی در سال ۱۴۰۰ که تقریباً ۴۰ میلیارد دلار در تجارت الکترونیک داخلی است.

به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از فارس، در این مراسم همچنین نشان جدید اعتماد الکترونیکی با عنوان علامت تجاری الکترونیکی ارائه شد.

پایان پیام/