افزایش نظارت بر موسسات خیریه و خیریه – خبر خوب


بابک قانعی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا درباره روند نظارت بر موسسات خیریه افزود: ابتدا نظارت را با ارزیابی موسسات انجام می دهیم، سپس کارشناسان سازمانی را نظارت می کنیم، نظارت صنفی بر موسسات را داریم و سپس نظارت حامیان مالی.» به این معنی که حامیان این مرکز و افراد دارای معلولیت مجاز به گزارش به ما هستند.

با مساعدت مدیرکل دفتر توسعه و نظارت بر موسسات و موسسات غیردولتی انجمن مددکاری اجتماعی: روش نظارت بر موسسات خیریه که شامل نظارت بر ذی نفعان نیز می شود.

غنی گفت: «اغلب، مؤسسات خیریه برای مراقبت، خدمات مراقبتی برای معلولان، کار برای معلولان یا مراقبت از کودکان ارائه می شود.

وی افزود: بیشتر نظارت‌های ما تخصصی است، یعنی اگر نهادی در حوزه معلولان فعالیت می‌کند، بر تعداد تخت‌ها، فاصله تا تخت‌ها، نیروی کار یا وظیفه نظارت می‌کند. مدیر فنی یک مدیر داخلی است. “

تعداد مؤسسات و مؤسسات خیریه

مدیرکل دفتر توسعه و نظارت بر سازمان ها و موسسات غیردولتی سازمان بین المللی در خصوص رتبه بندی موسسات و موسسات خیریه توضیحاتی ارائه کرد و گفت: طرح ارزیابی و رتبه بندی موسسات و موسسات خیریه در سال ۱۳۷۸ انجام شد. ، سال گذشته در کل کشور و در حال حاضر به جمع بندی نهایی رسیده ایم.

غنی با بیان اینکه تصمیم گرفتم موسسات را برای خیریه تعریف کنیم و درجه از یک تا سه باشد، افزود: آخرین راه در دستور موسسات و موسسات خیریه ارتقای آنهاست.

وی در خصوص تخلفات موسسات و موسسات خیریه ادامه داد: این موسسات و موسسات خیریه دارای انحراف جزئی از قانون هستند اما می توانند موسسه هایی باشند که باعث بی اعتباری موسسات می شوند، سایر کشورها اما مجموع خدمات ارائه شده توسط جامعه به نمایندگی از موسسه منحصر به فرد و قابل تحسین است.» .

مدیرکل دفتر توسعه و نظارت بر تشکل‌های مردم‌نهاد و موسسات انجمن مددکاری اجتماعی گفت: بیشتر تخلفات قانون‌گذاری نهادی و خیریه در حوزه خاصی است، یعنی ممکن است موسسات خدمات خاصی ارائه نکنند. مثلاً مجوز مؤسسه ای که ۲۷ حساب ارزی و ریالی برای مشتریان داشت و به دادگاه مراجعه می کرد باطل شد و به مؤسسه دیگری تحت نظارت بهزیستی منتقل شد.

قانعی همچنین درباره صدور مجوز برای موسسات و موسسات خیریه گفت: در زمینه صدور مجوز اخیراً سامانه ای را ایجاد کرده است که به سامانه پورتال ملی صدور مجوز وزارت اقتصاد و دارایی متصل است. سامانه دیده بان رفاه از طریق پیامک نیز قابل مشاهده است.

وی خاطرنشان کرد: این تراست به استناد ماده ۱۳ ماده ۲۶ قانون حاکم بر بخشی از مقررات مالی دولت، ۹۲ عنوان و انواع مجوز ۲۷۴ را از طریق یک درگاه صادر می کند.

به گزارش پایگاه خبری خوش به نقل از ایرنا، بر اساس ماده ۲۶ قانون بخشی از مقررات مالی دولت، سازمان تامین اجتماعی در کشور موظف است پس از رسیدگی به متقاضیان اقدام به ساخت مهدکودک، ساخت مهدکودک، اقدام به ساخت مسکن کند. خانه ها برای کودکان بی سرپرست و خیابانی سلامت دختران و زنان، ساخت مراکز بهداشتی و درمانی، ساخت کلینیک و خدمات اورژانس برای مددکاری اجتماعی، ساخت مراکز مشاوره اجتماعی، ساخت مراکز توانبخشی برای معلولان، ساخت مراکز آموزش حرفه ای برای معلولان، احداث مراکز بازپروری و نگهداری از سالمندان، احداث مراکز بازپروری و صدور مجوز برای درمان بیماران روانی، ایجاد مراکز مشاوره ژنتیک، احداث کلینیک و بازپروری معتادان و ایجاد تشکل ها و غیره. سازمان های دولتی و خیریه هایی که در راستای اهداف انجمن مراقبت فعالیت می کنند.