رفتن به نوشته‌ها

افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه مخاطی است. بافتهای اطراف دریچه میترال و تاندونها به طور غیر طبیعی کشیده می شوند ، به طوری که دریچه میترال همزمان با ضربان قلب خم می شود.
افرادی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ممکن است عود نکنند (دریچه نشتی) یا ممکن است دامنه ای از شدت نشت خفیف تا شدید دریچه خروجی را داشته باشند. البته اکثر افراد نشتی یا نشتی خفیف ندارند.

درصد کمی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال شدید MVP دارند که نیاز به درمان دارد. افتادگی دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از افراد را درگیر می کند. گزارش ها نشان می دهد که زنان دو برابر مردان در معرض ابتلا به این بیماری هستند. به خاطر داشته باشید که افتادگی دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان قابل مشاهده است ، بنابراین می تواند در هر سن و جنسیتی رخ دهد.

جدا شدن دریچه میترال

علائم افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال معمولاً یک اختلال مادام العمر است ، اما بسیاری از افراد مبتلا به این بیماری هرگز علائمی از خود نشان نمی دهند.

بنابراین وقتی افراد مبتلا به این بیماری تشخیص داده شوند ، ممکن است متعجب شوند. وقتی علائم ظاهر می شود ، ممکن است به این دلیل باشد که خون از دریچه به عقب نشت می کند. علائم افتادگی دریچه میترال می تواند در افراد مختلف بسیار متفاوت باشد. همانطور که گفته شد ، این علائم خفیف هستند ، اما شایع ترین آنها عبارتند از:

ضربان قلب رقابتی یا نامنظم (آریتمی)
سرگیجه یا سبکی سر
مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، اغلب در هنگام فعالیت بدنی یا دراز کشیدن
• خستگی

کی به پزشک مراجعه می کنید؟

اگر فکر می کنید علائم زیر را تجربه می کنید ، باید به پزشک مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که بسیاری از بیماریهای قلبی دیگر علائم مشابه افتادگی دریچه میترال را ایجاد می کنند ، بنابراین تنها مراجعه به پزشک می تواند علت علائم را مشخص کند.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که ممکن است حمله قلبی باشد.

• اگر تا به حال دچار افتادگی دریچه میترال شده اید ، در صورت تشدید علائم به پزشک مراجعه کنید.

علل افتادگی دریچه میترال

دریچه میترال جریان خون بین حفره های چپ بالا و پایین قلب را کنترل می کند.

هنگامی که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در هنگام پمپاژ قلب به طور کامل بسته می شود و از جریان خون به داخل محفظه فوقانی چپ (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.

اما در برخی از افراد مبتلا به افتادگی دریچه میترال ، یک یا هر دو برگچه دریچه میترال حاوی بافت اضافی هستند یا بیش از حد کشیده شده اند که باعث می شود قلب هر بار که منقبض می شود مانند چتر نجات به دهلیز چپ نزدیک می شود. برآمدگی ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از دریچه به عقب نشت کند (نارسایی دریچه میترال) اگر مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، ممکن است مشکلی ایجاد نشود. در بالا ذکر شد که نارسایی حاد دریچه میترال می تواند علائمی مانند تنگی نفس ، خستگی یا سرگیجه ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال سندرم سوفل مچ دست است. هنگامی که پزشک با گوشی پزشکی به قلب گوش می دهد ، ممکن است صدایی را بشنود که انگار برگچه ها در حال بازگشت هستند و در پی آن جریان دیگری در نتیجه جریان خون به دهلیزها به صدا در می آید.

اسامی دیگر برای توصیف افتادگی دریچه میترال عبارتند از:
• سندرم بارلو
سندرم دریچه فلاپی
سندرم دریچه میترال
بیماری دریچه میترال میکسوماتوز

خطر افتادگی دریچه میترال

عوامل خطر افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال می تواند برای هر کسی و در هر سنی اتفاق بیفتد. علائم جدی افتادگی دریچه میترال در مردان بالای 50 سال شایع تر است. افتادگی دریچه میترال می تواند با چندین بیماری دیگر همراه باشد ، مانند:

سندرم مارفان
سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری هنگام تولد
• آتروفی عضلات
گورهای بیماری
اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که اکثر بیماران مبتلا به MVP بدون علامت هستند ، ممکن است هنگام معاینه فیزیکی هنگام گوش دادن به قلب با گوشی پزشکی ، سوفل تشخیص داده شود. علائم شایع عبارتند از ضربان قلب سریع (تپش قلب) ، ناراحتی در قفسه سینه و خستگی.

پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب فرد با گوشی پزشکی به افتادگی دریچه میترال مشکوک شود. حرکت غیرعادی دریچه میترال می تواند یک صدای مشخص “کلیک” ایجاد کند. اگر رفلاکس میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است سوفل رفلاکس قلب را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال مورد نیاز است اکوکاردیوگرام انجام دهید این یک نوع سونوگرافی از قلب است.

چگونه افتادگی دریچه میترال تشخیص داده می شود

در صورت داشتن نفخ چکار کنم؟

حتی در موارد بدون علامت ، اگر سوفل پرولاپس دریچه میترال تشخیص داده شود ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. دستگاه اکو از سونوگرافی برای ارزیابی وضعیت دریچه و میزان نشت خون (عقب) از دریچه در طول انقباض قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (CMR) باشد که MRI قلبی نیز نامیده می شود.

درمان افتادگی دریچه میترال

نارسایی میترال برای اکثر افراد مشکلی ایجاد نمی کند ، بنابراین اغلب نیازی به درمان نیست.

افرادی که دچار نارسایی شدید دریچه میترال به دلیل افتادگی دریچه میترال هستند ، اغلب از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی سود می برند. برای افرادی که علائم نارسایی احتقانی قلب ناشی از افتادگی دریچه میترال در ارتباط با نارسایی دریچه میترال دارند ، جراحی بهترین روش درمانی است.
اگر در اکوکاردیوگرام نارسایی میترال وجود نداشته باشد ، علائم افتادگی دریچه میترال به ندرت جدی است. درمانی که برای هر فرد بهتر عمل می کند ممکن است متفاوت باشد ، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

• ورزش ها
• مسکن
تکنیک های آرام سازی و کاهش استرس
از مصرف کافئین و سایر محرک ها خودداری کنید

داروهای مسدود کننده بتا ، که داروهایی برای کاهش ضربان قلب هستند ، ممکن است برای افرادی که دارای ضربان قلب سریع هستند ، معروف به تاکی کاردی ، با افتادگی دریچه میترال باشد.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در موارد جدی تر ، می تواند باعث ضربان نامنظم قلب (آریتمی) شود که در نهایت می تواند زندگی را تهدید کند.

وقتی افتادگی دریچه میترال به حدی شدید باشد که باعث نشت دریچه قابل توجهی شود ، به نام “شکست مجدد” ، می تواند منجر به عوارض جدی مانند حمله قلبی و سکته مغزی شود.

زیرا هنگامی که شیر نشت می کند ، می تواند باعث بزرگ شدن دهلیز شود. فیبریلاسیون دهلیزی می تواند منجر به مشکلات ریتم قلب مانند “فیبریلاسیون دهلیزی” شود که می تواند منجر به تشکیل لخته خون شود. وقتی لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شوند ، می توانند منجر به سکته مغزی یا حمله قلبی شوند.

برای مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز اکسیر قلب و دیابت الان تماس بگیر.️

آدرس شعبه اول: یوسف آباد ، خیابان 18 ، P.O. 10

1021-880671754

1021-88557401-34

برای رتبه بندی این پست کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]
منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *