رفتن به نوشته‌ها

اعترافات کاندیدا: آیا تابستان امسال بیش از حد غذا خوردید؟


بنابراین ، اجازه دهید آنچه را که در مورد کاندیدا می دانیم مرور کنیم. کاندیدا به وفور در هوا ، در گلو و روده شما یافت می شود. این با همه میکروارگانیسم های دیگر که حفره های میکروسکوپی جهان را پر می کنند ، همزیستی دارد. به طور معمول ، این سلول های کوچک و بیضی شکل در امتداد غشاهای مخاطی زندگی می کنند و توسط تریلیون ها باکتری سالم که میکروبیوم را تشکیل می دهند ، مورد بررسی قرار می گیرند.

مخمرهایی مانند کاندیدا در بدن شما هدف دارند. هنگامی که گوارش ضعیف است و اسید معده کم است ، غذایی که می خورید به درستی توسط اسید معده ، صفرا و آنزیم های گوارشی هضم نمی شود و بنابراین اساساً شروع به تجزیه می کند. سپس مخمر برای کمک به هضم قندها وارد می شود و الکل را به عنوان محصول جانبی آن تولید می کند و این فرآیند تجزیه را به تخمیر تبدیل می کند ، مانند فرآیندی که برای تبدیل رازک و جو به آبجو استفاده می شود. و مانند یک قرص نان که بالا می آید ، شکم شما از این روند متورم می شود. شما همچنین می توانید از تولید الکل به مه مغز برسید ، که ممکن است شما را از دیدن علائم هشدار دهنده مبنی بر وجود مشکل باز دارد.

هنگامی که غذایی که خورده اید تخمیر می شود ، مواد مغذی تجزیه می شوند تا جذب آن راحت تر شود. این فرایند کامل نیست – این یک مکانیسم زنده ماندن و زمینه ای برای التهاب و بیماری است. این تا حدی به این دلیل است که سیستم گوارشی که از قبل دچار نقص شده است مملو از قند ، سموم ، عوامل بیماری زا ، محصولات تخمیر شده و سپس کاندیدا به شکل تهاجمی خود تبدیل می شود.

همانطور که لحظاتی پیش گفتم ، همه میکروارگانیسم های موجود در مخمر از قند تغذیه می کنند و با مصرف متوسط ​​آمریکایی ها بیش از 150 پوند قند در سال ، می توان به راحتی مشاهده کرد که چگونه کاندیدا بدون کنترل رشد می کند و در بدن ما جاری می شود.

از هر سه فرد بزرگسال ، بیشتر زنان ، یکی از ناراحتی های ناشی از رشد بیش از حد کاندیدیازیس رنج می برد. یعنی حدود 90 میلیون نفر از ما در هر روز!

و هنگامی که کاندیدا از کنترل خارج می شود ، ممکن است متوجه شویم که علائم بسیاری غیر مرتبط با هم داریم ، از جمله خستگی شدید ، درد سینوس ، سردرد ، مشکلات مفاصل و عفونت های دستگاه ادراری.

مخمر مانند شخصیت شرور یک هویت مخفی است. هنگامی که سلول های مخمر تحت کنترل هستند ، این سلول های بیضی شکل و سبک ، روی غشاهای مخاطی دستگاه گوارش قرار دارند و با دیگر ساکنان روده به صورت مسالمت آمیز همزیستی می کنند.

اما به آنها فرصت تولید مثل بدهید و خواهید دید که رفتار ملایم آنها از بین می رود و به زودی بر مکانیسم های دفاعی بدن غلبه می کند. در این حالت حمله ، تک سلول های تخمدان به هم پیوسته و با هم هماهنگ عمل می کنند و رشته های بلندی به نام هیف تشکیل می دهند. این ساختارهای ریشه مانند به دیواره های روده نفوذ می کنند و در ماکروفاژها ، سلولهای ایمنی که به طور طبیعی کاندیدا را می کشند ، منتقل می شوند. این فرایند قارچ ها ، سموم و سایر مواد زائد (مانند قطعات هضم نشده پروتئین) را مستقیماً به رگ های خونی و سایر اندام ها هدایت می کند.منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *