اظهارات شریعتمداری درباره تنها راه ایران، روحانی موافق نبود که …به گزارش همشهری آنلاین، حسین شریعتمداری، سردبیر روزنامه کیهان، درباره تصمیم احتمالی هیئت حاکمه علیه ایران و در پاسخ به این سوال که آیا این تصمیم بر روند مذاکرات تاثیر می گذارد، گفت: این تصمیم قانون ندارد. و اعمال طبیعی؛ هسته اصلی مشکل این است که امیدهای دو طرف مبتنی بر اطلاعات ارائه شده از سوی رژیم صهیونیستی است و غرب آن را انکار نمی کند.

شریعتمداری گفت: پس از سومین سفر البرادعی مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران و در ارزیابی مواضع تروئیکای اروپایی یعنی انگلیس، فرانسه و آلمان، مشخص شد که مشکل مبارزه با غرب دغدغه آنهاست. برنامه هسته ای برای کشور ما.» هسته ای نیست و به همین دلیل سکوهای دیگری را برای مبارزه با ایران اسلامی باز کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل با استناد به ماده ۱۰ NPT پیشنهاد خروج از این توافق را داده ایم. ماده ۱۰ معاهده ان پی تی می گوید: «هر دولتی در صورتی که احساس کند که شرایط استثنایی مربوط به موضوع کنوانسیون حاضر به منافع آن لطمه زده است حق اعمال حاکمیت خود را دارد.» “برو بیرون.”

سردبیر روزنامه کیهان گفت: این پیشنهاد با مخالفت دولت وقت و آقای روحانی متولی پرونده هسته ای مواجه شد. مقامات و رسانه های غربی نیز سر و صدای زیادی به پا کردند، اما بعدها یکی از گزینه های خروج از NPT محسوب می شد، اما متاسفانه خیلی زود کنار گذاشته شد.

وی با اشاره به سفر اخیر رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی به سرزمین‌های اشغالی، افزود: تا آن زمان یک سوال اساسی مطرح می‌شود: آیا این طرفی است که ما در چالش‌های هسته‌ای آژانس نیاز داریم؟ در اسرائیل ؟!

شریعتمداری گفت: اسرائیل علاوه بر اینکه یک رژیم جعلی است، عضو NPT (معاهده منع گسترش سلاح های هسته ای) نیست.

وی تاکید کرد: با این حال رژیم صهیونیستی دارای سلاح هسته‌ای است و این سلاح‌های هسته‌ای توسط آمریکا، فرانسه و انگلیس در اختیار این رژیم قرار گرفته است، در حالی که بر اساس ماده ۲ معاهده منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، هیچ یک از پنج کشور، آمریکا و انگلیس، در اختیار این رژیم قرار نگرفتند. ، فرانسه، روسیه و چین حق دارند سایر کشورها را به سلاح هسته ای مجهز کنند.

ژنرال دوگل، رئیس جمهور سابق فرانسه، در یادبود خود گفت: «امشب با آرامش خواهم خوابید، زیرا ما قبلاً تسلیحات هسته‌ای را به اسرائیل تحویل داده‌ایم».

وی افزود: تسلیحات هسته ای در پاکستان و هند به همین دلیل و طبق معاهده NPT غیرقانونی است.

شریعتمداری گفت: آژانس در مقابل هر کشوری که به طور رسمی و آشکار مفاد NPT را زیر پا گذاشته سکوت می کند و تمام تلاش خود را معطوف به ایران کرده است که می داند به دنبال تولید سلاح هسته ای نیست و هر بار وقفه ای رخ می دهد. ، بازرسی ها، به روز رسانی های نظامی و اطلاعاتی در مورد دانشمندان کشورمان و دادن آنها به دشمن ایران برای خرابکاری در پایگاه های هسته ای و نظامی و کشتار دانشمندان در کشورمان!

وی از اعترافات جورج فریدمن گفت: او گفت که مشکل (آمریکا) با ایران مسئله هسته ای نیست، مشکل فقط این نیست که هیچ ارتباطی با ایران وجود ندارد، فقط آمریکاست، بلکه دائماً درگیر بوده است. با آمریکا. آمریکا بزرگترین قدرت علمی خواهد بود و به نظامی منطقه ای و حریف قدرتمند منطقه در برابر ما تبدیل خواهد شد!

مدیرمسئول روزنامه کیهان در خاتمه گفت: همه شواهد نشان می دهد که چالش هسته ای بهانه ای بیش نیست و تنها راهی که برای گرفتن این بهانه از دشمن ارائه می دهیم استفاده از آیه ۱۰ NPT و از این توافق خارج شوید.»