اضطراب را می توان با در آغوش گرفتن بالشی که شبیه تنفس است کاهش داد


نمونه اولیه بالش حاوی یک محفظه بادی است که به یک پمپ و موتور خارجی متصل می شود و آن را قادر می سازد مانند ریه های انسان منبسط و خالی شود.

سلامتی


۹ مارس ۲۰۲۲

یک بالش در آغوش گرفتن که تنفس را تقلید می کند، به همان اندازه که مدیتیشن هدایت شده را برای افرادی که می خواستند در آزمون ریاضی شرکت کنند، اضطراب را کاهش داده است.

دستگاه‌های لمسی تعاملی، مانند ربات مهر نوازش پارو، قبلاً با کاهش اضطراب مرتبط بوده و به طور بالقوه باعث تسکین تقریباً فوری بدون دارو می‌شوند. برای درک بهتر پتانسیل این دستگاه ها، آلیس هاینز که اکنون در دانشگاه زارلند در زاربروکن آلمان است و همکارانش نمونه اولیه بالشی را توسعه دادند که مانند ریه های انسان منبسط و خالی می شود.

این تیم گروهی متشکل از ۱۲۹ داوطلب را برای تکمیل پرسشنامه ای انتخاب کرد که سطح اضطراب آنها را قبل و بعد از اینکه به آنها گفته شد باید یک آزمون ریاضی را تکمیل کنند اندازه گیری می کرد.

در مرحله بعد، ۴۵ نفر از داوطلبان نمونه اولیه بالش را روی سینه و نیم تنه خود به مدت کمی بیش از ۸ دقیقه در آغوش گرفتند، در حالی که ۴۰ نفر از شرکت کنندگان به مدیتیشن هدایت شده گوش دادند و ۴۴ داوطلب باقی مانده نشستند و هیچ کاری انجام ندادند و به عنوان گروه کنترل آزمایش عمل کردند. سپس اضطراب داوطلبان دوباره اندازه‌گیری شد.

مشخص شد که در آغوش گرفتن بالش اضطراب قبل از آزمون را به اندازه مدیتیشن کاهش می دهد، در حالی که اضطراب گروه کنترل قبل از آزمون افزایش می یابد.

هاینز می‌گوید: «من فکر می‌کنم در نهایت، خوب است که به افراد مبتلا به اضطراب راه‌های مختلفی را برای حمایت از خود انتخاب کنیم.» “یکی از مزایای بالشتک این است که ما مجبور نبودیم به کسی برای استفاده از آن راهنمایی کنیم – به نظر می رسد بسیار شهودی است. آشنا است و نیازی نیست از یک برنامه استفاده کنید یا در تلفن یا هر یک از دستگاه های خود حضور داشته باشید.

این بالش که ۳۶ سانتی متر طول دارد دارای یک محفظه بادی است که به پمپ و موتور خارجی متصل می شود.

به گفته هاینز، اکثر داوطلبان تنفس خود را با انبساط بالش مطابقت دادند. او می گوید: «تمرینات تنفس آهسته به طور کلی بخشی از سیستم عصبی را که با استراحت و هضم غذا مرتبط است، فعال می کند.

مرجع مجله: PLOS ONE، DOI: doi.org/10.1371/journal.pone.0259838

بیشتر در مورد این موضوعات:


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/