اشتغال زایی باید در اولویت همه نهادهای دولتی باشد/ ظرفیت بخش خصوصی، تعاونی ها و بویژه تشکل های جهادی در حوزه اشتغال زایی باید مورد توجه قرار گیرد.


دریافت شده در سومین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت مردمی:

رئیس جمهور بر تلاش بیشتر برای ایجاد اشتغال، تامین بودجه لازم در این بخش، توجه ویژه به سرمایه گذاری جوانان تحصیل کرده و زنان سرپرست خانواده، مشارکت در حوزه مستقل تصمیم گیری و برنامه ریزی و کنترل شخصی تاکید کرد. . در مورد چگونگی استفاده از زیرساخت ها و اطمینان از صرف آن برای رهبری با تاکید بر ایجاد شغل.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه سیاسی خبرگزاری آنا، سید ابراهیم رئیسی با قدردانی از زحمات همه نهادهای متولی ایجاد اشتغال، ایجاد اشتغال را یکی از نیازهای رشد اقتصادی و رشد بهره وری دانست. شوراهای کارگری استان تاکید کردند و استاندار را مجبور به پیگیری امور مربوط به کارگری کردند.

رئیسی با بیان اینکه کار یکی از دغدغه های اصلی خانواده و بیکاری یکی از عوامل آسیب های اجتماعی است، بر اولویت ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست، خانواده و فارغ التحصیلان تاکید کرد.

رئیس جمهور پیگیری صحیح ساختمان ها برای ایجاد اشتغال واقعی و پایدار را نکته مهمی دانست و گفت: اتصال سیستم اطلاعاتی و خدمات دستگاه های دولتی از جمله نظام بانکی در تامین اجتماعی، راهکارهای موثری است. اطمینان از جهت دهی صحیح منابع و زیرساخت ها برای ایجاد اشتغال.

وی با توجه به وجود بخش اشتغال زایی بدون زیرساخت و از طریق مهارت آموزی و توانمندسازی افراد گفت: سازمان های فنی در این بخش نقش عمده ای دارند و حرفه ای و هنرستان زیر نظر گروه آموزش و پرورش.

رئیس جمهور در ادامه سخنان خود بر پرهیز از تحمیل تکالیف مالی خارج از توان بانک یا تحمیل تکالیف تداخلی برای وی تاکید کرد و گفت: در صورت تعیین تکلیف برای بانک و به رسانه ها اعلام کنید که بانک نمی تواند آن را انجام دهد، دو تصویر ایجاد کنید. از عملکرد دولت و ایجاد احساس ناامیدی و یأس در مردم؛ از ایجاد ناامیدی و یأس برای مردم کاملاً پرهیز شود.

رئیسی همچنین خطاب به نهادهای مسئول با تاکید بر اینکه باید به نقش بخش خصوصی و تعاونی ها در تصمیم گیری، اجرا و نظارت فرصت بیشتری بدهند، افزود: سمن ها، گروه ها و به ویژه تشکل های جهادی از مهارت های بسیار خوبی در این زمینه برخوردار هستند. زمینه ایجاد اشتغال که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی ایجاد یک میلیون شغل در سال را نیاز ملی، تکلیف قانونی و وعده دولت عنوان کرد و گفت: برای جبران عقب ماندگی موجود در این بخش باید در اولویت اشتغال زایی همه قرار گیرد. نهادها

پیش از سخنان رئیس جمهور، سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و تامین اجتماعی در سخنانی با اشاره به آمارهای موجود خواستار کاهش نرخ بیکاری شد و گفت: در ۷ ماهه امسال بیش از ۶۵۰ هزار نفر شغل ایجاد شد. علاوه بر این، علاوه بر کاهش نرخ بیکاری فارغ التحصیلان، پوشش تامین اجتماعی نیز افزایش یافته است.

در این جلسه ۹ مصوبه برای تسریع و تسهیل در ایجاد یک میلیون شغل در سال به تصویب اعضا رسید.

انتهای پیام/