اسرار ژنتیکی آکنه می تواند درمان را به همراه داشته باشد


اسرار ژنتیکی آکنه می تواند درمان را به همراه داشته باشد

سه شنبه، فوریه ۸، ۲۰۲۲

برای تعداد بیشماری از نوجوانان، این بلای نوجوانی است. اما محققان می گویند کشف انواع ژنتیکی جدید مرتبط با آکنه می تواند به پزشکان در شناسایی افراد در معرض خطر کمک کند و شاید راه را برای درمان های جدید نشان دهد.

کاترین اسمیت، یکی از نویسندگان یک مطالعه جدید، گفت: علیرغم پیشرفت های عمده در درمان در سایر بیماری های پوستی، پیشرفت در آکنه محدود شده است. اسمیت، استاد پوست و درمان در Guy’s and St. می‌گوید: «افراد علاوه بر اینکه از علائم آکنه رنج می‌برند، تأثیرات منفی و عمیق ناشی از آن را بر سلامت روانی و اجتماعی خود توصیف می‌کنند. اعتماد بنیاد NHS توماس در بریتانیا.

اسمیت در یک خبر بیمارستانی اضافه کرد: «هیجان‌انگیز است که این کار راه‌های بالقوه‌ای را برای یافتن درمان برای آنها باز می‌کند».

برای این مطالعه، تیم بریتانیا کل داده‌های ژنوم جمع‌آوری‌شده در سراسر جهان را از بیش از ۲۰۰۰۰ فرد مبتلا به آکنه و بیش از ۵۹۵۰۰۰ بدون عارضه پوستی مورد بررسی قرار داد.

این تجزیه و تحلیل ۲۹ نوع ژنتیکی جدید را نشان داد که در افراد مبتلا به آکنه شایع تر است و تعداد کل گونه های شناخته شده را به ۴۶ می رساند.

تعدادی از انواع جدید شناسایی شده در ژن های مرتبط با سایر بیماری های پوست و مو هستند. به گفته نویسندگان، این ممکن است به بهبود درک در مورد علل آکنه کمک کند، که می تواند ترکیبی از عوامل باشد.

یافته ها در فوریه به صورت آنلاین منتشر شد. ۷ در مجله ارتباطات طبیعت.

محققان همچنین دریافتند افرادی که دارای بالاترین خطر ژنتیکی آکنه هستند، بیشتر احتمال دارد به موارد شدید مبتلا شوند. به گفته نویسندگان مطالعه، تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، اما این نشان می‌دهد که ممکن است بتوان افرادی را که در معرض خطر بیماری شدید هستند شناسایی کرد تا بتوانند درمان اولیه را دریافت کنند.

مایکل سیمپسون، رئیس گروه پزشکی ژنومیک در کینگز کالج لندن گفت: ما می دانیم که علل آکنه با ترکیبی از عوامل بیولوژیکی مانند ژنتیک و هورمون ها و عوامل محیطی پیچیده است. “درک ژنتیک این بیماری به ما کمک می کند تا برخی از این دلایل را از هم جدا کنیم و بهترین راه را برای درمان این عارضه پیدا کنیم. این منطقه واقعا امیدوارکننده ای برای مطالعه بیشتر است و راه های زیادی را برای تحقیق باز می کند.”

اطلاعات بیشتر

در آکادمی پزشکان خانواده آمریکا اطلاعات بیشتری در مورد آکنه وجود دارد.

منبع: Guy’s and St. Trust بنیاد NHS توماس، انتشار خبری، فوریه. ۷، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


آکنه نتیجه یک آلرژی است.
پاسخ را ببینید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/