رفتن به نوشته‌ها

استویا در محصولات رژیم غذایی کتوژنیک استویا


استویا یک گیاه رایج است که مردم را گیج می کند ، زیرا برخی معتقدند استفاده از آن عوارض جانبی دارد. در این مقاله ، ما قصد داریم در مورد این سردرگمی ها و همچنین استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک صحبت کنیم.

استفاده از رژیم های غذایی تأیید شده و صحیح بهترین راه برای کاهش وزن برای افرادی است که اضافه وزن دارند. رژیم کتو یکی از رژیم های کاهش وزن است که افرادی که از این رژیم پیروی می کنند ، علاوه بر تأمین کالری مورد نیاز ، به دنبال کاهش وزن روزانه هستند. استویا یکی از گیاهانی است که اخیراً در رژیم کتوژنیک مورد توجه قرار گرفته است که در این مقاله در مورد نقش استویا در رژیم کتوژنیک صحبت خواهیم کرد.

کاربرد استویا در رژیم کتو

استفاده از استویا در رژیم کتو

همانطور که می دانید رژیم کتو یک رژیم کم کربوهیدرات و پرچرب است. برای اطلاعات بیشتر در مورد رژیم کتوژنیک کلیک کنید. به که باعث کاهش وزن در افراد به دلیل کتوز در بدن می شود. ابتدا باید توضیح دهم که کتوز چگونه است. وقتی بدن روزه است و قند ذخیره شده در کبد تخلیه می شود ، آیا با جدیدترین رژیم کاهش وزن سریع آشنا هستید؟

هورمون هایی که برای جلوگیری از مصرف قند در نظر گرفته شده اند توسط اندام هایی مانند قلب و کلیه ها آزاد می شوند. س questionال این است که این دو اندام حیاتی از چه چیزی باید برای انرژی استفاده کنند؟ پاسخ اسیدهای چرب است. اسیدهای چرب بدن باید در خون حل شوند تا وارد جریان خون شوند و برای تامین انرژی به اندام ها حرکت کنند.

در این شرایط ، اسیدهای چرب به اجسام کتون تبدیل می شوند. گفته می شود بدن در حالت کتوژنیک قرار دارد. بنابراین ، همانطور که گفته شد ، یکی از مهمترین عوامل ایجاد شرایط کتوژنیک ، کاهش قند خون و کاهش کربوهیدرات ها در رژیم غذایی است. با توجه به اینکه ما در مورد رژیم غذایی کتوژنیک در مورد استویا صحبت می کنیم. شاید این س isال مطرح شود که با توجه به اینکه استویا یک شیرین کننده است ، آیا حالت کتون را در بدن از بین نمی برد؟

برای مطالعه: رژیم یویو چیست؟

محصولات استویا در رژیم کتوژنیک

اگر می خواهیم پاسخ این سال را بدانیم ، ابتدا باید گیاه استویا را بشناسیم. استویا یک شیرین کننده است و گیاهی با کربوهیدرات بالا نیست. جالب است بدانید استویا 200 برابر شیرین تر از شکر است ، در حالی که به دلیل کم کربوهیدرات ، کالری کمی دارد.

دلیل این امر این است که رشد این گیاه در مقایسه با گیاهانی مانند نیشکر کربن کمتری مصرف می کند. بنابراین ، استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک علاوه بر عدم تغییر روند کتوژنیک ، میل افراد به شیرینی را نیز برآورده می کند و منجر به مصرف کربوهیدرات های کمتری می شود.

جالب است که در حالت کتوز در بدن ، اسید به طور طبیعی در بدن افزایش می یابد. استفاده از استویا علاوه بر شیرین کننده و کالری کمتر به دلیل طبیعت گیاهی آن ، حالت قلیایی را افزایش می دهد و به بدن در دفع اسید کمک می کند. باید توجه داشته باشید که این بسیار مهم است ،

زیرا افزایش اسیدیته بدن باعث افسردگی و خستگی افراد می شود. جالب است که اگر اسیدیته بدن به طور مداوم افزایش یابد ، زیرا باعث کاهش مداوم اکسیژن می شود ، خطر ابتلا به سرطان را نیز افزایش می دهد ، که نشان دهنده اهمیت ویژه استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک است.

شکر استویا را از کجا بخریم؟

با توجه به محبوبیت این گیاه و البته استفاده زیاد از این گیاه ، اخیراً مراکز زیادی اقدام به فروش حضوری و آنلاین این گیاه کرده اند. استویا انواع مختلفی دارد ، از جمله قطره استویا ، پودر استویا ، برگ استویا و شکر. در بین این موارد ، شکر استویا به دلیل استفاده زیاد در آشپزی و دسرها از محبوبیت بیشتری برخوردار است. هنگام تهیه آن باید مراقب باشید که از مراکز معتبر و شناخته شده خرید کنید تا از خلوص محصول اطمینان حاصل شود.

بیشتر بخوانید: سیستم شوک کتوژنیک چیست؟

مراکز فروش استویا در تهران

مراکز فروش استویا در تهران

 یکی از مراکز فروش استویا در تهران شرکت بازرگانی مهندسی تیکوا است که در زمینه تامین موادی مانند اسید سیتریک ، اسید فسفریک و شیرین کننده های طبیعی استویا با خلوص بالا فعال است. این شرکت یکی از تولید کنندگان شناخته شده و معتبر مواد غذایی در این زمینه است.

دیگر شرکت های فعال در این زمینه فروشگاه اینترنتی Dingoland است که شامل انواع محصولات استویا از جمله کریستال استویا ، قند استویا ، شیرین کننده های رژیمی استویا و قرص های شیرین کننده است.

کارخانه تولید کامور نیز یکی از مراکز فعال در این زمینه است که علاوه بر داشتن خط تولید شیرین کننده های مختلف ، دارای خط تولید محصولات گیاهی استویا نیز می باشد.

فروشگاه اینترنتی Belo نیز در این زمینه فعال است و علاوه بر ارائه انواع محصولات استویا ، محصولاتی مانند بیسکویت و پودر کیک رژیمی را نیز ارائه می دهد ، اگر می خواهید برنامه رژیم غذایی مفیدی دریافت کنید ، روی پیوند کلیک کنید.

قیمت استویا چقدر است؟

قیمت استویا در فروشگاه ها و کارخانه های تولید عطر متفاوت است. اما فروشگاه های اینترنتی معمولاً قیمت یکسانی دارند. در این فروشگاه ها قیمت هر 100 گرم برگ خشک استویا حدود 30 هزار تومان است.

معایب گیاه استویا

بر اساس مطالعات ، هیچ عارضه جانبی استویا اثبات نشده است. گزارشات افرادی که به مدت طولانی از استویا استفاده کرده اند هیچ عوارض جانبی قابل توجهی در مصرف این گیاه نشان نداده است.

از آنجا که استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک نیز رایج است ، ممکن است برخی از افراد در مورد استفاده از آن نگرانی داشته باشند. در اینجا برخی از آثار مصرف این گیاه و همچنین تصور مردم از مصرف آن را بررسی می کنیم.

آیا استویا باعث آسیب کلیه می شود؟

آیا استویا باعث آسیب کلیه می شود؟  استویا در رژیم کتوژنیک

همانطور که می دانیم ، استویا یک ادرارآور است که باعث افزایش تصفیه کلیه می شود. در ابتدا اعتقاد بر این بود که این خاصیت باعث افزایش تصفیه آب و الکترولیت ها در استویا می شود که در نهایت منجر به آسیب کلیه می شود. بر اساس مطالعات ، مصرف منظم استویا باعث آسیب کلیه نمی شود و خواص ادرارآور این گیاه ممکن است عامل مهمی در افزایش میزان دفع مواد زائد به جریان خون باشد. به همین دلیل است که از رسوب مواد در کلیه ها جلوگیری می کند و در نهایت عملکرد کلیه را بهبود می بخشد.

آیا مصرف استویا باعث آسیب به عملکرد دستگاه گوارش می شود؟

مطالعات روی حیوانات و همچنین کشت سلولی انسان هیچ عارضه جانبی مربوط به مصرف این گیاه را نشان نداده است. جالب است بدانید که گلیکوزیدهای استویا همچنین دارای اثرات مفیدی بر عملکرد دستگاه گوارش هستند که می تواند علائم اسهال و سندرم روده تحریک پذیر را کاهش دهد.

موارد بسیار کمی از واکنش های آلرژیک در افراد گزارش شده است. با این حال ، باید توجه داشت که برخی از سوپرمارکت ها یا کارخانه ها الکل قند را به برخی از محصولات استویا اضافه می کنند که در برخی افراد ممکن است علائمی مانند تهوع ، استفراغ و نفخ ایجاد کند. بروز این علائم هیچ ربطی به خود گیاه استویا ندارد.

پیشنهادات خوب: رژیم غذایی با کربوهیدرات بالا چیست؟

آیا استویا باعث افت قند خون یا هیپوگلیسمی می شود؟

با توجه به این واقعیت که مصرف استویا به کنترل قند خون در بیماران دیابتی کمک می کند ، ممکن است برخی از مردم دچار سردرگمی شوند که مصرف استویا باعث ایجاد حالت های افت قند و افت قند خون می شود ، بنابراین استفاده از این گیاه در رژیم کتوژنیک روزه داری را برای افراد دشوار می کند. افت قند خون و کنترل سطح قند خون دو حالت متفاوت هستند و مکانیسم های آنها متفاوت است. هیپوگلیسمی ناشی از کمبود گلوکز مورد نیاز برای گلبول های قرمز خون و مغز است زیرا کبد به هر دلیلی قادر به تولید آن از محصولات غیر قندی نیست.

اما با کنترل سطح قند خون ، مکانیسم های دخیل در کاهش قند خون به درستی کار می کنند و قند موجود در جریان خون را به حالت عادی باز می گردانند. گفته می شود ، استویا با تقویت مکانیسم های کنترل قند خون ، توانایی بدن را برای مقابله با قند خون بالا افزایش می دهد.

آیا مصرف استویا باعث افت فشار خون می شود؟

استویا به عنوان گشاد کننده عروق شناخته می شود. در این مورد ، ما می توانیم نه تنها به جنبه های مثبت نگاه کنیم. اگرچه کاهش فشار خون یا گشاد شدن عروق خونی برای بسیاری از افراد خوشایند و نجات دهنده است ، اما اگر مقادیر کنترل نشده این گیاه توسط افراد دارای فشار خون پایین استفاده شود ، ممکن است باعث افت شدید فشار خون شود. بنابراین توصیه می شود این افراد با مشورت پزشک از استویا استفاده کنند.

آیا مصرف استویا باعث اختلالات غدد درون ریز می شود؟

آیا مصرف استویا باعث اختلالات غدد درون ریز می شود؟

مصرف خودسرانه استویا باعث اختلال غدد درون ریز می شود. از آنجا که استویا حاوی ترکیبات گلیکوزیدی استویول است ، مصرف زیاد آن باعث اختلال در ترشحات غدد درون ریز می شود. البته ، این بدان معنا نیست که استفاده از استویا در رژیم کتوژنیک ممکن است با عوارض جانبی همراه باشد. زیرا طراحی رژیم کتوژنیک مصرف استویا را طبیعی و قابل کنترل می کند.

محصولات استویا چیست؟

امروزه انواع محصولات گیاهی استویا وارد بازار شده است که افراد می توانند با توجه به نیاز خود از آنها استفاده کنند ، از جمله:
قرص استویا جایگزین مناسبی برای شکر است
زردچوبه بدون قند غنی شده با استویا
استویا جایگزین مناسبی برای شکر سفید برای استفاده در آشپزی و دسر است.
افراد پودر برگ استویا می توانند به راحتی برای غذا استفاده کنند.
برگهای خشک شده استویا

خلاصه مقاله

رژیم کتوژنیک یک رژیم موثر کاهش وزن برای افرادی است که می خواهند وزن خود را کاهش دهند. این رژیم دارای کربوهیدرات کم و چربی زیادی است. این رژیم چربی می سوزاند و با ایجاد کتوز در بدن باعث کاهش وزن می شود. شرایط کم کربوهیدرات در این رژیم می تواند برای افرادی که عاشق شیرینی هستند آزاردهنده باشد.

یکی از روشهای پیشنهادی استفاده از گیاه محبوب استویا در رژیم کتوژنیک است. استویا به عنوان یک شیرین کننده شناخته می شود که با وجود شیرینی زیاد حاوی کالری بسیار کمی است. دلیل کم کالری بودن این گیاه وجود کربن کمتر در ساختار آن است. این ماده حدود 200 برابر شیرین تر از شکر است.

تاکنون هیچ عارضه جانبی قابل توجهی برای استویا گزارش نشده است. با این حال ، بسیاری از کارشناسان معتقدند که مصرف بیش از حد این گیاه مجاز نیست و افرادی که فشار خون پایینی دارند باید آن را زیر نظر پزشک مصرف کنند.

این گیاه به اشکال مختلف در بازار موجود است و افراد می توانند با توجه به نیازها و علایق خود محصولات مختلفی را خریداری و مصرف کنند. اخیراً مراکز فروش این کارخانه در ایران و تهران بسیار گسترش یافته است و نکته مهم این است که مردم باید این کارخانه را از مراکز معتبر خریداری کنند تا از خلوص محصول اطمینان حاصل شود.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *