استفاده از کنترل بارداری طولانی مدت در یک دهه پنج برابر افزایش می یابد: CDC


آخرین اخبار سلامت جنسی

تصویر خبر: استفاده از روش های کنترل بارداری طولانی مدت در یک دهه پنج برابر افزایش می یابد: CDCنوشته استیون راینبرگ
خبرنگار HealthDay

سه شنبه، فوریه ۲۴، ۲۰۱۵ (HealthDay News) – بر اساس گزارش جدید دولت ایالات متحده، استفاده از روش های طولانی مدت کنترل بارداری مانند IUD یا ایمپلنت های زیر پوستی بین سال های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۱ پنج برابر شد.

گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های ایالات متحده می‌گوید در میان زنان ۱۵ تا ۴۴ ساله ایالات متحده، استفاده از این داروهای ضد بارداری طولانی‌مدت اما برگشت‌پذیر از ۱.۵ درصد در سال ۲۰۰۲ به ۷.۲ درصد در سال‌های ۲۰۱۱-۲۰۱۳ افزایش یافته است.

محققان مرکز ملی آمار سلامت آژانس (NCHS) معتقدند که این روش ها به دلیل توانایی اثبات شده آنها در جلوگیری از بارداری ناخواسته محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

کاهش نگرانی ها در مورد ایمنی نیز ممکن است نقش داشته باشد.

IUD (دستگاه های داخل رحمی) معمولاً توسط زنان در دهه ۱۹۷۰ استفاده می شد، تا زمانی که مسائل ایمنی منجر به کاهش استفاده از آنها شد. با این حال، کارشناسان می گویند، از آن زمان، IUD ها از نظر کیفیت بهبود یافته اند.

همچنین، طی ۲۰ سال گذشته، ایمپلنت‌های ضد بارداری مورد تایید قرار گرفتند که اثرات آن برای سال‌ها باقی می‌ماند.

امی برانوم، محقق ارشد، رئیس شعبه آمار باروری در NCHS، گفت: همه اینها به این معنی است که داروهای ضد بارداری طولانی اثر اکنون “بخش رو به رشدی از استفاده از پیشگیری از بارداری توسط زنان آمریکایی را نشان می دهند.”

برانوم گفت که افزایش استفاده از داروهای ضد بارداری طولانی مدت ممکن است “همچنین در کاهش حاملگی های ناخواسته مفید باشد”، به ویژه در بین زنان ۲۰ تا ۳۴ ساله. او گفت که تحقیقات آتی برای تایید آن مورد نیاز است.

دکتر. دبورا نوکاتولا، مدیر ارشد خدمات پزشکی در فدراسیون والدین برنامه ریزی شده آمریکا، با این موضوع موافقت کرد.

او گفت: “این مطالعه نشان می دهد که زنان بیشتری IUD و ایمپلنت را انتخاب می کنند که گزینه های بسیار خوبی برای پیشگیری از بارداری برای زنانی است که می خواهند بهترین پیشگیری از بارداری ممکن را داشته باشند و هنوز آماده تشکیل خانواده نیستند.”

Nucatola گفت که IUD و ایمپلنت برای اکثر زنان بی خطر است. او افزود که این شامل نوجوانان و زنانی می شود که هنوز بچه دار نشده اند، و داروهای ضد بارداری گزینه خوبی برای زنان جوانی است که می خواهند شروع خانواده خود را برای چند سال به تاخیر بیندازند.

یکی از مزیت‌های بزرگ این روش‌ها: زنان مجبور نیستند هر روز یک قرص مصرف کنند. نوکاتولا می‌گوید: «وقتی یک IUD یا ایمپلنت قرار داده می‌شود، تقریباً می‌توانید آن را فراموش کنید.

با این حال، او هشدار داد که این روش ها از زنان در برابر بیماری های مقاربتی محافظت نمی کند.

او گفت: «بنابراین، استفاده از کاندوم علاوه بر روش دیگری از پیشگیری از بارداری، بهترین راه برای پیشگیری از بارداری و بیماری‌های مقاربتی است.

گزارش جدید که در فوریه منتشر شد ۲۴، نشان داد که پیشگیری از بارداری طولانی مدت برای زنان ۲۵ تا ۳۴ ساله محبوبیت بیشتری دارد (۱۱ درصد گفتند که از یک نوع طولانی اثر کنترل بارداری استفاده می کنند)، و در بین زنان ۱۵ تا ۲۴ ساله (۵ درصد) یا بین ۳۵ سال محبوبیت کمتری دارد. و ۴۴ (دوباره حدود ۵ درصد).

گزارش NCHS نشان می‌دهد زنانی که حداقل یک نوزاد داشته‌اند، بیشتر از زنانی که هنوز بچه دار نشده‌اند، از داروهای ضد بارداری طولانی‌مدت استفاده می‌کنند. تیم CDC گفت همچنین در حال حاضر تفاوت کمتری نسبت به گذشته در میزان استفاده بین گروه‌های نژادی و قومی وجود دارد.

دکتر. جیل رابین رئیس بخش مراقبت‌های سرپایی در برنامه‌های سلامت زنان-خدمات PCAP در سیستم سلامت North Shore-LIJ در نیو هاید پارک، نیویورک است. روش های پیشگیری از بارداری.”

رابین خاطرنشان کرد که هر ساله در ایالات متحده بیش از ۵۰۰۰۰۰ حاملگی ناخواسته رخ می دهد که نیمی از آنها به سقط جنین ختم می شود. او گفت که چنین آماری کارکنان بهداشتی را در همه جا ترغیب می کند که زنان را ترغیب کنند تا انواع طولانی مدت کنترل بارداری را امتحان کنند.

او گفت: «ما در تلاشیم تا زنان را به استفاده از ایمن‌ترین و مؤثرترین روش‌ها تشویق کنیم.

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۵ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


قاتلان برانگیختگی جنسی: علل کاهش میل جنسی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

منابع

منابع: امی برانوم، دکترا، رئیس شعبه آمار باروری، مرکز ملی آمار بهداشت، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده؛ دبورا نوکاتولا، MD، مدیر ارشد خدمات پزشکی، فدراسیون برنامه ریزی شده والدین آمریکا؛ جیل رابین، MD، رئیس بخش مراقبت‌های سرپایی، برنامه‌های سلامت زنان-خدمات PCAP، سیستم بهداشتی North Shore-LIJ، New Hyde Park، NY. فوریه ۲۴، ۲۰۱۵، گزارش، روند استفاده طولانی مدت از پیشگیری از بارداری برگشت پذیر در میان زنان ۱۵ تا ۴۴ ساله ایالات متحده


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/