استاندار تهران: ۳۰۰۰ خانه برای مستمندان در ورامین ساخته می شود – خبر خوش


محسن منصوری شامگاه چهارشنبه در پایان جلسه ساخت مسکن نیازمندان (پروژه ۳ هزار واحدی ورامین) در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مواردی که در قانون ملی جهش مسکن مستند شده استفاده و سرمایه گذاری شرکت های خصوصی است. بخش.” و نهادها می توانند در حوزه ساخت و ساز مسکن جدی شوند.

استاندار تهران بنیاد مستضعفان را یکی از نهادهایی عنوان کرد که در حوزه مسکن اقدامات موثری انجام داده و پروژه هایی را در استان و کشور اجرا کرده است.

منصوری ادامه داد: بنیاد مستضعفان پروژه ای را در کنار نحوه ساخت مسکن برای مستمندان و نیازمندان در دستور کار خود قرار داده است. زمین عفونی حوالی شهرستان ورامین که داخل مرز و بخشی از آن در استان ورامین بوده متعلق به بنیاد مستضعفان شناخته شده است.

وی خاطرنشان کرد: در بازدیدی که با رئیس بنیاد مستضعفان داشتیم، کلیات موضوع به تصویب رسید و با پایان کار کارشناسی این زمین، قرارداد با کمون ورامین به پایان رسید. گروهی که در زمینه زیرساخت ها و توسعه در استان فعالیت می کند، تکمیل می شود و ظرفیت ساخت بیش از ۳۰۰۰ خانه که نیمی از آن برای بنیاد مستضعفان و حدود ۱۵۰۰ خانه بر اساس قانون جهش ملی مسکن خواهد بود، تکمیل می شود. زود رفت

استاندار تهران خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح خدمات خوبی در حوزه های فضای سبز به ازای هر نفر، بهداشت و درمان، مذهبی و تحصیلی به ازای هر نفر در سایت به طور کامل توسعه یافته است که همزمان با ساخت و ساز انجام خواهد شد. از ساختمان های مسکونی

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر امکان اسکان نیازمندان در سایر شهرستان های استان تهران گفت: تصمیم بر این است که این مشکل چه در ارتباط با بنیاد مستضعفان و چه در ارتباط با سایر مردم ادامه داشته باشد. و موسسات خصوصی که مایل به سرمایه گذاری در مسکن هستند. ردن. همچنین بررسی هایی از سوی شهرداری های استان انجام شده است تا مناطق مستعد اجرای پروژه شناسایی و با اطلاع مسئولان، تفاهم نامه ای برای ادامه این مسیر با قدرت و سرعت امضا شود. البته بنیاد مستضعفان مناطق دیگری را در شهرهای دیگر که در طرح ساخت مسکن قرار دارند شناسایی کرده است.