استادیوم بین المللی خلیفه؛ با اولین میزبان تیم ملی ایران آشنا شوید!


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از خبرگزاری آنا، ورزشگاه بین المللی خلیفه یکی از ورزشگاه هایی است که تیم ملی فوتبال انگلیس در اولین بازی از ساعت ۱۶:۳۰ سی ام در آن به میدان می رود.

این ورزشگاه نیز مانند سایر ورزشگاه ها دارای ویژگی هایی است که می خواهیم در مورد آن صحبت کنیم.

** آشنایی با ورزشگاه بین المللی خلیفه و تاریخچه آن

استادیوم بین المللی خلیفه که در زبان عربی و قطری به استادیوم استاد خلیفه الدولی معروف است، در واقع استادیوم ملی قطر و بخشی از یک مجموعه ورزشی چند منظوره در دوحه است.

این ورزشگاه بین المللی در سال ۱۹۷۶ افتتاح شد و در سال ۱۹۹۲ میزبان ۱۵ بازی از یازدهمین دوره جام خلیج فارس بود که در آن قطر به مقام قهرمانی و قهرمانی جام خلیج فارس دست یافت.

بعد از آن فصل ۲۰۰۵ و درست قبل از شروع بازی های آسیایی ۲۰۰۶، این ورزشگاه دوباره بازسازی شد و بعد از آن از ۲۰۰۰۰ به ۴۰۰۰۰ افزایش یافت.

البته باید بدانید که قبل از این بازسازی، ورزشگاه خلیفه برای برگزاری مسابقات فوتبال مورد استفاده قرار می گرفت اما پس از آن امکان برگزاری مسابقات ورزشی دیگر در این مجموعه وجود داشت و به همین دلیل می توان گفت که استادیوم خلیفه بازی های زیادی را به خود دیده است. این مسابقات شامل لیگ الماس دوحه در سال ۱۹۹۷ و همچنین میزبانی تمامی مسابقات تیم ملی قطر در مرحله گروهی، یک چهارم نهایی و فینال و میزبانی پان عرب ششم می باشد. رقابت.

اما نکته شگفت انگیز در مورد این استادیوم این است که ورزشگاه خلیفه برای مدتی بسته شد و آخرین بار در ماه می ۲۰۱۷ پس از بازسازی درهای ورزشگاه به روی ورزشکاران باز شد و در نهایت در سپتامبر و اکتبر ۲۰۱۹ این ورزشگاه میزبان مسابقاتی بود. . دنیای ورزش است.

زمانی که قطر به عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ انتخاب شد، سناتورها تصمیم گرفتند که ورزشگاه بازسازی و نوسازی شود و با این تصمیم، ظرفیت ورزشگاه خلیفه به ۶۸۰۰۰ نفر افزایش یافت و توانست آنچه را که لازم بود به دست آورد. . مجوز میزبانی مسابقات

استادیوم بین المللی خلیفه؛  با اولین میزبان تیم ملی ایران آشنا شوید!

** مروری بر معماری و طراحی میدان خلیفه در قطر

شاید کمتر کسی بداند که ورزشگاه خلیفه نماد بسیار مهمی برای فوتبال قطر محسوب می شود و همانطور که گفتیم از سال اول افتتاح این ورزشگاه تا به امروز چندین بار بازسازی شده است.

اولین طراحی این میدان توسط یک شرکت بین المللی Arup & Associates ساخته شد و در آن زمان این گروه از نمادهای فرهنگی منطقه الهام گرفت.

در واقع یکی از اصلی ترین ویژگی های معماری این میدان طاق دو طرف میدان است که بسیار مورد پسند مردم قرار گرفته است.

این طاق ها به عنوان نماد و نماینده ورزشگاه خلیفه در بین مردم شناخته می شود و اکنون برای سلامتی تماشاگران و بازیکنان سقف بزرگی در زیر طاق های مذکور ساخته شده و در واقع این سایبان ها با هم ترکیب شده اند. . با سیستم خنک کننده در استادیوم، به بهبود آب و هوا کمک می کند. .

اگرچه سال ها از ساخت این ورزشگاه می گذرد، اما ساختمان آن همچنان مدرن و مطابق با طراحی فعلی است و از طرفی وجود چراغ های ال ای دی و نورپردازی جدید فضای جذابی را فراهم می کند.مربع تر.
البته در سال های اخیر اطراف میدان خلیفه تغییرات زیادی را به خود دیده است که شاید یکی از مهم ترین آن ها اضافه شدن هتل مشعل دوحه باشد.

این هتل در سال ۲۰۰۶ به مناسبت بازی های آسیایی و برای پذیرایی از علاقه مندان به فوتبال ساخته شده است و در کنار این هتل یک استخر برای ورزش وجود دارد -بسیار آبی.

استادیوم خلیفه قطر در طول سالیان به سفیری شایسته برای خاورمیانه، نماد برتری ورزشی در تمام اشکال آن تبدیل شده است و برای مردم قطر و منطقه، استادیوم بین المللی – خلیفه ملی یکی از نمادهاست. از الریان و دوستان قدیمی با چهره ای آشنا که جامعه را متحد می کند.

استادیوم بین المللی خلیفه؛  با اولین میزبان تیم ملی ایران آشنا شوید!

استادیوم خلیفه قطر در مرکز همه مکان‌ها در سال ۲۰۲۲ نقش مهمی در این مسابقات ایفا می‌کند، زیرا جغرافیای منحصربه‌فرد و سیستم حمل‌ونقل پیشرفته آن را به یک تورنمنت بین‌المللی فوتبال خوب تبدیل کرده است.

در داخل استادیوم، تمام قسمت های نشیمن با سقف محافظت می شود و کنترل آب و هوا توسط سیستم تهویه مطبوع پیشرفته ارائه می شود.

این ورزشگاه در ابتدای راه اندازی خود گنجایش ۲۰ هزار تماشاگر را داشت و اکنون در سال های اخیر چندین بار این ورزشگاه بازسازی شده و مسابقاتی برگزار شده است که مهم ترین آن بازی های آسیایی ۲۰۰۶ ظرفیت بازیکن است. ورزشگاه خلیفه قطر به ۴۰ هزار نفر افزایش یافته است.

این ورزشگاه در سال ۲۰۱۱ شاهد میزبانی چندین بازی از جمله فینال ژاپن و استرالیا (۱-۰) در جام ملت های آسیا ۲۰۱۱ بود.

استادیوم بین المللی خلیفه نیز مانند استادیوم احمد بن علی، خانه تیم ملی قطر است و علاوه بر این، میزبان بازی های دوستانه بین المللی تیم های دیگری مانند آرژانتین و برزیل نیز بوده است.

هنگامی که قطر در سال ۲۰۱۰ جام جهانی ۲۰۲۲ را برد، استادیوم بین المللی خلیفه به عنوان یکی از مکان های برگزاری پیشنهاد شد، هرچند نیاز به بازسازی اساسی است.

کار در تابستان ۲۰۱۷ با اولین استادیوم آماده برای جام جهانی ۲۰۲۲ به پایان رسید.

در سال ۲۰۱۹، استادیوم بین المللی خلیفه محل برگزاری مسابقات جهانی IAAF 2019 بود.

این سالن ۴۰ هزار نفری سابقه میزبانی درخشانی دارد و میزبان بازی های آسیایی، جام خلیج فارس و جام ملت های آسیا و سایر رویدادها بوده است.

انتهای پیام/

انتهای پیام/