از هر ۳ نفر ۱ نفر اکنون در معرض یک آفت کش مضر قرار دارند


تصویر خبر: از هر 3 نفر 1 نفر در معرض یک آفت کش مضر قرار دارند

پنجشنبه، فوریه ۱۰، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

تحقیقات جدید نشان می دهد که از هر سه آمریکایی یک نفر در معرض یک علف کش معمولی و بالقوه مضر به نام ۲,۴-D قرار دارد و کودکان ممکن است به ویژه در معرض خطر باشند.

قرار گرفتن در معرض سطوح بالای این ماده شیمیایی با سرطان، مشکلات تولید مثل و سایر مشکلات سلامتی مرتبط است. اثرات سطوح کمتر قرار گرفتن در معرض نامشخص است، اما ۲،۴-D یک اختلال غدد درون ریز است، به این معنی که می تواند با هورمون های بدن تداخل داشته باشد.

نویسندگان خاطرنشان کردند که این مطالعه نشان می دهد که کودکان و زنان در سنین باروری بیشتر در معرض خطر قرار می گیرند.

مارلاینا فریستلر، سرپرست تیم تحقیق، دکترای دکترا گفت: «مطالعه ما نشان می‌دهد که قرار گرفتن انسان در معرض ۲.۴-D به میزان قابل توجهی افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود که در آینده حتی بیشتر افزایش یابد.» دانشجو و محقق در دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن دی سی

او در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت: «این یافته‌ها نگرانی‌هایی را در مورد اینکه آیا این قاتل علف‌های هرز که به شدت مورد استفاده قرار می‌گیرد ممکن است باعث ایجاد مشکلات سلامتی شود، به ویژه برای کودکان خردسالی که نسبت به قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی بسیار حساس هستند، ایجاد می‌کند.

محققان بیومارکرهای علف کش را در نمونه های ادرار نزدیک به ۱۴۴۰۰ شرکت کننده در نظرسنجی ملی سلامت و تغذیه ایالات متحده بررسی کردند. آنها با تجزیه و تحلیل داده های استفاده از آفت کش های دولتی و خصوصی از سال ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۴، استفاده کشاورزی ۲،۴-D را برآورد کردند.

طبق این مطالعه، تقریباً یک سوم از شرکت کنندگان در نظرسنجی دارای سطوح قابل تشخیص ۲,۴-D در ادرار خود در طول دوره مطالعه بودند، اما این درصد از ۱۷ درصد در سال ۲۰۰۱-۲۰۰۲ به تقریباً ۴۰ درصد یک دهه بعد افزایش یافت. نتایج در فوریه به صورت آنلاین منتشر شد. ۹ در مجله بهداشت محیط.

قرار گرفتن انسان در معرض علف کش با افزایش استفاده از آن در طول دوره مطالعه افزایش یافت. کودکان ۶ تا ۱۱ ساله بیش از دو برابر خطر افزایش مواجهه با ۲،۴-D و زنان در سنین باروری تقریباً دو برابر بیشتر از مردان در همان گروه سنی در معرض خطر افزایش مواجهه بودند.

اگر بچه‌ها با پای برهنه روی چمنی که با علف‌کش درمان شده است بازی کنند یا بعد از بازی در بیرون دست‌هایشان را در دهان بگذارند، جایی که خاک یا علف ممکن است به مواد شیمیایی آلوده شده باشد، در معرض علف‌کش قرار می‌گیرند.

منابع دیگر قرار گرفتن در معرض: خوردن غذاهای مبتنی بر سویا (۲،۴-D به طور گسترده در سویا GMO و همچنین در پنبه استفاده می شود) و تنفس در این ماده شیمیایی.

ملیسا پری، یکی از نویسندگان این مطالعه، پروفسور بهداشت محیطی و شغلی در جورج واشنگتن، گفت: «مطالعات بیشتر باید مشخص کند که افزایش قرار گرفتن در معرض ۲،۴-D چگونه بر سلامت انسان تأثیر می‌گذارد – به ویژه زمانی که قرار گرفتن در معرض در اوایل زندگی اتفاق می‌افتد».

پری در بیانیه‌ای گفت: علاوه بر قرار گرفتن در معرض این آفت‌کش، کودکان و سایر گروه‌های آسیب‌پذیر در معرض سایر آفت‌کش‌ها نیز قرار می‌گیرند و این مواد شیمیایی ممکن است به طور هم افزایی برای ایجاد مشکلات سلامتی عمل کنند.

به گفته محققان، برای جلوگیری یا کاهش قرار گرفتن در معرض ۲،۴-D، مواد غذایی ارگانیک بخرید و از استفاده از علف کش در چمن یا باغ خود اجتناب کنید.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد ۲،۴-D، به شورای دفاع از منابع طبیعی مراجعه کنید.

منبع: دانشگاه جورج واشنگتن، انتشار خبری، فوریه. ۹، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/