از هر ۳ بزرگسال مبتلا به کووید، ۱ نفر بعداً سایر مشکلات سلامتی را ایجاد می کند: مطالعه


تصویر خبری: از هر 3 بزرگسال مبتلا به کووید، 1 نفر مشکلات بهداشتی دیگری را ایجاد می کند: مطالعه

پنجشنبه، فوریه ۱۰، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که تقریباً یک سوم از بازماندگان کووید-۱۹ مسن‌تر در ماه‌های پس از ابتلا به مشکلات سلامتی جدیدی مبتلا می‌شوند.

این شرایط شامل تعدادی از اندام ها و سیستم های اصلی، از جمله قلب، کلیه ها، ریه ها و کبد و همچنین مشکلات سلامت روان می شود.

با حدود ۴۰۰ میلیون نفر مبتلا به ویروس کرونا در سراسر جهان، «تعداد بازماندگان با [new conditions] دکتر کن کوهن و همکاران، نویسنده این مطالعه، نوشتند که پس از عفونت حاد، رشد خود ادامه خواهد داد.

محققان داده‌های بیمه سلامت ۲۰۲۰ را از بیش از ۱۳۳ هزار آمریکایی ۶۵ سال و بالاتر که قبل از ۱ آوریل ۲۰۲۰ به کووید مبتلا شده بودند، تجزیه و تحلیل کردند.

آنها آنها را با گروه‌هایی از افراد ۶۵ سال و بالاتر از سال‌های ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ که مبتلا به کووید نبودند و گروهی با بیماری دستگاه تنفسی تحتانی ویروسی مقایسه کردند.

در میان بیماران کووید، ۳۲ درصد در چند ماه پس از تشخیص برای یک یا چند بیماری جدید یا پایدار به دنبال مراقبت های پزشکی بودند که ۱۱ درصد بیشتر از گروه مقایسه سال ۲۰۲۰ بود.

محققان دریافتند که بیماران مبتلا به کووید در معرض خطر بیشتری برای تعدادی از شرایط از جمله نارسایی تنفسی، خستگی، فشار خون بالا و تشخیص سلامت روان هستند.

و در مقایسه با گروه بیماری های ویروسی مجاری تنفسی تحتانی، بیماران مبتلا به کووید در معرض خطر بیشتری برای نارسایی تنفسی، زوال عقل و خستگی بودند.

بر اساس این مطالعه، تنها با نگاهی به بیماران مبتلا به کووید، بیشترین خطر برای چندین مشکل جدید سلامتی در بیماران بستری شده در بیمارستان، مردان، بیماران سیاه پوست و افراد ۷۵ سال و بالاتر مشاهده شد. یافته ها در فوریه منتشر شد. ۹ در BMJ.

به گفته تیم کوهن، این یک مطالعه مشاهده‌ای بود، بنابراین نمی‌تواند ارتباط مستقیمی بین COVID-19 و مشکلات جدید سلامتی را ثابت کند.

نویسندگان در یک نشریه خبری گفتند، با این حال، این یافته‌ها طیف گسترده‌ای از شرایط مهمی را که ممکن است پس از ابتلا به کووید ایجاد شود، بیشتر نشان می‌دهد.

آنها گفتند که “درک میزان خطر” ممکن است تشخیص آنها و مدیریت بیماران مبتلا به مشکلات جدید پس از عفونت کووید را بهبود بخشد.

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد شرایط پس از COVID-19، به مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ایالات متحده مراجعه کنید.

منبع: BMJ، انتشار خبر، فوریه ۹، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


بیماری قلبی: علل حمله قلبی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/