از میل توپ مقابل پرتغال تا قله فوتبال پرتغال/ بوشهر تا پورتو زیر پای لژیونر برتر ایران.


در بهترین بازی هفته در مسابقات قهرمانی اروپا “لیگ قهرمانان”.

مهدی طارمی بهترین لژیونر تاریخ فوتبال ایران شد و با کسب عناوین فراوان آن را ثابت کرد.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری آنا، مهدی طارمی بی شک موفق ترین لژیونر تاریخ فوتبال ایران و افتخارات پیاپی اوست که عنوان بهترین بازیکن فوتبال ایران را از آن خود کرد. هفته پنجم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا نام خود را در صدر همه ستارگان فوتبال قرار داد.کشور ما فرصت های زیادی برای انتقال فوتبالیست های بوشهری دارد و البته هنوز هم هستند.

طارمی در ۶ تیر ۱۳۷۱ در بوشهر به دنیا آمد و استعداد فوتبالی خود را در شاهین بوشهر نشان داد اما در ایرانجوان این شهر پیدا شد و به پرسپولیس پیوست. جایی که او مهارت های برتر خود را نشان داد و عناوین زیادی کسب کرد. طارمی دوبار آقای شد. گل فوتبال ایران سه بار در ترکیب تیم منتخب قرار گرفت و بهترین بازیکن این دوره از مسابقات را از آن خود کرد.

بمان /// مهدی طارمی

در آن زمان او نتوانست عنوان Mr. گل، در ابتدای فصل در تمرین ریزه اسپور ترکیه حاضر شد و با این باشگاه قرارداد بست، اما در اواسط اول به پرسپولیس بازگشت. نیم فصل فصل بعد به الغرافه قطر رفت و عملکرد خوبی با این تیم داشت. شاید بزرگترین حسرت طارمی، گل نزدن به پرتغال در آخرین دقیقه آن بازی حساس بود، اما طارمی پس از این همه انتقاد نه تنها کوتاه نیامد، بلکه به شهرت رسید و به ستاره لیگ پرتغال تبدیل شد.

بمان /// مهدی طارمی

در سال ۲۰۱۹ که بحث بازگشت طارمی به پرسپولیس مطرح شد، ستاره بوشهری به ریو آوه پرتغال پیوست و گمان می رفت او نیز مانند بسیاری از لژیونرهای ایرانی در تیم اروپایی خود، یکی از بهترین بازیکنان تیمش، این جایزه را از آن خود کند. عنوان آقای گل در لیگ برتر پرتغال. برنده مشترک و بهترین بازیکن سال Riove برای جلب نظر پورتو و پوشیدن پیراهن Dragons.

بمان /// مهدی طارمی

پس از حضور او در پورتو، صفحه جدیدی در فوتبال برای تیم ملی ایران در ورزشگاه دراگائو باز شد و او مرد اول رده های هجومی شاگردان سرخیو کونسیکائو در ‘ارائه یک بازی فوق العاده’ بود. طارمی در اولین فصل حضورش در پورتو به سرعت خود را در تیم اصلی تثبیت کرد و مورد علاقه هواداران قرار گرفت. او نه تنها در لیگ برتر پرتغال بلکه در لیگ قهرمانان اروپا نیز گل های بسیار مهمی به ثمر رساند. مهاجم ایرانی در مرحله حذفی دروازه یوونتوس و چلسی را باز کرد و گل برگشت او به چلسی بهترین گل فصل او بود.

بمان /// مهدی طارمی

طارمی در سومین فصل حضورش در پورتو جایزه بهترین بازیکن هفته لیگ قهرمانان اروپا را نیز از آن خود کرد، در شرایطی که نسبت به مدت مشابه در دو فصل قبل نتایج بهتری در ریتینگ داشت. او چندین بار بازیکن ماه پورتو بوده و عنوان بهترین بازیکن ماه پرتغال را از آن خود کرده است. علاوه بر این او را بهترین ایرانی تاریخ لیگ قهرمانان اروپا می دانند.

بمان /// مهدی طارمی

دور از دسترس نیست که طارمی عنوان بزرگ دیگری را به افتخارات خود اضافه کند، اما نکته مهم این است که او در ۲۷ سالگی در پرتغال شروع به درخشش کرد و اگر فرصت حضور زودهنگام در اروپا را داشت، این شانس را داشت. اکنون یک مکان خاص تر با این حال طارمی در ۳۰ سالگی کیفیت بالایی دارد و دور از انتظار نیست که فصل آینده در باشگاهی بزرگتر زندگی کند. طارمی حالا فرصت طلایی دارد تا نام خود را به فهرست برترین گلزنان ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر اضافه کند و توجه باشگاه های بیشتری را به خود جلب کند.

انتهای پیام/