از آنجایی که CDC خط مقدم را حفظ می کند، پزشکان در مورد اجبار برداشتن ماسک بحث می کنند


فوریه ۱۰، ۲۰۲۲ – تعداد موارد جدید COVID-19 در ایالات متحده تقریباً دو سوم از همین چند هفته پیش کاهش یافته است، و این کاهش باعث ایجاد گفتگوهای داغ در سراسر ایالات متحده در مورد زمان و اینکه آیا ماسک باید متوقف شود، شده است.

روز دوشنبه، فرمانداران چهار ایالت – کانکتیکات، دلاور، نیوجرسی و اورگان – گفتند که تا پایان فوریه یا مارس به پوشش اجباری در مدارس پایان خواهند داد. پنسیلوانیا ماه گذشته تصمیم گرفت تا اختیارات خود را در سراسر ایالت حذف کند.

در ایلینوی، فرماندار جی بی پریتزکر در دادگاه می‌جنگد تا دستور ماسک خود را برای مدارس حفظ کند. فرماندار نیویورک کتی هوچول از نیویورک اجازه داد تا یک ماسک سراسری یا مدرک واکسیناسیون برای همه مکان‌های عمومی سرپوشیده در روز پنجشنبه منقضی شود.

برخی از پزشکان می گویند اکنون زمان مناسبی است و بزرگسالان و کودکان به اندازه کافی این دستورات را تحمل کرده اند و ملت باید به جای مبارزه هر روز با کووید-۱۹ به زندگی با آن عادت کند.

اما CDC مخالف است.

در یک جلسه توجیهی در کاخ سفید در روز چهارشنبه، روشل والنسکی، مدیر CDC، گفت که آژانس همچنان توصیه می‌کند که در محیط‌های بسته در مکان‌های عمومی ماسک بپوشانید.

“ما در حال حاضر روی دنبال کردن روندها کار می کنیم. اما چیزی که می گویم این است که بستری شدن ما هنوز بالاست، میزان مرگ و میر ما هنوز بالاست… اگرچه ما از روندهای فعلی تشویق می شویم، اما هنوز آنجا نیستیم.” او گفت،

همه سرنشین نیستند.

لیانا ون، دکتر اورژانس و استاد بهداشت عمومی در دانشگاه جورج واشنگتن در واشنگتن دی سی، چهارشنبه در توییتر گفت که “CDC باید دستورالعمل دستوری ماسک مدرسه خود را تغییر دهد، در اسرع وقت. محدودیت های همه گیر همیشه موقتی بوده و نیازهایی وجود دارد. برای اینکه یک رمپ واضح باشد که واقع بینانه باشد و در دسترس بودن گسترده واکسن ها برای ۵+ را در نظر بگیرد.”

نیکول سافیر، دکتر، رادیولوژیست و مدیر تصویربرداری پستان در Memorial Sloan Kettering در Monmouth، NJ، توییت کردماسک و دستورات واکسن خیلی بیشتر از اینکه فایده داشته باشد ضرر دارد. زمان آن فرا رسیده است که “اجازه دهیم” هر کسی که می‌خواهد از همه‌گیری خارج شود، این کار را انجام دهد. وقتی Omicron شروع به کار کرد، از من انتقاد کردند که این را گفتم. اکنون، من در حال کاهش هستم. از آنجایی که میلیون‌ها نفر ایمنی طبیعی به دست آورده‌اند و تقویت شده‌اند.»

سافیر در مصاحبه ای می گوید که “والدین و کودکان تحت تاثیر تاکتیک های مبتنی بر ترس دستکاری داده ها آسیب دیده اند.”

او می‌گوید: «نتیجه نهایی این است که هیچ داده خوب و باکیفیتی وجود ندارد که نشان دهد ماسک‌های پارچه‌ای در مدارس هیچ مزیتی را ارائه می‌دهند.» علم درباره ماسک‌ها تغییری نکرده است. کم خطر در جمعیت کم خطر.

او می‌گوید چه چیزی تغییر کرده است، “اکنون یک نوع کمتر شدید در گردش است و اکثریت کودکان سطحی از واکسن، ایمنی ترکیبی طبیعی یا ترکیبی دارند.”

امش آدالجا، MD، محقق ارشد در مرکز جانز هاپکینز برای امنیت سلامت در بالتیمور، گفت که مدارس باید مسیرهایی برای کاهش کووید-۱۹ داشته باشند.

او می‌گوید: «این مورد به‌ویژه از آنجایی که افراد بیشتری واکسینه می‌شوند، داروهای ضد ویروسی در دسترس هستند و آزمایش‌های سریع در همه جا فراگیرتر می‌شوند، بیشتر می‌شود. کودکان کمترین خطر ابتلا به بیماری های شدید را دارند.

آدالجا می‌گوید در نهایت کووید-۱۹ مانند سایر عفونت‌های تنفسی بدون اقدامات کاهشی خاص درمان می‌شود، زیرا مردم به این واقعیت عادت کرده‌اند که “به دلیل مصونیت و اقدامات متقابل پزشکی ما همیشه با ما خواهد بود و بسیار رام‌تر خواهد شد.”

آدالجا درباره اینکه آیا انداختن ماسک‌ها در حال حاضر ممکن است پوشاندن مجدد را سخت‌تر کند در صورت شیوع دیگری در جاده، می‌گوید: «وقتی احتمال بیماری شدید به‌دلیل درجه بالایی از مصونیت و در دسترس بودن داروهای ضد ویروسی به شدت کاهش می‌یابد، ماسک‌ها می‌شوند. اهمیت یکسانی نخواهد داشت.»

او می‌گوید: «برای کسانی که می‌خواهند ماسک بزنند، هیچ‌کس جلوی آن‌ها را نمی‌گیرد و ماسک‌سازی یک‌طرفه کار می‌کند.» هرگز زمانی نخواهد بود که سطحی از گردش کووید-۱۹ وجود نداشته باشد.

زمان بندی درست نیست

با این حال، کارشناسان دیگر با CDC موافق هستند و می گویند که چنین است نه زمان و اینکه کنار گذاشتن دستورات بی پروا خواهد بود.

ماکسین دکستر، MD، نماینده ایالت اورگان، توییت کرد، “من متوجه شدم، (بسیار واضح) که مردم با استفاده از ماسک به پایان رسیده اند. من کنترل تصمیم گیری در مورد زمان پایان آن را ندارم. چیزی که می دانم این است که من فقط آخر هفته را در ICU گذراندم و از افراد بسیار بیمار مراقبت کردم. ، اکثر مبتلایان به کووید و موارد دیگر بستری شده اند.

مرسدس آر. کارنتون، MD، از دانشکده پزشکی فاینبرگ دانشگاه نورث وسترن، می‌گوید دستورات ماسک «نباید ناشی از بی‌صبری یا سیاست باشد».

او می‌گوید که ارزیابی مجدد باید بر اساس معیارهایی از جمله نرخ گسترش جامعه، نسبت جامعه واکسینه شده و ظرفیت بیمارستان در یک منطقه باشد.

او می گوید زمان بندی برای حذف الزامات پوشش مدرسه مناسب نیست.

او می‌گوید: «نرخ بستری شدن در بیمارستان از COVID-19 بالا است و تجربه ما در ۲ ماه گذشته با Omicron نشان می‌دهد که می‌تواند حتی از محافظت از واکسن ما نیز دوری کند.» «در حالی که بیشتر موارد خفیف هستند، به‌ویژه در کودکان، اثرات آن هنوز قابل توجه است. اعضای جامعه که به این بیماری مبتلا می شوند.”

کارنتون خاطرنشان کرد که میزان واکسیناسیون در بین ۵ تا ۱۱ سال و حتی ۱۲ تا ۱۷ سال پایین است.

او می‌گوید: «ما از جایی که باید باشیم فاصله داریم تا بتوانیم برای جلوگیری از انتقال به واکسیناسیون تکیه کنیم.»

استنلی وایس، MD، پروفسور آمار زیستی و اپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت عمومی راتگرز در نیوآرک، نیوجرسی، می گوید که عجله برای کنار گذاشتن دستور ماسک تا حدی ناشی از فشار بر سیاستمداران ناشی از خستگی عمومی از کووید-۱۹ و مردم ناامید است. تغییر دستورالعمل ها با تکامل اطلاعات علمی

او می گوید که این تصمیم باید بر اساس علم باشد و علم می گوید که برای پایان دادن به دستورات خیلی زود است.

ویس گفت: “تفکر امیدوارکننده ای وجود دارد که از بین رفته است، در حالی که این به وضوح درست نیست.” “در جاهایی مانند نیوجرسی، موارد جدید کاهش یافته است، اما تعداد خوشه های موارد در مدارس هنوز کاهش نیافته است.”

لیندسی کالتر گزارش های بیشتری برای این داستان ارائه کرد.
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/