رفتن به نوشته‌ها

ارتباط تکان دهنده بین دهان و مغز شما


ساده است – سلامت دهان و دندان بهتر می تواند سلامت کلی مغز را بهتر نشان دهد.

در جستجوی کتابم ، طول عمر رادیکال، به چند مورد برخورد کردم مطالعات که التهاب لثه را مستقیماً با افراد مبتلا به بیماری آلزایمر مرتبط می کند. ارتباط چیست؟ نوع باکتری – P. gingivalis علت پریودنتیت اخیراً در مغز بیماران مبتلا به آلزایمر پیدا شده است.

التهاب لثه یک عفونت شایع است. تخمین زده می شود که از هر 4 بزرگسال آمریکایی 3 نفر مبتلا به التهاب لثه هستند که شکل شماره یک بیماری لثه است. اگر التهاب لثه به موقع درمان نشود ، می تواند باعث مرحله پیشرفته بیماری لثه شود – پریودنتیت. علائم لثه شامل لثه های تحریک شده یا قرمز است که ممکن است هنگام مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن خونریزی کند.

پریودنتیت یک نوع پیشرفته بیماری لثه است که باعث عفونت جدی می شود و به بافت های نرم و استخوان نگهدارنده دندان ها آسیب می رساند. با این حال ، کاهش توده استخوانی به دلیل بیماری پریودنتال می تواند منجر به کاهش بافت و تورم لثه شود. همچنین می تواند مشکلات بهداشتی بزرگی مانند بیماری آلزایمر را ایجاد کند.

در آزمایش با موش ها ، مطالعات من آن را از طریق دهان نشان دادم P. gingivalis این عفونت همچنین خود را در تولید بتا آمیلوئید نشان داد ، پروتئین هایی که سپس پلاک های آمیلوئید را تشکیل می دهند ، که به عنوان پلاک ریشه بیماری آلزایمر تشخیص داده شد. محققان همچنین دریافتند که سموم آن را آزاد می کند P. gingivalis (به نام ژنژیپین) در سلول های مغزی افراد مبتلا به آلزایمر وجود داشت. این یافته نشان می دهد که بیماری آلزایمر ممکن است تا حدی نوعی عفونت مغزی باشد.

تماس دهان/بدن بسیار مهمتر از آن است که فکر می کنید. سلامت دهان و دندان شما نشان دهنده سلامت عمومی شما در حال حاضر یا آنچه ممکن است بعدا باشد ، است. به نظر می رسد فکر کردن در مورد سلامت دهان و دندان شما بر سلامت مغز شما مضر است ، اما واقعیت دارد. سلامت دهان ، دندان و لثه می تواند بر مغز ، کبد ، سلامت روده ، سیستم ایمنی بدن و بقیه بدن تأثیر مستقیم داشته باشد.

هر ماده مغذی و پروبیوتیکی که به بدن خود وارد می کنید از دهان شما بیرون می آید ، که همچنین دروازه ای برای عفونت های باکتریایی از جمله P. gingivalisبه انتخاب رژیم غذایی مناسب و مکمل های غذایی برای سلامت دهان و دندان و مراقبت روزانه از دندان برای سلامت دهان ، سیستم ایمنی بدن و بدن شما بسیار مهم است.

در حال حاضر بیش از 600 نوع باکتری در دهان شما زندگی می کند که به اصطلاح باکتری ها را تشکیل می دهند میکروبیوم دهانبه این میکروبیوم دهانی یکی از متنوع ترین جمعیت های اکولوژیکی در کل بدن شما است که انواع باکتری ها ، ویروس ها ، قارچ ها و انگل ها را در خود جای داده است. عدم تعادل باکتریایی در لثه ها می تواند به سلامت لثه ها به طور کلی و در نتیجه سلامت کل بدن آسیب برساند. پریودنتیت ، اگر به موقع درمان شود ، می تواند از عفونت های جدی تر پریودنتال که می تواند با بیماری آلزایمر مرتبط باشد ، جلوگیری کند.منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *