ارائه نسل سوم صنعت آموزش در ایران – پایگاه خبری اخبار خوب


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه جامعه خبرگزاری آنا، میلاد محمد حسینی با اشاره به دریافت جایزه بین المللی جهانی در حوزه آموزش در نشست خبری خود که روز گذشته برگزار شد اظهار کرد: در سال ۲۰۱۹ میلادی توانستیم توسط موسسه جیفل آمریکا حائز رتبه برتر و دریافت هدیه بین المللی شویم و در بین ۵۰ سازمان آموزشی خلاق جهان قرار گرفتیم و این روند تا سال ۲۰۲۲ نیز ادامه داشت و توانستیم جایزه ۱۰۰ رهبر تحولگرا در صنعت آموزش که در آمریکا برگزار شده بود را به خود اختصاص دهیم.

در ادامه حامد محمدحسینی با اشاره به تاریخچه‌ای از فعالیت موسسه بیان برتر گفت: پیش از سال ۲۰۱۹ بر روی پروژه‌های متعددی که بیشتر بر روی آموزش متمرکز است کار کردیم و نسل جدید آموزش با ایده‌پردازی متخصصان موسسه بیان برتر بومی‌سازی شده است. این آموزش ضمن بومی سازی، بسیاری از ضعف‌های گذشته خود را برطرف کرد و آموزش‌ها به صورت گام به گام به دانشجویان ارائه می‌شود. در ادامه این طرح گسترش یافت و به عنوان نسل‌های جدید آموزش در جهان مطرح شد و اکنون ایران در نسل دوم آموزش قرار دارد چرا که از ابزار آلات و سیستم‌های کمک آموزشی برای ارائه خوراک به مخاطبین استفاده می‌کند.

وی با اشاره به دریافت جوایز برتر و بین المللی در سال جاری میلادی بیان کرد: ما در سال ۲۰۲۲ همزمان با شرکت در کنفرانس صنعت آموزش نسل دوم، ایده‌ها و طرح‌هایی را برای نسل سوم آموزش ارائه کردیم.

محمدحسینی با اشاره به عملیاتی‌سازی طرح‌ها و پروژه‌های موسسه گفت: ارائه طرح‌های نسل سوم آموزش بر روی ۱۲ هزار دانشجو به صورت عملی اجرایی شده است. بر این اساس در مدت ۱۱ سال فعالیت موسسه سعی شده است که در حوزه آموزش زبان انگلیسی، دانشجویان طوری با این حوزه آشنا شوند که آموزش زبان جزئی از سرگرمی و زندگی آن‌ها باشد، نه آنکه به عنوان یک کار کسل‌کننده دانشجویان را به مشقت اندازد.

وی افزود: در این سیستم به صورت تصادفی با افراد تماس گرفته می‌شود و گام به گام دانشجویان مجبور به صحبت به زبان انگلیسی می‌شوند و همین امر آموزش را آسان خواهد کرد بر این اساس فضای سرگرم‌کننده حاکم بر آموزش زبان انگلیسی بستر مناسب برای آموزش آسان را فراهم می‌کند. این ایده ضمن ثبت در کشور می تواند در هر نوع آموزشی به کار گرفته شود. اما در سال ۲۰۲۲ زمان ارائه ایده جدید استفاده از آموزش های معکوس مطرح شده است بر این اساس افراد پیش از حضور در کلاس، آموزش های لازم را می‌بینند و در زمان برگزاری کلاس مبانی آموزشی خود را تمرین می کند. این آموزش پیشرفته تر از آموزش هایی است که افراد سر کلاس حاضر شده و پس از آن شروع به تمرین و ممارست می‌کنند.

وی با اشاره فعالیت های موسسه در کشورهای اروپایی اظهار کرد: این موسسه در لهستان دارای مرکز مطالعاتی-تحقیقاتی است که تنها هدف آن ارائه طرح‌های جدید و رساندن حرف خود به جهانیان است. این موسسه در راستای توسعه آموزش‌های زبان‌های خارجی سعی دارد به عنوان یک بستر دانش‌بنیان صنعت آموزش کشور را ارتقا دهد.

محمدحسینی با اشاره به لزوم توسعه ایده‌های نوین در سایر بخش‌های آموزشی عنوان کرد: استفاده از ایده‌های نوین و برتر برای آموزش زبان‌های انگلیسی نیست بلکه به دنبال ابداع روشی جدید در حوزه آموزش هستیم. بر این اساس پیش‌بینی می‌شود طی ماه‌های آینده طرح کلان و مهمی در این راستا رونمایی شود که با استفاده از ظرفیت سایر دانشگاه‌ها که در این حوزه فعالیت دارند آموزش‌های نوین را به سایر فعالیت‌ها تسری دهیم.

انتهای پیام/۴۱۷۲/