ارائه اینترنت رایگان در مسیر زائران اربعین حسینی/ ظرفیت زیرساخت شبکه ۷۰ درصد افزایش می یابد – مرکز خبر خبر


زارع پور پیشرفته;

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تمهیدات گسترده ای برای ارائه خدمات ارتباطی به زائران در اربعین حسینی اندیشیده شده و در تمامی مسیرهای تردد زائران اینترنت رایگان ارائه می شود.

به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب، به گزارش خبرنگار گروه دانش و فناوری خبرگزاری آنا، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفت و گوی ویژه برنامه با رسانه ملی گفت: وزارت ارتباطات در حوزه اطلاعات فناوری توسعه خدمات مبتنی بر فناوری را دنبال می کند که یکی از بزرگترین آنها دولت الکترونیک است همچنین موضوع اقتصاد دیجیتال به عنوان یک استراتژی جدی توسط دولت در حال پیگیری است. فضا، در پایان سال خبرهای خوبی به مردم خواهیم داد.

وی در خصوص برنامه سرعت و کیفیت اینترنت افزود: ارتقای سرعت و کیفیت اینترنت در کشور نیازمند اقدام در حوزه های مختلف است. در شبکه ارتباطی کشور حداقل چهار لایه وجود دارد که یکی از این لایه ها دسترسی و دیگری تجمیع (شبکه های درون شهرها و استان ها) است. شبکه های منطقه ای و روابط بین الملل دو لایه دیگر هستند. وزارت ارتباطات در این چهار حوزه برنامه های مشخصی دارد. برخی از این لایه ها بیش از ۱۰ سال است که به روز نشده اند. این کاهش در شبکه مخابراتی بین استانی بیشتر است. اگر هر یک از این لایه ها به درستی توسعه پیدا نکنند، سایر بخش های شبکه ارتباطی کشور نیز متضرر خواهند شد.

۲ میلیون پورت فیبر نوری را در اختیار کاربران قرار می دهد

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد: در لایه ارتباطی ثابت، پروژه بزرگ فیبر نوری آغاز شده است و اجرای کامل جزئیات این پروژه حداقل به مدت سی سال کیفیت شبکه ارتباطی کشور را تضمین می کند. . تمام تلاش‌های اخیر در سراسر جهان برای شبکه‌های ارتباطی مبتنی بر فیبرهای نوری است. زیرساخت های لازم برای اجرای پروژه فیبر نوری هم اکنون در دولت فراهم شده و منابع لازم نیز فراهم شده است. در ابتدا اجرای پروژه فیبر نوری برای کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات غیرممکن به نظر می رسید، اما اکنون همه بر این باورند که اجرای این پروژه امکان پذیر است. این پروژه در ۱۰ استان راه اندازی شده و نزدیک به ۲ میلیون پورت فیبر نوری در اختیار کاربران قرار گرفته است.

زارع پور اعلام کرد: ظرفیت پوشش زیرساختی به زودی ۷۰ درصد افزایش می یابد و پروژه افزایش سرعت شبکه ارتباطی و رسیدن به ۵۲ ترابیت بر ثانیه در دهه فجر افتتاح می شود. وزارت ارتباطات تقویت خط اینترنت را در برنامه زمان بندی قرار داده است تا در صورت بروز مشکل در شبکه فیبر نوری به هر دلیلی، ارتباط در کشور قطع نشود.

صادرات تجهیزات ارتباطی ایران به بازارهای بین المللی

وی در خصوص استفاده از مهارت های مرکز اطلاع رسانی در برنامه های ارتباطی در کشور، تایید کرد که وزارت ارتباطات در نظر دارد با استفاده از دانش بنیان پروژه ارتباطی را در کشور توسعه دهد. به منظور شناسایی توانمندی های دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات، تاکنون کنفرانس های متعددی برگزار شده است و تلاش داریم تا تمامی نتایج لازم برای اجرای پروژه های وزارت ارتباطات را از دانش ایرانیان ارائه کنیم. . تولید – محصول. ما معتقدیم محصولات ایرانی از کیفیت لازم برای عرضه در بازارهای بین المللی برخوردار است. به منظور افزایش ظرفیت ارتباطی زیرساخت به ۲۰ ترابیت بر ثانیه از قابلیت های پایگاه دانش استفاده شد. تجهیزات تولید شده در این پروژه قبلاً به شرکت های خارجی سفارش داده شده است و هفته آینده اولین محموله سوئیچ ایرانی به روسیه صادر می شود.

وزیر ارتباطات گفت: با وجود اینکه پلتفرم های خارجی در کشورهای مختلف به ویژه آمریکایی ها فعال هستند، اما با افتخار می گوییم که در کشور تولیدات داخلی داریم و از پلتفرم های باکیفیت ایرانی استفاده می کنیم، کارفرمایان کشورمان احساس نمی کنند. نیاز به آن برای نمونه های خارجی دولت با تدابیر ویژه، موانع لازم برای توسعه اقتصاد دیجیتال در کشور را برطرف کرده است. بر اساس آخرین برآوردها، ۷.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی ایران از بخش اقتصاد دیجیتال است و برنامه ریزی کردیم تا پایان دوره سیزدهم به ۱۰ درصد برسیم.

شرایط وزارت ارتباطات و فناوری برای ارائه خدمات به زائران اربعین حسینی

زارع پور در خصوص آمادگی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای ارائه خدمات به زائران اربعین امام حسین (ع) گفت: انشالله شبکه فیبر نوری بین نجف و کربلا ایجاد می شود و در اختیار زائران قرار می دهیم. . با اینترنت رایگان از طریق Wi-Fi در ایستگاه های مختلف. نجف تا کربلا پروژه مشترک ایران و عراق است و امیدواریم تا قبل از اربعین تکمیل شود. آنتن دهی شبکه ارتباطی سیار در جاده های تردد زائران و همچنین در مرزها با استفاده از بلندگو تقویت می شود. پیش بینی می شود بالون سازمان فضایی در مرز مهران قرار گیرد و اینترنت به صورت رایگان در اختیار مردم قرار گیرد. با این حال، ما همچنان به مردم توصیه می کنیم برای جلوگیری از پرداخت هزینه های حمل و نقل، از سیم کارت عراق استفاده کنند.

وی ادامه داد: اولین تصاویر از ماهواره خیام دریافت شده است و هفته آینده تصاویر بهبود یافته را منتشر خواهیم کرد. برنامه ریزی کردیم که شش ماهواره سنجش، مخابرات و بلوک انتقال مداری سامان که یک فناوری استراتژیک است به فضا پرتاب کنیم. همچنین قصد داشتیم سه نسخه دیگر از ماهواره خیام را تولید کنیم.

انتهای پیام/۴۱۴۴