اتاوا با اعتراض رانندگان کامیون به ویروس کرونا وضعیت فوق العاده اعلام کرد


۷ فوریه ۲۰۲۲

جیم واتسون، شهردار اتاوا، در پی گسترش اعتراضات به رهبری کامیون داران به تدابیر ایمنی ناشی از بیماری همه گیر COVID-19 در سراسر کشور، وضعیت اضطراری را در پایتخت کانادا اعلام کرد.

بیش از یک هفته است که بین ۲۰۰ تا ۲۵۰ کامیون بزرگ در خیابان‌های مرکز شهر اتاوا در نزدیکی پارلمان پارک شده‌اند که تعاملات را مختل کرده و مرکز شهر را فلج کرده است. نیویورک تایمزذکر شده. به اصطلاح «کاروان های آزادی» به شهر کبک، تورنتو، ادمونتون، ونکوور و شهرهای دیگر گسترش یافت.

واتسون یکشنبه در مصاحبه ای با CTV گفت: “ما در میانه یک وضعیت اضطراری جدی هستیم، جدی ترین وضعیت اضطراری که شهر ما تا به حال با آن روبرو بوده است.” و ما باید خیلی سریعتر و پیشگیرانه تر حرکت کنیم تا نظم در خیابان ها برقرار شود. یک نفر به دلیل رفتار غیرمسئولانه برخی از این افراد کشته یا به شدت مجروح می شود.

بار او گفت که این اعلامیه نمادین است و به مقامات اختیارات گسترده ای برای جابجایی کامیون ها و وسایل نقلیه از خیابان نمی دهد.

تاکنون هیچ خشونتی در اتاوا رخ نداده است. بار او گفت، اما اعتراضات باعث شده است که مشاغل تعطیل شوند. مقامات و شهروندان از سروصدا، اختلال و تحریف بناهای عمومی شکایت کردند. تظاهرات گاهی اوقات فضای جشنی به خود می‌گرفت، با نواختن گروه‌های موسیقی، برپایی قلعه‌های بادی، و غذاخوری‌های غذاخوری که رانندگان کامیون در آن حضور دارند.

پیتر اسلولی، رئیس پلیس اتاوا روز شنبه گفت: “این یک محاصره است – در دموکراسی ما چیزی متفاوت از آنچه من در زندگی خود تجربه کرده ام.” بار. ما منابع کافی برای رسیدگی مناسب و مؤثر به این وضعیت نداریم.»

تظاهرات در اعتراض به قانون کانادا مبنی بر اینکه رانندگان کامیون برای عبور از ایالات متحده باید واکسینه شوند آغاز شد. تظاهرات به سرعت به اقداماتی علیه محدودیت های همه گیر مانند پوشش منطقه ای و دستورات واکسن و همچنین رهبری نخست وزیر جاستین ترودو گسترش یافت. بار او گفت.

بار او گفت که اعتراضات اساساً بدون رهبر هستند، اما برخی از شرکت کنندگان و سازمان دهندگان به گروه های راست سیاسی تعلق دارند. نظرسنجی‌های عمومی نشان داده است که اکثریت قریب به اتفاق کانادایی‌ها از اقدامات ایمنی همه‌گیر حمایت می‌کنند، اما تعداد فزاینده‌ای از مردم مایلند برخی از اقدامات برداشته شود.

شهر اتاوا می‌گوید که اعلام وضعیت اضطراری شهردار “منعکس کننده خطر و تهدید جدی برای ایمنی و امنیت ساکنان ناشی از تظاهرات‌های جاری است و نیاز به حمایت مقامات قضایی و سایر سطوح دولتی را برجسته می‌کند.”


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/