رفتن به نوشته‌ها

آیا گوشت گاو مراتع پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو مراتع پایدار است؟ حامیان می گویند ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ در اینجا آمده است که چرا گوشت گاو تغذیه شده با علف برچسب دوستدار محیط زیست را ندارد.

اصطلاح “پایدار” بسیار گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

برای من ، این نشان می دهد که یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده کند بدون اینکه مصرف کنندگان آینده بتوانند نیازهای خود را برآورده کنند. به عبارت دیگر ، نسل های آینده همچنان سیاره ای برای زندگی بر روی خود خواهند داشت و از منابع طبیعی کافی برای استفاده ، صرف نظر از ردپای زیست محیطی محصول امروز ، برخوردار خواهند بود.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو پرورش داده شده از نظر زیست محیطی بسیار دور است (بدون در نظر گرفتن مسائل اخلاقی و بهداشتی). سازمان خواربار و کشاورزی تخمین می زند که دام 18 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از انسان و اگر فقط به کشاورزی و جنگلداری توجه کنیم بیش از 50 درصد سهم دارد. اما گوشت گاو تغذیه شده با علف یا مراتع چطور؟ حامیان می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات برای علوفه کشت و جابجا نمی شوند ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و وابستگی کمتری به سوخت های فسیلی نسبت به گوشت گاو مزرعه وجود دارد.

اینها مزایا هستند ، مطمئناً اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای واقعاً “پایدار” می رسد ، آن را گاو می نامم. در اینجا دلیل آن است.

گوشت گاو علفی در مقابل گوشت گاو غلات

اول از همه ، تفاوت بین گوشتهای تغذیه شده با علف (مرتع دار) و غلات (تغذیه جوجه های گوشتی یا کارخانه) چیست؟

در ابتدا ، گاوهای چاق کننده علف را در مراتع می خورند تا زمانی که از مادر خود جدا شوند. سپس در رژیم غذایی ذرت یا غلات به مدت 120 روز “به پایان می رسد” (به معنی افزایش سریع وزن در آماده سازی برای کشتار) است. این گاوها عموماً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای تغذیه شده با علف در طول زندگی خود در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو گوشت گاو صد در صد گواهی شده با علف و گوشت گاو که بیشتر در مراتع پرورش داده می شود ، تفاوت وجود دارد ، اما برای افزایش سریع وزن ، رژیم غذایی غلات را شروع یا به پایان رسانده اید.

گوشت گاو مرتعی برای سیاره ما بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو مرتع پایدار نیست. در واقع ، تغییر به سمت مدل مبتنی بر چمن ممکن است پیامدهای بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که یک پوند گوشت گاو تقریباً 1800 گالن آب برای تولید نیاز دارد در صورتی که آب مورد نیاز برای پرورش حیوان ، رشد دانه برای تغذیه آن و غیره را در نظر بگیرید.

گاوی که 100٪ از علف تغذیه می کند ، نسبت به گاو پرورش داده شده در کارخانه که به سرعت با دانه چاق می شود ، بیشتر به وزن ذبح می رسد. این بدان معناست که گاوهای مرتعی بیشتر از این مقدار آب مصرف می کنند ، صرفاً به دلیل طول عمر بیشتر.

2. هنوز به زمین زیادی احتیاج دارد.

گاوهایی که در کارخانه پرورش داده می شوند در قلمهای چاق کننده بسته بندی می شوند – تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما اگرچه گاوهای مرتعی از این سناریو اجتناب می کنند ، اما نحوه پرورش آنها نیاز به زمین زیادی برای چرا دارد.

به گفته سازمان غذا و کشاورزی ، حدود 26 درصد از زمین های بدون یخ زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه زندگی سیستم های مختلف تولید گوشت گاو در سال 2015 ، گاوهای تغذیه شده با چمن به بیش از 41 درصد از گاوهای تغذیه شده با دانه نیاز دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنای فضای کمتر برای گیاهان ترسیب کربن است.

3. تهدیدی برای تنوع زیستی باقی می ماند.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری که در محیط زیست زندگی می کنند اشاره دارد. وقتی گونه ای در منطقه ای یافت نشود ، به صورت محلی منقرض می شود. هنگامی که آنها در جایی یافت نمی شوند ، گونه منقرض شده در نظر گرفته می شود.

چرای گاوها تهدیدی برای حیات وحش محلی و گوشتخواران منطقه است. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین که می تواند برای حفظ گونه ها و افزایش تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، در عوض به گوشت گاو با علف اختصاص داده شده است. شکارچیان بومی ، مانند گرگ ها ، اغلب به منظور حفاظت از گله های احشام تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

متاآنالیز سال 2020 از 109 مطالعه مستقل ، تأثیر چرای دام بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی ، بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافته اند که وقتی گاوها از زمین خارج می شوند ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر دامها را هم اکنون حذف کنید ، پیامدهای درازمدتی از مدیریت ضعیف چرا در قرن گذشته وجود دارد که باید به طور مناسب به آنها رسیدگی شود.

4- هنوز مقادیر عظیمی از گازهای گلخانه ای را تولید می کند.

گاوها نشخوارکننده هستند ، چه مرتعی و چه کارخانه. این بدان معناست که آنها چهار معده درگیر در یک فرآیند گوارشی پیچیده ، به نام تخمیر روده ای ، دارند که به آنها اجازه می دهد زبری را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذای خود را می جوند و دوباره آن را پر می کنند.

مشکل این است که تخمیر روده ای منجر به گاوهای بسیار گازدار می شود و مقدار زیادی متان آزاد می کند. در حالی که گاوهای پرورش داده شده در قلمهای چاق کننده دانه های ساده ای را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهایی که مرتع پرورش می یابند علف می خورند ، که در این دسته از غذاهای غنی قرار می گیرد که نیاز به هضم شکمبه دارد.

در نتیجه ، برخی تحقیقات تخمین می زنند که گاوهای مرتعی 4 برابر گاوهای پرورش یافته از کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد که گاوهایی که از علف تغذیه می کنند به دلیل طول عمر و وزن کمتر هنگام کشتار ، 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و در حالی که ما در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن از حمل و نقل زیاد می شنویم ، متان در گرم کردن جو 25 برابر قوی تر از دی اکسید کربن است. (ناگفته نماند که گاوها تنها با تنفس دی اکسید کربن از خود ساطع می کنند.)

علاوه بر این ، در حالی که متان طول عمر کمتری در جو دارد ، میلیاردها گاو گازی روی کره زمین دقیقاً با کمبود جو از بین نمی روند.

5- گوشت گاو مراتع به گاو بیشتری نیاز دارد

گزارش هاروارد در سال 2018 در مجله منتشر شده است پیام های محیطی ما دریافتیم که اگر جهان را به سمت تولید گوشت گاو منحصراً با علف سوق دهیم ، این امر به 30 درصد گاو بیشتر نیاز دارد تا بتواند از تقاضای فعلی مصرف کننده برای گوشت گاو استفاده کند.

علاوه بر این ، این امر منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان از دام ها می شود. ناگفته نماند که گوشت گاو مراتع بیشتر معادل منابع زمین و آب بیشتری است که برای پرورش آن مورد نیاز است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو سنتی یا علف ، پروتئین های گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامام است.

در حالی که هیچ محصول غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نخواهد داشت ، غذاهای گیاهی برای این که از منابع قابل توجهی کمتری برخوردار باشند برای کره زمین بهتر هستند و می توانند به طور کارآمدتری جهان را تغذیه کنند. ناگفته نماند ، آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من وجود دارد که به راحتی جایگزین غذای گوشت گاو یا گوشت می شوند:

ایده گوشت گاو با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که به دنبال اولویت پایداری هستند جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه چیز آنطور که باید شکسته نمی شود. در مقایسه با گوشت گاو کارخانه ای ، گوشت گاو مرتعی دارای مزایایی است ، اما قرار دادن آن بر اساس پایداری کافی نیست … و ممکن است بدترین آن در کره زمین باشد. در عوض ، سعی کنید پروتئین های گیاهی بیشتر دوستدار زمین را به جای گوشت گاو جایگزین کنید.

وزن: آیا استدلال دیگری در مورد یا مخالف گوشت گاو تغذیه شده با علف شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

این پست ها را برای اطلاعات بیشتر در مورد گوشت و پروتئین های گیاهی بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، حتماً یک عکس بگیرید و #WITSKITCH را تگ کنید – دیدن را دوست داشته باشید!

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *