آیا وفاداری طولانی مدت باعث افسردگی می شود؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از همشهری آنلاین، افسردگی، اضطراب و سایر مشکلات سلامتی بیشتر در افراد مجرد دیده می شود، اما آیا تنها ماندن می تواند باعث این عارضه شود؟ مجرد ماندن طولانی مدت؟ تحقیقات نشان می دهد که پاسخ مثبت است. در یک مطالعه در سال ۲۰۱۳، محققان دانشگاه یوتا مجموعه تحقیقاتی را در این زمینه بررسی کردند. آنها دریافتند که خانه دار بودن خطر افسردگی، اضطراب اجتماعی و سایر اختلالات خلقی را افزایش می دهد.

مجرد بودن دشوار است و می تواند منجر به افسردگی مزمن شود. این امر به ویژه برای جوانانی که شغل خود را شروع می کنند یا به طور تمام وقت تحصیل می کنند صادق است. علاوه بر این، این احساس تنهایی می تواند منجر به پرخوری شود که منجر به افزایش وزن می شود.

مجرد بودن بسیار افسرده کننده است. از این گذشته، افراد مجرد نه کسی را دارند که با او غذا بخورند، نه کسی برای گوش دادن در زمان نیاز به صحبت کردن، و نه کسی برای تکیه کردن در هنگام ناراحتی. از طرفی مجرد بودن می تواند تاثیر زیادی بر سلامت جسمی و روانی فرد داشته باشد. افراد مجرد بیشتر در معرض خطر افسردگی هستند، وضعیتی که با احساس غم و اندوه و ناامیدی مشخص می شود.

مجرد چیست؟

دانستن اینکه وقتی متاهل و افسرده هستید چه کاری باید انجام دهید ممکن است دشوار باشد. یک فرد مجرد ممکن است احساس کند که همراهی دوستان و خانواده می تواند حواس او را از تنهایی منحرف کند، اما از طرف دیگر نمی خواهد به عنوان نیازمند یا افسرده ظاهر شود.

مجردها همچنین احساس آسیب پذیری می کنند و به سختی می دانند که چه چیزی بگویند یا انجام دهند تا دیگران احساس بهتری داشته باشند. افراد مجرد به راحتی احساس می کنند که دنیا علیه آنهاست. صحنه قرار ملاقات می تواند وحشیانه باشد و فشار برای یافتن همسر می تواند طاقت فرسا باشد. مجرد بودن اغلب دلیل خوبی برای بیرون رفتن و معاشرت به نظر نمی رسد.

کنار آمدن با مجرد بودن می تواند دشوارتر از اعتراف به آن باشد، که فرد را در برابر افسردگی آسیب پذیر می کند.

خطرات مرتبط با رابطه جنسی چیست؟

تحقیقات نشان می دهد که افراد مجرد بیشتر سیگار می کشند در حالی که افراد متاهل کمتر از افراد مجرد سیگار می کشند. به گفته دی پائولو، افراد مجرد اغلب به عنوان افراد تنها و بدبخت تلقی می شوند که می تواند تأثیر منفی بر سلامت آنها داشته باشد. طبق آمار اداره آمار کار ایالات متحده، اکثریت بزرگسالان در این کشور دارای مدرک لیسانس هستند و مجردها ۵۰.۲ درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

جراحی برای مجردها خطر بیشتری دارد

رفتن زیر چاقو بدون توجه به وضعیت تاهل خطراتی را به همراه دارد. مطالعه ای در دانشگاه اموری در سال ۲۰۱۲ نشان داد که احتمال مرگ افراد مجرد سه ماه پس از عمل جراحی قلب سه برابر بیشتر و احتمال مرگ در طی پنج سال ۷۱ درصد بیشتر است. این مطالعه نشان داد که افراد متاهل پس از جراحی بهبودی بهتری پیدا کردند و میزان مصرف سیگار کمتر از افراد مجرد بود. سیگار عامل مهمی در بقای آنها پنج سال پس از جراحی است.

سلامت قلب مجردها در خطر است

بر اساس یک مطالعه در سال ۲۰۱۴ بر روی بیش از ۳.۵ میلیون نفر که در شصت و سومین نشست علمی سالانه کالج قلب و عروق آمریکا ارائه شد، ۵ درصد در معرض خطر بیماری قلبی بودند. بزرگسالان مجرد در مقایسه با همتایان متاهل خود بیماری قلبی دارند.