رفتن به نوشته‌ها

آیا متفورمین دارویی برای کاهش وزن است؟


همچنین ، مصرف داروها بدون رعایت سایر عادات سالم ممکن است منجر به کاهش وزن نشود. افرادی که رژیم غذایی سالمی دارند و در حین مصرف متفورمین ورزش می کنند بیشترین کاهش وزن را دارند.

علاوه بر این ، کاهش وزن ممکن است تا زمانی که دارو مصرف می کنید ادامه یابد. این بدان معناست که اگر مصرف متفورمین را متوقف کنید ، به احتمال زیاد به وزن اولیه خود باز می گردید. و حتی در حین مصرف دارو ، ممکن است به تدریج وزن از دست رفته خود را دوباره به دست آورید.

در واقع ، هیچ نتیجه خاص و مشابهی برای متفورمین وجود ندارد. نشان داده شده است که در برخی از افراد وزن کم می کند اما در برخی دیگر اینطور نیست. یکی از مزایای متفورمین این است که باعث افزایش وزن نمی شود ، حتی اگر باعث کاهش وزن نشود.

آیا پزشک برای کاهش وزن متفورمین تجویز می کند؟

اگر شما مبتلا به دیابت نوع 2 یا پیش دیابت هستید و اضافه وزن یا چاقی دارید ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کمک به شما در مدیریت دیابت یا کاهش خطر ابتلا به دیابت تجویز کند ، خواه متفورمین به کاهش وزن شما کمک کند یا نه. در برخی موارد ، پزشک ممکن است متفورمین را برای کاهش وزن تجویز کند ، حتی اگر دیابت یا پیش دیابت ندارید.

هنگامی که دیابت ندارید یا پیش دیابت دارید ، این شکل متفورمین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده تأیید نشده است. این یعنی سازمان غذا و دارو متفورمین به عنوان کمکی برای کاهش وزن تایید نشده است. زیرا اطلاعات کافی در مورد اثربخشی آن در کاهش وزن وجود ندارد.

بنابراین ، از مصرف خودسرانه متفورمین خودداری کنید زیرا عوارض جانبی یا مزایای آن هنوز به طور کامل شناخته نشده است و یک داروی کاهش وزن نیست.

مجدا رحمانیان ، عضو انجمن تغذیه ایران

کلینیک Armoni برای لاغری و زیبایی

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *