آیا “سلفی” بیشتر به معنای مشکلات بیشتر در رابطه است؟


آخرین اخبار سلامت و زندگی

عکس خبر: آیا «سلفی» بیشتر به معنای مشکلات بیشتر در رابطه است؟

جمعه، فوریه ۵، ۲۰۱۶ (HealthDay News) – بر اساس یک مطالعه جدید، ارسال بیش از حد “سلفی” در رسانه های اجتماعی ممکن است منجر به مشکلات جدی با شریک عاشقانه شما شود.

محققان یک نظرسنجی آنلاین از ۴۲۰ کاربر شبکه اجتماعی اینستاگرام انجام دادند. سن کاربران ۱۸ تا ۶۲ سال بود. محققان دریافتند کسانی که معتقد بودند خوش‌قیافه هستند، به احتمال زیاد سلفی‌هایی که خودنگاره‌های عکاسی هستند، ارسال می‌کنند.

اما یافته‌ها نشان می‌دهد که هر چه افراد سلفی‌های بیشتری پست کنند، احتمال بیشتری وجود دارد که این رفتار با عشق و مشاجره‌های حسادت‌آمیز در رابطه آنها، همراه با خیانت عاطفی یا فیزیکی، جدایی و طلاق مرتبط باشد.

«اگرچه ما نمی‌توانیم مستقیماً علت و معلولی را ناشی از آن فرض کنیم [study’s design]راسل کلایتون، یکی از نویسندگان این مطالعه، استادیار دانشگاه، راسل کلایتون، یکی از نویسندگان این مطالعه، نتایج نشان می دهد که رضایت از تصویر بدن می تواند برای روابط عاشقانه کاربران اینستاگرام مضر باشد، به خصوص زمانی که رضایت از تصویر بدنی کاربران در قالب پست های سلفی اینستاگرام تبلیغ می شود. دانشگاه ایالتی فلوریدا در تالاهاسی در بیانیه خبری مدرسه گفت.

این مطالعه اخیرا در مجله منتشر شده است روانشناسی سایبری، رفتار و شبکه های اجتماعی.

به گفته جسیکا ریدوی، نویسنده این مطالعه، “نتایج این مطالعه راهی برای تحقیقات آینده درباره تصویر بدن فراهم می کند.” Ridgway استاد مدعو تجارت خرده فروشی و توسعه محصول در ایالت فلوریدا است.

او در این خبر گفت: «به عنوان مثال، تحقیقات آینده می‌تواند بررسی کند که آیا کاربران رسانه‌های اجتماعی تصاویری از خود واقعی یا خود ایده‌آل مجازی‌شان ارسال می‌کنند، و اینکه آیا چنین رفتارهای آنلاین با نتایج منفی مشابهی که در مطالعه ما یافت می‌شود مرتبط است یا خیر».

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۱۶ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


کدام ماده شیمیایی به سادگی به عنوان “هورمون عشق” شناخته می شود؟
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: دانشگاه ایالتی فلوریدا، انتشار خبری، ژانویه. ۲۲, ۲۰۱۶


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/