آیا دفتر شورای ششم در تهران تغییر می کند؟ – خبر خوب اساسی


خبرگزاری فارس، گروه شهری: روز پنجشنبه ۲۳ مرداد ماه سال گذشته اعضای شورای اسلامی شهر تهران در دوره ششم پس از اجرای مراسم تحلیف به موضوع انتخاب رئیس شورای شهر تهران ورود کردند و در اولین دوره انتخابات به رئیس شهر تهران. شورا، مهدی چمران تنها کاندیدای شورا بود که در نهایت ۲۱ رای به دست آورد و اعضای شورا به عنوان رئیس شورا انتخاب شدند.

در ادامه انتخاب رئیس شورای شهر تهران که هیچ یک از اعضای معرفی شده برای نایب رئیسی، مهدی چمران به عنوان رئیس شورا، پرویز سروری را به عنوان نایب رئیس پیشنهاد کرد. معاون رئیس جمهور انتخاب شد.

بعداً اعضا انتخابات دبیر اول و دوم را انجام دادند که جعفر شربیانی و سوده نجفی کاندیدای دبیری شورا شدند و در نهایت سوده نجفی با ۱۷ رای و جعفر شربیانی با ۲۰ رای به عنوان دبیر دوره انتخاب شدند. تهران. شورای شهر.

برگزاری ۸۴ جلسه از صحن علنی شورای ششم

تاکنون ۸۴ جلسه در صحن علنی شورای شهر تهران ششم برگزار شده و شورای شهر ششم تهران وارد دومین سال فعالیت خود شده است. عضو یعنی سخنران و خزانه دار به مدت دو سال. بنابراین برای چهار سمت یعنی رئیس، نایب رئیس و دو منشی رای گیری خواهد شد.

برخی قدرت شورای شهر را منفی نشان می دهند

شورای ششم در سال های اخیر با مشکلات عدیده ای مواجه بوده است، از این رو اعضای شورا اقداماتی را برای آبادانی شهر و کمک به شهروندان انجام داده اند. برخی از اعضای شورای شهر مانند پرویز سروری گفتند؛ برخی قدرت شورای شهر را منفی نشان می دهند، هرچند شورای شهر ششم تهران هم از همین لیست است، اما شورای شهر قبری نیست و در این شورا اختلاف نظرها و اختلاف نظرها وجود دارد. ما شورای پیچیده ای هستیم، اما رقابت برای خدمت، نه رقابت سیاسی و واقعاً به سمت فعالیت های اجتماعی می رویم نه سیاست. مطمئنم شورای شهر تهران ششم با هماهنگی، اقتدار و تناقض پیش خواهد رفت و بسیار موفق خواهیم بود.

تصویب لایحه برنامه ریزی و تسهیل عادلانه در شورای ششم شهر تهران

مهدی چمران، رئیس شورای شهر تهران درباره عملکرد شورای ششم گفت: اگرچه یک سال است که کار مدیریت شهر جدید تهران به پایان نرسیده است، اما در این مدت اقدامات زیادی انجام شده است، بنابراین شهر تهران شورا برنامه های زیادی دارد که بر اساس منطق و تحلیل و اجرا شده است. علاوه بر این در این مدت لوایح زیادی برای تسهیل در امور شهروندان و ساده سازی کار آنها به ویژه در حوزه ساخت و ساز مورد توجه و تصویب شهرداری تهران قرار گرفت.

تدوین گزارش حسابرسی شورای ششم

وی افزود: همچنین در این مدت کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران اقدامات مهمی انجام داد و ۳۰۰ گزارش حسابرسی بیشتری را تدوین کرد که وظیفه قانونی ما نظارت بر گزارش های حسابرسی است و مطالعه این گزارش ها و نتایج آن در به موقع.» شهرداری را اعلام کنم البته در مدیریت قبلی شهرداری چنین فعالیتی وجود نداشت.

پیگرد قانونی اعضای شورای ششم به دلیل کاهش زمان صدور پروانه ساختمانی

رئیس شورای شهر تهران تصریح کرد: در خصوص کاهش مجوزها اگرچه هنوز به نتیجه نهایی نرسیده است اما گام های زیادی در این راستا برداشته شده و برنامه ریزی ها از هم اکنون آغاز شده است. از شهرداری تهران خواستیم هر چه زودتر این مشکل را حل کند و انشالله شاهد خبرهای خوبی از آن باشیم.

انتخابات هیئت رئیسه شورای ششم در تهران هفته آینده

الان شورای ششم یک ساله شد. درباره تغییرات احتمالی شورای شهر تهران به سراغ احمد صادقی، یکی از اعضای شورای شهر تهران رفتیم. در این مورد، او خبرنگار فارس وی گفت: به احتمال زیاد هفته آینده موضوع انتخابات شورای ششم شهر تهران برگزار می شود و پیش بینی می شود ترکیب فعلی حفظ شود.

وی افزود: البته خزانه دار شورا هر دو سال یکبار انتخاب می شود و در سال آینده تصمیم گیری می شود.

شخصیت بی نظیر مهدی چمران در شورای شهر رای به او بود

حجت الاسلام آقامیری یکی از اعضای شورای شهر تهران نیز گفت خبرنگار فارس وی گفت: شخصیت آقای مهدی چمران منحصر به فرد است و اگر در سال دوم کاندیدای ریاست شورای شهر ششم تهران شود و این سمت را بپذیرد، قطعا با همدیگر رای دادن به او وجود دارد.

وی همچنین افزود: دستاوردهای ریاست شهرستان در سال جاری به خوبی پیگیری شده است تا مطالبات شهروندان برآورده شود. به هر حال قضاوت با مردم است و البته باید به اعضا فرصت خوبی برای رسیدگی به کار داده می شد و خوشبختانه نتایجی هم حاصل شد.

شورای شهر ۲۱ برای تغییر رئیس جمهور چه تصمیمی می گیرد؟

ششمین انتخابات شهردار و بخشداری ۷ خرداد برگزار شد. این انتخابات مصادف با انتخابات ریاست جمهوری بود و مردم تهران با رای قاطع به لیست شورای انقلاب اسلامی و مشاغل ۲۱ نفر از این لیست رای دادند. فعالیت شورای شهر ششم در پایتخت تقریبا از اواسط مردادماه گذشته آغاز شده و انتخاب شهردار اولویت اصلی آنهاست و اعضای خروج از شورای شهر ششم در دومین جلسه، «علیرضا زاکانی» انتخاب می شوند. شهردار با ۱۸ رای از ۲۱ رای به تهران رای دادند. دولت رئیسی وزیر کشور پس از یک ماه از مجازات علیرضا زاکانی خبر داد و او از ۱۱ شهریور رسما کار خود را در شهرداری تهران آغاز کرد. اکنون حدود یک سال از کار شورای ششم تهران می گذرد و برآوردها حاکی از حفظ ساختار رهبری شورای شهر تهران است. البته باید منتظر ماند و دید که نتیجه تصمیم گیری و انتخاب ۲۱ نفره شورای شهر تهران چه خواهد شد.

انتهای پیام/