آیا داروهای رایج فشار خون می توانند به مهار سرطان پانکراس کمک کنند؟


عکس خبر: آیا داروهای رایج فشار خون می توانند به مهار سرطان پانکراس کمک کنند؟

پنجشنبه، فوریه ۲۴، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

درمان و غلبه بر سرطان لوزالمعده بسیار دشوار است، اما تحقیقات جدید نشان می دهد که داروهای فشار خون بالا که معمولاً تجویز می شوند ممکن است بقای بیماران را افزایش دهند.

کسانی که از آنها به عنوان مهارکننده‌های آنزیم تبدیل‌کننده آنژیوتانسین (مهارکننده‌های ACE) و مسدودکننده‌های گیرنده آنژیوتانسین (ARBs) شناخته می‌شوند، شاهد برجستگی‌های جزئی در بقا بودند.

افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده که ARB مصرف کردند در طول دوره مطالعه ۲۰ درصد کمتر در معرض خطر مرگ قرار داشتند و افرادی که از مهارکننده های ACE استفاده می کردند در مقایسه با افراد مبتلا به سرطان که این فشار خون را مصرف نمی کردند، ۱۳ درصد کاهش خطر مرگ را مشاهده کردند. داروها

اسکات کیث، استادیار آمار زیستی در دانشگاه توماس جفرسون در فیلادلفیا، نویسنده این مطالعه، می‌گوید: «ما نتایج بسیار بهتری را با شیمی‌درمانی برای سرطان پانکراس نمی‌بینیم. اینها داروهای ارزان قیمتی هستند، عوارض جانبی کمی دارند، به طور گسترده در دسترس هستند و به خوبی می توانند بقای افراد مبتلا به سرطان پانکراس را بهبود بخشند.

علیرغم این وعده، نویسندگان مطالعه و سایر متخصصان هشدار می‌دهند که هنوز خیلی زود است که پیشنهاد کنیم همه افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده شروع به مصرف این داروها به امید به دست آوردن مزیت بقا کنند.

مطالعه جدید به گونه ای طراحی نشده بود که بگوید این داروها چگونه و یا حتی اگر بقا را بهبود می بخشند یا خیر. کیت گفت: “مطالعات in vitro و in vivo نشان داده اند که این داروها ممکن است نحوه عملکرد شیمی درمانی را بهبود بخشند یا نحوه ساخت تومورها را تغییر دهند تا رشد آنها را کاهش دهند.”

هنوز تحقیقات بیشتری برای درک مکانیسم های بالقوه مورد نیاز است.

ویتوریو مایو، نویسنده این مطالعه، اضافه کرد: “ما باید شواهد واقعی داشته باشیم که چیزی به هر طریقی کار می کند، و هنوز نمی توانیم ثابت کنیم که این داروها واقعاً اثر قابل توجهی دارند، بنابراین عاقلانه نیست که توصیه هایی ارائه دهیم که امید کاذب ایجاد کند. برای بیماران.” مایو مدیر عامل مرکز Asano-Gonnella برای تحقیقات در آموزش پزشکی و مراقبت های بهداشتی در دانشگاه توماس جفرسون است.

برای این مطالعه، تیم تحقیقاتی از بانک اطلاعاتی ۳.۷ میلیون نفر در شمال ایتالیا که شامل بیش از ۸۱۵۰ نفر مبتلا به سرطان لوزالمعده بود، استفاده کردند. نزدیک به نیمی از بیماران مبتلا به سرطان پانکراس نیز برای کنترل فشار خون بالا از مهارکننده های ACE یا ARB استفاده می کردند.

حدود ۸۶ درصد از افراد مبتلا به سرطان پانکراس در عرض ۶.۴ ماه پس از تشخیص جان خود را از دست دادند. این مطالعه نشان داد افرادی که داروهای فشار خون مصرف می‌کنند بیشتر از افرادی که داروهای فشار خون مصرف نمی‌کنند عمر می‌کنند. خطر کمتر مرتبط با مهارکننده های ACE پس از سه سال کاهش یافت، در حالی که خطر کمتر مرتبط با ARB ها باقی ماند.

علاوه بر این، این مطالعه نشان داد که کاهش خطر مشاهده شده در افرادی که ARB مصرف می‌کنند، در صورتی که سرطان خود را نیز جراحی کنند، حتی بیشتر بود.

محققان پیشنهاد کردند اکنون زمان آزمایشی در مقیاس بزرگ است که در آن برخی از افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده از مهارکننده‌های ACE یا ARB استفاده می‌کنند و برخی دیگر از دارونما یا قرص‌های ساختگی استفاده می‌کنند.

مایو می‌گوید: «ما باید به نقطه‌ای برسیم که چیزی بیش از یک سیگنال داشته باشیم، اما بتوانیم تخمین محکمی از مدت زمان زنده ماندن بیماران سرطان پانکراس در مقایسه با افرادی که این داروها را مصرف نمی‌کنند، ارائه دهیم.»

وی خاطرنشان کرد: نیاز شدیدی به درمان های موثرتر برای افراد مبتلا به سرطان پانکراس وجود دارد.

تا زمانی که سرطان لوزالمعده زود تشخیص داده نشود، فقط حدود ۱۰ درصد از مردم به مدت پنج سال زنده می مانند. به ندرت زود تشخیص داده می شود زیرا علائم مبهم هستند و لوزالمعده در عمق شکم قرار دارد، جایی که به راحتی نمی توان آن را در طول معاینه دید یا احساس کرد. جراحی شانس مبارزه را ارائه می دهد، اما اکثر افراد زمانی که سرطان لوزالمعده در مراحل بعدی است تشخیص داده می شود و جراحی دیگر گزینه ای نیست.
نمایش اسلاید


علائم سرطان پوست، انواع، تصاویر
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

این مطالعه اخیراً به صورت آنلاین در مجله منتشر شد سرطان BMC.

کارشناسانی که در تحقیق جدید شرکت نداشتند، موافق بودند که قبل از پیشنهاد دادن به افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده، شروع به مصرف قرص‌های فشار خون، به مطالعه بیشتری نیاز است.

دکتر گفت: “این مقاله جالبی است که نیاز به اعتبار سنجی بیشتری دارد.” آرون ساسون، مدیر مرکز سرطان پانکراس در پزشکی استونی بروک در نیویورک.

او گفت که در گذشته امیدهای کاذب زیادی به افراد مبتلا به سرطان لوزالمعده داده شده است، و مهم است که هیچ درمانی بالقوه را زیاده روی نکنید. ما در حال پیشرفت هستیم، اما این هنوز یک بیماری بسیار کشنده است.» ساسون افزود که اگر سرطان لوزالمعده و فشار خون بالا دارید، با پزشک خود در مورد این داروها صحبت کنید.

ساسون گفت: “در صورت نیاز به داروی ضد فشار خون و همچنین ابتلا به سرطان پانکراس، دلیلی وجود ندارد که آن را امتحان نکنید.”

دکتر. تیموتی دوناهو، رئیس انکولوژی جراحی در مرکز جامع سرطان Jonsson در UCLA، افزود: “داده‌ها تا کنون همبستگی دارند و هنوز هم به عنوان عوامل تجربی در نظر گرفته می‌شوند. من داروهایی را که در مطالعات تصادفی‌سازی آینده‌نگر موفقیت‌آمیز ثابت شده‌اند، در اولویت قرار می‌دهم.”

اطلاعات بیشتر

شبکه اقدام سرطان پانکراس اطلاعات بیشتری در مورد سرطان پانکراس دارد.

منابع: اسکات کیث، دکترا، دانشیار، آمار زیستی، دانشگاه توماس جفرسون، فیلادلفیا. ویتوریو مایو، مدیر عامل، مرکز Asano-Gonnella برای تحقیقات در آموزش پزشکی و مراقبت های بهداشتی، دانشگاه توماس جفرسون، فیلادلفیا؛ آرون ساسون، دکتر، مدیر مرکز سرطان پانکراس، پزشکی استونی بروک، نیویورک؛ تیموتی دوناهو، MD، رئیس، انکولوژی جراحی، مرکز جامع سرطان UCLA Jonsson. سرطان BMC، فوریه ۷، ۲۰۲۲، آنلاین

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/