آیا تل آویو شمشیر خود را برای مسکو بسته است؟ – خبر خوب اساسی


به گزارش پایگاه خبری اخبار خوب به نقل از گروه رسانه های دیگر خبرگزاری آنا. بر اساس گزارش برخی رسانه های روسی، داریا دوگینا، راننده زن SUV که در حومه مسکو بر اثر انفجار تروریستی کشته شد، دختر ۳۰ ساله الکساندر دوگین، فیلسوف مشهور روسی است که به عنوان مغز متفکر شناخته می شود. از «ولادیمیر پوتین» یاد شده است.

اگرچه هیچ بیانیه رسمی از سوی مقامات روسیه وجود ندارد، پلیس به خبرگزاری روسی تاس گفت که یک راننده زن در انفجار یک خودروی شاسی بلند در شهر بولشی ویازمی کشته شده است.

بلافاصله پس از انتشار این خبر، برخی رسانه های غربی با انتشار گزارش های هدفمند، این حادثه را به موضوع جنگ روسیه و اوکراین مرتبط کردند.

در همین راستا، بی بی سی فارسی با انتشار گزارشی با عنوان «دختر متحد پوتین در بمباران نزدیک مسکو کشته شد»، این شبهه را برانگیخت که دوگین هدف این اعدام بوده است. در این خبر دوگین و دخترش به عنوان ملی گرایان افراطی و حامیان حمله به اوکراین معرفی شدند.

رسانه روسی ۱۱۲ گزارش داد که این دو نفر قرار بود عصر شنبه با یک ماشین از یک مراسم برگردند تا اینکه آقای دوگین تصمیم گرفت از فرزندانش جدا شود.

نشست خبری منتشر شده درباره این حادثه ضمن تایید تروریستی بودن آن، به دلیل شباهت این عملیات به عملیات تروریستی موساد علیه مخالفان رژیم صهیونیستی که از آن به عنوان «عملیات به ویژه» یاد می شود. همچنین این نگرانی را تایید می کند که با توجه به رویارویی علنی تل آویو با مسکو در موضوع جنگ اوکراین، احتمال این اقدام از سوی موساد وجود دارد.

اشاره بی بی سی به آنچه که نقش فعال دوگین و دخترش در حمله روسیه به اوکراین می خوانند نیز نشانه ای برای توجیه تروریسم است.

در ماه‌های اخیر، پس از آگاهی عمومی و حمایت از رژیم صهیونیستی در اوکراین و روابط مسکو و تل‌آویو، روسیه با تغییر موضع آشکار در برابر رفتارهای بد رژیم صهیونیستی در سوریه و در سوریه تاریک شده است. کشور. حمله به غزه و کشتار وحشیانه فلسطینیان این پیام مهم را مخابره کرد.

در این راستا، روسیه با اعلام تعطیلی سفارت یهود، تقریباً ضربه راهبردی شدیدی به مقامات رژیم صهیونیستی وارد کرد و نشان داد که در مسائل منافع ملی با کسی شوخی نمی کند.

با این تفاسیر، تل آویو می تواند دلیل بزرگی برای نشان دادن نگرش بازدارنده نسبت به مسکو داشته باشد، زیرا رویارویی روسیه با رژیم صهیونیستی بخشی از یک منطقه دارای اهمیت راهبردی برای تل آویو است.

با توجه به حساسیت این حمله تروریستی، انتظار می رود دستگاه امنیتی روسیه با تمرکز بر شناسایی سریع عاملان و سرکردگان این اقدام تروریستی، ابعاد و علل آن را مشخص کند.

معنای واقعی دخالت رژیم صهیونیستی در این فعالیت تروریستی بستن شمشیر برای روسیه است. بر این اساس مسلم است که درگیری تل آویو و مسکو وارد فصل جدیدی خواهد شد و انتظار می رود نتیجه آن بسیار بدتر از درگیری روسیه و رژیم صهیونیستی باشد.

منبع: نورنیوز

انتهای پیام/۴۱۲۹/