آیا ایران واکسن میمون وارد می کند؟به گزارش همشهری آنلاین، بهزاد امیری، رئیس اداره مدیریت بیماری های عفونی انسان و دام مرکز بیماری های واگیر وزارت بهداشت، افزود: موضوع واکسن میمون در جامعه علمی کشور مطرح شده است. کمیته و نظر سازمان بهداشت جهانی، واکسیناسیون عمومی علیه آبله میمون توصیه نمی شود. این مشکل در این شرایط ضروری نیست.

به گفته وی، در صورت وجود اپیدمی موضعی بیماری میمون، دو روش پیشگیری از واکسیناسیون میمون ها قبل و بعد از مواجهه تزریق می شود. در کمیته علمی کشور بررسی لازم در خصوص لزوم واردات واکسن میمون به کشور انجام شود.

وی گفت: واکسن آبله میمون در ایران تولید نمی شود و فقط در کشورهای محدودی تولید می شود. کمیته دیگری باید نیاز به واردات واکسن میمون برای کشور را بررسی کند. ایران جزو کشورهایی نیست که به آبله میمون مبتلا شده است. بر اساس توصیه‌های سازمان جهانی بهداشت، ایران در حال حاضر اقدامات لازم و هماهنگی ادارات و آمادگی‌ها را برای مقابله و مقابله با موارد احتمالی «بیماری‌های عفونی میمون‌ها» انجام می‌دهد.

امیری بیان کرد: یکی از بحث هایی که در زمینه بیماری میمون وجود دارد اصلاح روش های درمانی است تا بتوان به موقع بیماران را شناسایی، پیشگیری و کنترل کرد و درمان کرد.