آیا اعتماد کردن به دوستی بین زنان مستقیم و مردان همجنس گرا آسان تر است؟


عکس خبر: آیا اعتماد کردن به دوستی بین زنان مستقیم و مردان همجنس گرا آسان تر است؟

پنجشنبه، فوریه ۲۸ (HealthDay News) – بر اساس یک مطالعه جدید، توصیه‌های صادقانه و بی‌طرفانه در رابطه، دلیل اصلی این است که زنان مستقیم و همجنس‌گرایان اغلب پیوندهای نزدیکی با هم دارند.

اریک راسل، نویسنده اصلی، محقق روانشناسی دانشگاه تگزاس در آستین، در یک بیانیه خبری دانشگاه گفت: “دوستی بین زنان مستقیم و مردان همجنس گرا عاری از برنامه های جفت گیری پنهان است.” “آنها ممکن است بتوانند سطح عمیق تری از صداقت را ایجاد کنند، زیرا رابطه آنها با جذابیت جنسی یا رقابت جفت گیری پیچیده نیست.”

او و همکارانش به ۸۸ زن مستقیم و ۵۸ مرد همجنس گرا نمایه شخصی خیالی به نام جردن را در فیس بوک ارائه کردند. به غیر از جنسیت و گرایش جنسی جردن، پروفایل ها یکسان بود.

از شرکت کنندگان در مطالعه خواسته شد تصور کنند که در یک مهمانی با جردن هستند و او به آنها توصیه هایی در مورد عاشقانه می دهد. سپس از شرکت کنندگان پرسیده شد که چقدر به این توصیه اعتماد دارند.

اگر باور داشتند که جردن یک مرد همجنس‌گرا است، به احتمال زیاد به توصیه‌ها اعتماد می‌کنند تا یک زن یا مرد مستقیم. مردان همجنس گرا در صورتی که معتقد باشند جردن یک زن مستقیم است به جای یک زن یا مرد همجنسگرا، به احتمال بیشتری به این توصیه اعتماد می کنند.

این مطالعه به صورت آنلاین در شماره فوریه این مجله منتشر شد روانشناسی تکاملی.

محققان گفتند که رقبای زنان مستقیم ممکن است زنان دیگر را به عنوان بالقوه در نظر بگیرند و معتقدند که مردان صاف ممکن است روابط با مردان دیگر را دلسرد کنند و در عوض سعی کنند زنان را به سمت خود جذب کنند. به گفته محققان، مردان همجنس‌گرا این علایق متضاد را با زنان مستقیم ندارند و بنابراین می‌توانند توصیه‌های بی‌طرفانه ای ارائه دهند.

— رابرت پرت

اخبار پزشکی
کپی رایت © ۲۰۱۳ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


کدام ماده شیمیایی به سادگی به عنوان “هورمون عشق” شناخته می شود؟
پاسخ را ببینید

منابع

منبع: دانشگاه تگزاس در آستین، انتشار خبری، فوریه. ۲۰, ۲۰۱۳


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/