آپدیت اپل به ماسک پوشان اجازه می دهد قفل گوشی ها را با فیس آیدی باز کنند


۱۰ مارس ۲۰۲۲ – آپدیت جدید iOS 15.4 اپل به افرادی که از ماسک صورت استفاده می کنند این امکان را می دهد که از هفته آینده قفل آیفون خود را با Face ID باز کنند.

The Verge گزارش داد که سیستم عامل جدید از ژانویه در مرحله آزمایش بتا قرار گرفته است.

با توجه به اسکرین شات های افرادی که آن را آزمایش کرده اند، کاربران ابتدا به تنظیمات خود رفته و روی «Face ID» و سپس «Use Face ID with a Mask» ضربه بزنید تا این گزینه روشن و خاموش شود.

این خبرگزاری گزارش داد که Face ID جدید سازگار با ماسک در مرحله آزمایش بتا، با اسکن “ویژگی های منحصر به فرد اطراف چشم” برای تایید هویت، به خوبی کار می کند. پیش از این، اپل سعی کرد با ایجاد قابلیتی که Face ID را دور می‌زند و هویت را با استفاده از Apple Watch تأیید می‌کرد، مشکل ماسک صورت را برطرف کند، اما این فقط برای کاربران تلفنی که دارای ساعت بودند کار می‌کرد.

این به روز رسانی همچنین شامل پنجمین صدای آمریکایی برای دستیار صوتی خود سیری – صدایی بی طرف به نام کوین – است که توسط یکی از اعضای جامعه LGBTQ ضبط شده است. از سال گذشته، سیری دیگر صدای زنانه را پیش‌فرض نمی‌کند و کاربران باید اولویت خود را انتخاب کنند.

اپل به Axios گفت: «ما هیجان زده‌ایم که صدای سیری جدیدی را برای انگلیسی‌زبان‌ها معرفی می‌کنیم که به کاربران گزینه‌های بیشتری برای انتخاب صدایی که با آنها صحبت می‌کند، می‌دهد.

به‌روزرسانی iOS دارای ۳۷ ایموجی جدید است، از جمله دو ایموجی با برچسب «مرد باردار» و «فرد باردار». این ایموجی‌ها به این معنی است که بارداری برای برخی از مردان تراجنسیتی و افراد غیر دودویی امکان‌پذیر است.

علاوه بر این، iOS 15.4 شامل یک ویژگی جدید Tap to Pay برای پرداخت‌های بدون تماس و یک ویژگی ایمنی برای AirTags، دستگاه ردیابی اقلام اپل است که برای تعقیب افراد استفاده می‌شود. این به روز رسانی شامل یک اعلان است که به کاربران هشدار می دهد از استفاده از AirTags برای ردیابی موقعیت مکانی افراد بدون رضایت آنها استفاده کنند، که بر اساس ویژگی های ضد تعقیب که اپل در ماه فوریه منتشر کرد برای هشدار به کاربران در صورت شناسایی AirTag ناشناخته که با آنها سفر می کند، ساخته شده است.

به‌روزرسانی‌های جدید روز سه‌شنبه در جریان رونمایی از محصولات جدید اپل، از جمله دو نسخه سبز رنگ جدید آیفون ۱۳ و یک گوشی نسل سوم در خط ارزان قیمت آیفون SE اعلام شد.

اپل در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه درباره ویژگی‌های جدید آیفون ۱۳ منتشر شد، نوشت: «iOS 15.4 به‌عنوان یک به‌روزرسانی نرم‌افزار رایگان از هفته آینده در دسترس خواهد بود».

The Verge گزارش داد که اپل تاریخ دقیق عرضه را اعلام نکرده است، اما ممکن است در ۱۸ مارس زمانی که گوشی های جدید در دسترس قرار گیرند، در دسترس قرار گیرد. هر گوشی قرار است با سیستم عامل جدید عرضه شود.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/