آنچه باید در مورد بی اختیاری ادرار بدانید


تصویر خبر: آنچه باید در مورد بی اختیاری ادرار بدانید

جمعه، فوریه ۱۱، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

هرکسی در مقطعی از زندگی خود موردی از انقباضات را داشته است، زیرا مثانه پر به آنها فشار می آورد تا همه چیز را رها کنند.

اما برای برخی، این نیاز بسیار زیاد اتفاق می افتد. یا حتی بدتر از آن، هنگام عطسه یا خنده به طور تصادفی می روند.

دکتر دکتر می‌گوید: «در مطالعات معتبر متعدد نشان داده شده است که بی‌اختیاری ادرار به شدت بر کیفیت زندگی افراد تأثیر می‌گذارد. کنستانتین والمسلی، متخصص اورولوژی در مرکز پزشکی Hackensack Meridian Mountainside، در Montclair، NJ، “این بیماران اغلب از اجتماعات اجتماعی اجتناب می کنند، احتمال عفونت ادراری و تحریک پوست ناحیه تناسلی بیشتر است و احتمال افسردگی بالینی بیشتر است.”

والمزلی گفت دو نوع اصلی بی اختیاری ادرار وجود دارد – بی اختیاری فوری و بی اختیاری استرسی.

بی اختیاری فوری شامل مثانه بیش فعال است. مبتلایان بیشتر از هشت بار در روز می روند و اغلب شب ها برای تسکین خود از خواب بیدار می شوند.

والمسلی گفت: «حدود دو سوم مردان مبتلا به بزرگی پروستات علائم مثانه بیش فعال و گاهی اوقات بی اختیاری فوری ادرار خواهند داشت.

وی افزود که این مشکل “در بیماران مبتلا به اختلالات عصبی زمینه ای مانند سکته مغزی یا بیماری پارکینسون نیز دیده می شود. با این حال، اکثر بیماران مبتلا به بی اختیاری ادرار هیچ دلیل قابل شناسایی و زمینه ای برای بیماری خود ندارند.”

والمسلی گفت که بی اختیاری فوری می تواند به دلیل یبوست یا چاقی نیز ایجاد شود، اما این موارد در صورت درمان موثر قابل برگشت هستند.

بی اختیاری استرسی ادرار نشت ناشی از عطسه یا خندیدن است. ماهیچه هایی که در ادرار شما نگه داشته می شوند به قدری ضعیف می شوند که نمی توانند فشار اضافی را تحمل کنند.

والمسلی گفت: «زمانی که در زنان یافت می شود، بیشتر در زمینه زایمان دیده می شود. در میان مردان، شایع ترین علت بی اختیاری استرسی ادرار، عوارض ناشی از جراحی پروستات است.

والمزلی گفت داروهایی وجود دارند که می توانند به درمان بی اختیاری فوری کمک کنند، اما هنوز هیچ چیزی برای بی اختیاری استرسی تایید نشده است.

والمسلی گفت: «درمان‌هایی که اغلب مورد استفاده قرار می‌گیرند، اصلاح رفتار و فیزیوتراپی کف لگن هستند. فیزیوتراپی کف لگن شامل تقویت عضلات کگل با کمک یک فیزیوتراپیست ویژه آموزش دیده است.

تغییرات رفتاری عبارتند از:

  • اجتناب از محرک های مثانه مانند کافئین، نوشابه های گازدار، الکل و غذاهای تند یا اسیدی.
  • زمان‌بندی دفع ادرار
  • محدود کردن مایعات در شب قبل از خواب.

والمسلی گفت: بی اختیاری فوری را می توان با تزریق بوتاکس که به شل شدن عضلات مثانه کمک می کند و به مبتلایان زمان بیشتری برای رفتن به توالت می دهد، برطرف کرد.

گزینه دیگر نورومدولاسیون است که در آن دستگاه یا ایمپلنت سیگنال های الکتریکی را به محلی که اعصاب مثانه سیگنال های مغز را دریافت می کنند ارسال می کند. والمزلی گفت که تحریک الکتریکی می تواند مثانه عصبی را شل کند و باعث کاهش قابل توجه فوریت و تکرر ادرار و همچنین بیدار شدن برای رفتن به دستشویی شود.
نمایش اسلاید


بی اختیاری ادرار در زنان: انواع، علل و درمان های کنترل مثانه
به نمایش اسلاید مراجعه کنید

والمزلی گفت که می‌توان از جراحی نیز استفاده کرد، با کاشتن تسمه یا مواد حجیم‌کننده که به افراد کنترل بیشتری بر ادرارشان می‌دهد.

والمزلی گفت: “من برای هر بیمار یک رویکرد فردی اتخاذ می کنم، اما تمایل دارم که درمان را با رویکردهای محافظه کارانه مانند فیزیوتراپی کف لگن و درمان های رفتاری شروع کنم.”

او آخرین توصیه را دارد – در سکوت رنج نکشید.

او گفت: “از درخواست کمک نترسید یا خجالت نکشید. شما تنها نیستید.” “میلیون ها نفر وجود دارند که بی اختیار در سکوت از بی اختیاری رنج می برند. صنعت پوشک و پد بی اختیاری یک تجارت چند میلیارد دلاری در سال است که نشان می دهد این مشکل چقدر رایج است.”

والمزلی اصرار کرد پس با پزشک خود صحبت کنید.

او گفت: «راه‌حل‌های بسیار زیادی برای این مشکل وجود دارد. کمک در گوشه و کنار است.

اطلاعات بیشتر

مؤسسه ملی بهداشت ایالات متحده اطلاعات بیشتری در مورد بی اختیاری ادرار دارد.

منبع: کنستانتین والمزلی، دکتر، اورولوژیست، مرکز پزشکی کوهستانی مریدین Hackensack، Montclair، NJ

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


از جانب لوگوی WebMD

راه حل های سلامت از طرف حامیان ما


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/