رفتن به نوشته‌ها

آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوع وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش مناسب و بهبود رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.
 • گردش خون خوب کلید سلامت مو است
 • التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش خون خوب و بهبود رشد مو.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک گردش خون را بهبود می بخشد و رشد مو را تحریک می کند.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن به واکنش های شیمیایی نیاز دارد. این که آیا در حال بهبودی از یک آسیب هستیم یا غذاهایی را که می خوریم تجزیه می کنیم ؛ ما به آنزیم های گوارشی و سیستمیک نیاز داریم که همه این وظایف را انجام دهند.

آنزیم های گوارشی و سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی کاتالیزورهایی هستند که از تمام واکنش های شیمیایی بدن مراقبت می کنند. هر سلول بدن ما به آنزیم هایی برای نگهداری ، ترمیم و ساخت ، جذب مواد مغذی ، ترمیم بافت ، نقص سیستم ایمنی بدن و موارد دیگر نیاز دارد. حتی روند پیری را کند می کند. هرگونه کاهش قابل توجه این محرک های مهم بر بدن ما می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد و باعث ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم ، تغذیه و عملکرد مطلوب خود را حفظ می کند. آنها برای تغذیه از غذاهایی که می خوریم و همچنین در درمان استفاده می شوند.

بدن شما به طور طبیعی آنزیم تولید می کند. با این حال ، این فرایندی است که از 25 سالگی شروع به کاهش می کند. کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک می تواند منجر به مشکلات سلامتی و مجموعه ای از علائم دیگر مانند عوارض گردش خون یا درد مفاصل شود.

کاهش آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

ضعف دیگر ناشی از کاهش آنزیم ها میزان بالای بیماری و پیری زودرس است.

یکی از راه های حفظ سلامت و سطح انرژی این است که مطمئن شوید سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک شما متعادل است. غذاهای فرآوری شده فاقد آنزیم هستند و برای هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارند ، بنابراین از رژیم غذایی خود آگاه باشید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، حفظ میزان دریافت آنزیم صحیح ضروری است. اما با وجود غذاهای فراوری شده در دسترس ما ، غذاهای آسان و فرآوری شده دلیل مهمی برای ریزش مو و کاهش رشد مو نیستند.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به عملکرد آنزیم ها در بدن خود فکر می کنید ، به سه نوع مجزا از آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش کار می کنند و به روند گوارش کمک می کنند. آنها انواع مختلف غذاهایی را که می خورید پردازش می کنند: کربوهیدرات ها (آمیلاز) ، فیبر (سلولاز) ، چربی ها (لیپاز) و پروتئین ها (آمیلاز). هنگامی که آنزیم های گوارشی شما به درستی کار می کنند ، به شما کمک می کند تا از ناراحتی ناشی از نفخ ، سوء هاضمه و گاز جلوگیری کنید. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مردم هنگامی که سیستم گوارشی آنها به طور مطلوب کار می کند ، به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما خارج می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در غذاهای خام و کامل یافت می شوند. آنها به سالم ماندن شریان ها ، مفاصل و سیستم ایمنی بدن کمک می کنند و با تمام توان کار می کنند. برای افزایش میزان آنزیم های غذایی بدن شما باید مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها همچنین در گوشت خام و ماهی یافت می شوند ، مراقب آلودگی باشید. (افزودن اسید کلریدریک به وعده های غذایی حاوی پروتئین نیز می تواند از این نوع آلودگی جلوگیری کند ، زیرا باکتری های معده را از بین می برد.) سبزیجات را به آرامی بپزید و در صورت امکان آنها را خام بخورید. همچنین سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را کنید تا کاملاً از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

آنزیم های سیستمیک

بدن شما از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت و سلامت کلی استفاده می کند. آنها از بیماری ها جلوگیری می کنند ، از عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی شما پشتیبانی می کنند و از بدن کلی شما پشتیبانی می کنند. آنزیم های سیستمیک بسیاری از موادی را که در بدن حرکت می کنند تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقادی و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش تورم کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDS) استفاده می کنند. یکی از دلایلی که آنها بر NSAID ها ترجیح داده می شوند این است که آنزیم های سیستمیک مستقیماً به مجتمع های ایمنی مضر گردش خون (CIC) می روند در حالی که CIC های مفید را در جای خود می گذارند.

آنزیم های سیستمیک ممکن است حداقل 1 ساعت قبل یا بعد از غذا به عنوان مکمل مصرف شوند. آن را خیلی نزدیک به زمان غذا نگیرید. در غیر این صورت ، به هضم کمک می کند تا سیستم شما را تمیز کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من سخت است زیرا من را بسیار افسرده می کند. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و به دلیل مشکلات من با کاندیدا (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم) است. علائم مرگ این باکتری بد است ، و در عین حال ، من باید بتوانم کار کنم و عملکردها را نیز انجام دهم.

بنابراین ، من این رویکرد را به آرامی در پیش می گیرم – اعتدال مهم است! این برای من آسان نیست زیرا من یک فرد بی حوصله هستم که به سختی “تعدیل” می کنم و این چیزی است که همیشه سلامت من را مختل کرده است.

Less is more – شعار من تا آخر عمر 🙂

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و خون را از ناخالصی ها پاک می کند.

از آنجایی که آنزیم های سیستمیک بر سلامت و سلامتی کلی شما تأثیر می گذارد ، بر رشد موها نیز تأثیر می گذارد. رشد یکی از عوارض گردش خون سالم است که به نوبه خود به رشد سالم موها کمک می کند.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

بدن ما حاوی حدود 3000 آنزیم است که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها باعث می شوند این فرایندها سریعتر اتفاق بیفتند. آنزیم های سیستمیک به نتایج بهبود و پیشگیری از ویروس ها ، زخم ها و التهاب کمک می کند. همچنین خون را تمیز می کند و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کند.

گردش خون خوب کلید سلامت مو است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرآیند بدن را به روش های مختلف احیا می کند ، یکی از آنها تقویت مو است. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای کمک به لخته شدن خون و ضخیم شدن آن استفاده می کنند. همچنین به نقش کبد در پاکسازی خون کمک می کند. این فرایند در نهایت به گردش بهتر خون کمک می کند.

هرچه جریان خون در بدن شما بهتر باشد ، پوست سر شما به خون بیشتری نیاز دارد و فولیکول های مو تغذیه لازم برای رشد سالم و یکنواخت موها را دریافت می کنند. اگر این مفهوم را روی سر خود بچرخانید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است – محدودیت در گردش خون رشد موهای شما را کند می کند.

التهاب: علت اصلی بسیاری از بیماری ها

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های شدید است و باید بدانید که آیا التهاب دارید یا خیر. اگرچه التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب است ، اما هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما قادر به جلوگیری از التهاب نباشد ، ممکن است به سمت پیری زودرس یا سایر بیماری ها حرکت کنید.

یکی از وظایف مهم آنزیم های سیستمیک کمک به کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

هنگامی که دچار آسیب می شوید ، واکنش طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور معمول برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این روش بدن شما است که شما را در مورد یک مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند برای مدت طولانی ادامه یابد و این مشکل می تواند باعث تولید بیش از حد CIC در بدن شود. داروهایی که معمولاً توسط پزشک تجویز می شوند ، تمام حالتهای عدم تحمل ، خوب و بد را کاهش می دهند ، اما این بهینه نیست. از سوی دیگر ، آنزیم ها فقط وارد CIC منفی می شوند و به شما در بهبودی کمک می کنند و شما را در وضعیت بسیار سالم تری قرار می دهند.

طاسی با الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن همراه است. این کشف پزشکان را بر آن داشت تا از داروهای ضدالتهابی برای درمان ریزش مو استفاده کنند. برای افرادی که به سلامت توجه دارند ، آنزیم های سیستمیک یک گزینه طبیعی و سالم برای درمان التهاب هستند که ممکن است منجر به ریزش مو شود.

رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل سبک زندگی ممکن است باعث التهاب شود. اینها شامل استرس ، عدم ورزش (یا ورزش بیش از حد) ، دخانیات ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آردهای تصفیه شده ، غلات و محصولات لبنی است.

التهاب ممکن است منجر به بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، بیماری ریفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) و بیماری های خود ایمنی ، از جمله بیماری های خود ایمنی فولیکول های مو ، شود. توسط یک واکنش فوق التهابی

بنابراین چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟

شما دو گزینه دارید: تغییر در رژیم غذایی خود یا مصرف مکمل های آنزیمی سیستمیک.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. این که آیا شما بسیار منظم هستید یا هنگام تغییر هرگونه رژیم غذایی برای تغییر عادات زندگی خود تلاش می کنید ، سعی کنید از کوچک شروع کنید. خوردن غذاهای خام و طبیعی بیشتری مانند میوه ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارد و بدن شما را در وضعیت بهتری از نظر آنزیم قرار می دهد. افزودن ازن به برنامه معمول شما همچنین باعث افزایش آنزیم های خاصی در بدن شما می شود.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند همه راه حل ها ، مدتی طول کشید تا نیازهای آنزیمی خود را دریابم ، زیرا برخی از مارک ها احساس نفخ یا یبوست می کردند. من تنظیماتی انجام داده ام و اکنون روزانه چند آنزیم گوارشی با غذاهایی که می خورم مصرف می کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم: مصرف منظم آنزیم های سیستمیک برای من سخت است زیرا احساس افسردگی زیادی در من ایجاد می کند.

همچنین مشخص شده است که آنزیم های سیستمیک در موارد زیر مفید هستند:

 • فیبروز ناشی از فیبرین ، یک پروتئین سخت و چسبناک است
 • کاهش بافت اسکار (مثلاً بعد از جراحی)
 • خون را از سموم و مواد زائد سلولی پاک کرده و از عملکرد کبد حمایت می کند.
 • بهبود واکنش های سیستم ایمنی با کمک به گلبول های سفید خون
 • مدیریت رشد بیش از حد مخمر (به کبد فشار وارد می کند)
 • این آنزیم ها علاوه بر رژیم غذایی سالم ، سلامت شما را بهبود می بخشد و پیری زودرس را کند می کند.
 • جذب بهتر غذاهایی که می خوریم ، منجر به عملکرد بهتر بدن می شود

ریزش مو باعث رشد مجدد موها و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

اگر می خواهید درباره ریزش مو بیشتر بدانید ، لطفاً به صفحه علل ریزش مو مراجعه کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای رشد مجدد مو کشف کنید ، حتماً از صفحه راه حل های رشد مجدد موهای ما دیدن فرمایید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد زندگی پاک و شیوه زندگی جامع ، صفحه بهداشت کامل من را بررسی کنید.منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *