آماده سازی مرز خسروی برای حرکت زائران اربعینبه گزارش همشهری آنلاین، داریوش باقرجوان گفت: از ابتدای سال جاری به منظور تسهیل سفر زائران به عتبات عالیات در ایام اربعین تمهیدات گسترده ای در انجمن ترافیک جاده ای و حمل و نقل جاده ای بر اساس نقش این امر اندیشیده شده است. انجمن در کمیته حمل و نقل و سوخت به پایان رسید.

وی افزود: در زمینه زیرساخت های محورهای مواصلاتی و ایمن سازی آنها و نیز آماده سازی ایستگاه های رفاهی بین مسیرها و تجهیز مرزها کارهای خوبی انجام شده یا انجام شده است.

باقر جوان از آماده سازی مسیر تردد زائران در اربعین خبر داد و گفت: در نرم افزار اقدامات زیادی برای اعزام اتوبوس با زائرانی که با خودروی شخصی خود در حال تردد هستند، انجام شده است.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافر انجمن حمل‌ونقل جاده‌ای و جاده‌ای گفت: کرمانشاه یکی از استان‌هایی است که مرز برای تردد زائران در آن معرفی شده است و بر این اساس در حال آماده‌سازی برای مرز خسروی هستیم. سفر به کرمانشاه نیز در آن است.

باقرجوان یادآور شد: از گذشته ایرادات و مشکلات مرزهای خسروی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و با توجه به شرایط و اعتبارات تخصیص یافته این نواقص رفع و در اربعین ۱۴۰۱ استحکام بیشتری پیدا می شود. فعال و پویا با سایر مرزها.

وی افزود: سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای در تلاش است تا زائران اربعین را به راحتی سفر کرده و سالم به خانه بازگردند.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل مسافری معاونت حمل‌ونقل جاده‌ای گفت: مکان‌های پارک برای افرادی که با وسایل نقلیه شخصی تردد می‌کنند، ساده است و همچنین باید برای اتوبوس‌ها جای پارک در نظر گرفته شود.

باقرجوان اذعان داشت: با توجه به ماهیت ایستگاه مرزی خسروی، تردد زائران اربعین در دو مرحله شامل یک مرحله بین مرز خسروی تا شهر کرمانشاه و مرحله دیگری از کرمانشاه به سایر نقاط کشور انجام می شود.

وی گفت: شرکت های حمل و نقل مسافری باید در روز اربعین در سراسر کشور به کرمانشاه و از کرمانشاه به خسروی و همچنین از خسروی به مرکز شهر و شهر کرمانشاه خدمات رسانی خوبی داشته باشند.

باقرجوان تصریح کرد: در حال حاضر شرایطی وجود دارد که از یک سری اتوبوس، مینی بوس و خودروهای کرایه ای استفاده کنیم تا زائران به سرعت وارد کشور شوند.

وی افزود: بر اساس احکام مربوط به تامین زیرساخت ها و امنیت، یک میلیارد تومان برای مرز اربعین در نظر گرفته شد و بخشی از آن علاوه بر مبلغ مورد نیاز، با تایید معاون وزیر هزینه شد. و رئیس سازمان راهداری با توجه به عدم وجود مشکل وام از نظر قوانین و مقررات ایجاد شده تا بهترین شرایط را برای زیرساخت های سخت افزاری و نرم افزاری در مرز و در دسترس مسافران داشته باشیم. داره خوب پیش میره.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر انجمن راهداری و حمل ونقل جاده ای گفت: در بازدید مدیرکل دفتر فنی و پیمانکاری انجمن، اما زیرساخت هایی هم اکنون در مرزهای خسروی ایجاد شده است.

باقرجوان افزود: اعتبار مورد نیاز برای میدان داخلی و مناسب سازی ترمینال، سیستم صوتی ترمینال، نصب پرچم و قطعات مختلف، شرایط داخلی مرز، نصب خروجی ساختمان ها و همه چیز درباره سیستم صوتی و … . تصمیم گرفته شد و اعتبار بررسی شد.

وی افزود: امیدواریم استان کرمانشاه در روزهای آینده به سرعت کارهای خود را انجام دهد و مشکل خاصی در ایام اربعین نداشته باشیم.

باقرجوان تصریح کرد: همچنین تصمیم به تردد با وسایل نقلیه عمومی گرفته شده و اتوبوس هایی در میدان مجاور مرز برای جابجایی زائرین مستقر می شوند.

وی افزود: همچنین در خصوص تعیین قیمت سوخت و کنترل درآمد شرکت های حمل و نقل مسافری و شرکت های هواپیمایی مسافربری با توجه به اطلاعات داده شده اقداماتی انجام می شود تا زائران برای امنیت و ارزش پرداختی بیشتر سفر کنند.