رفتن به نوشته‌ها

آلومینیوم پنیر. چگونه اجتناب کنیم ، چه چیزی بخریم


فهرست مطالب[Hide][Show]

آلومینیوم یک افزودنی بدون نام در پنیر فرآوری شده است و به طور تکان دهنده ای به عنوان شیوه تولید خوب توسط صنعت در نظر گرفته می شود! چگونه می توانید بدترین عاملان را شناسایی کرده و بهترین پنیر بدون آلومینیوم و ایمن را برای خانواده خود خریداری کنید.

پنیر یکی از بدترین انواع پنیر در مورد افزودنی های بدون برچسب و ترفندهای پردازش است.

به عنوان مثال ، آیا می دانستید که اکثر پنیرهایی که در فروشگاه برچسب گذاری می شوند معمولاً با شیر گرم می شود که تا دمای آنزیم ها و پروبیوتیک ها را از بین می برد؟

یکی دیگر از ترفندهای پردازش در تهیه پنیر ، ذکر نکردن مواد افزودنی حاوی برچسب آلومینیوم است. این وضعیت چندین دهه است!

بر اساس مطالعات متعدد ، این ماده معدنی عصبی به اختلال عملکرد شناختی و توسعه احتمالی بیماری آلزایمر کمک می کند. برخی از جدیدترین آنها در بررسی همکار منتشر شده است پیشرفت در پزشکی تجربی و زیست شناسیبه (1،2)

آلومینیوم در پنیر فرآوری شده

تولید کنندگان پنیر از آلومینیوم به شکل سدیم آلومینیوم فسفات (SALP) استفاده می کنند تا پنیرشان فوق العاده نرم و یکنواخت شود.

این ماده شیمیایی استاندارد سازی برش پنیر و سایر غذاهای راحت مانند پنیر خرد شده و رشته را تسهیل می کند.

پنیر خامه ای و پنیر فرآوری شده معمولاً حاوی SALP نیز هستند.

چگونه تولیدکنندگان مواد غذایی با کنار گذاشتن این افزودنی خطرناک از برچسب دور می شوند؟

با توجه به بنیاد Weston A. Price ،

آلومینیوم موجود در پنیر آمریکایی و محصولات پنیری فرآوری شده به عنوان یک استاندارد صنعتی طبقه بندی می شود و موسسه ملی بهداشت (NIH) آن را GRAS (به طور کلی به عنوان ایمن شناخته می شود) می داند. مواردی که برچسب GRAS دارند نیازی به افزودن به برچسب مواد غذایی ندارند. (3)

اگر این به اندازه کافی تکان دهنده نیست ، به خاطر داشته باشید که افزودن آلومینیوم به پنیر از نظر صنعت به عنوان “شیوه تولید خوب” (GMP) طبقه بندی می شود. (4)

کارشناسان صنعت SALP را به عنوان یک “نمک امولسیون شده” مهم تعریف می کنند که بافتی خوب برای خرد کردن و شکل دادن آسان ایجاد می کند. همچنین وقتی به سایر غذاهای فرآوری شده مانند پیتزای منجمد اضافه می شود ، ذوب شدن را آسان می کند.

SALP ممکن است برای افزایش سرعت تولید برای حداکثر سود مهم باشد ، اما مطمئناً به نفع سلامت مصرف کننده نیست.

پنیر یکی از منابع اصلی آلومینیوم است

اگر فکر می کنید مقدار کمی نمک حاوی آلومینیوم که در حین فرآوری به پنیر اضافه می شود کار بزرگی نیست ، آن را در نظر بگیرید.

گسترش مواد افزودنی و آلاینده های غذایی پنیر فرآوری شده و پنیر آمریکایی از سال 1988 به عنوان یکی از سه منبع غذایی اصلی در معرض آلومینیوم شناخته شده اند! (5)

این اطلاعات می تواند زنگ خطری برای مصرف کنندگان آگاه به سلامتی باشد که تمایل دارند از ظروف آلومینیومی آشپزخانه اجتناب کنند و متوجه شوند که هنوز از طریق پنیر فرآوری شده و محصولات حاوی آن در معرض بسیاری قرار دارند.

در مورد عضویت چطور؟

برخی از شما ممکن است در این مرحله فکر کنید که این مشکل به شما مربوط نمی شود زیرا شما پنیر ارگانیک می خرید.

نه خیلی سریع!

من در وب سایت USDA هیچ زبانی را پیدا نکردم که تولیدکنندگان پنیر ارگانیک را از افزودن افزودنی های مبتنی بر آلومینیوم GRAS منع کند. (6)

اگر چنین استثنایی را می شناسید ، لطفاً به من اطلاع دهید!

در حال حاضر ، به خاطر داشته باشید که آلومینیوم موجود در پنیر ارگانیک فرآوری شده نیز ممکن است خطرناک باشد.

چگونه از SALP در پنیر اجتناب کنیم

سه روش برای کاهش یا حذف آلومینیوم از پنیرهایی که خانواده شما مصرف می کنند وجود دارد.

از تولیدکنندگان کوچک خرید کنید

بهترین راه برای اطمینان از خرید پنیر بدون آلومینیوم این است که آن را از یک دامداری کوچک یا یک تولیدکننده صنعتگر (از کجا پیدا کنید) تهیه کنید.

این مقاله در مورد نحوه خرید سالم ترین پنیر توضیح می دهد که هنگام بررسی یک محصول دسته ای کوچک باید به چه نکاتی توجه کرد.

فقط بلوک پنیر بخرید

اگر این مشاغل مستقل را در منطقه خود ندارید یا در مکانی زندگی می کنید که حمل و نقل آن گران است ، حداقل یک تکه پنیر از فروشگاه بخرید.

در حالی که این فرم ممکن است هنوز حاوی آلومینیوم باشد ، به احتمال زیاد در مقادیر کمتری از برش ها ، قسمت های خرد شده یا پنیرهای رشته ای است که نیاز به پردازش اضافی دارد.

یک استراتژی هوشمند دیگر این است که با تولید کننده مارک پنیر مورد نظر خود تماس بگیرید و از آنها بپرسید که آیا در طول تولید SALP به مخلوط اضافه می کنند یا خیر.

از مصرف پنیر روی غذاهای فرآوری شده خودداری کنید

پیتزا منجمد و تحویل پیتزا بزرگترین منابع پنیر حاوی آلومینیوم برای اکثر مصرف کنندگان است.

در نظر داشته باشید که به جای استفاده از پنیر خرد شده از بلوک های دست ساز ، پیتزای خود را تهیه کنید. انواع دستور العمل های پوسته پیتزا در این وبلاگ وجود دارد (پوسته پیتزای خانگی بدون دانه محبوب ترین است) و همچنین سس پیتزا پخته نشده برای افزودن آسان.

خودت بساز!

راه دیگر این است که حداقل چند پنیر خودتان تهیه کنید. آنقدرها هم که فکر می کنید سخت نیست! این سایت دارای تعدادی دستور العمل آسان است که می توانید امتحان کنید از جمله:

این مقاله در مورد مسائل رایج در تهیه پنیر و راه حل های آنها می تواند به شما کمک کند تا هرگونه مشکلی را که ممکن است پیش بیاید به سرعت برطرف کنید.

خلاصه

در حالی که ایجاد این تغییرات در روال تأمین پنیر بدون شک ناخوشایند است ، اما با توجه به این که آلومینیوم موجود در پنیر برای بسیاری از افراد مسیر اصلی تماس است ، اقدامی عاقلانه است. علاوه بر این ، هنگامی که آلومینیوم در مغز قرار می گیرد ، دفع سموم بسیار دشوار و کند می شود. (2)

اگر از قبل مشکوک هستید که ممکن است در معرض بار بیش از حد قرار بگیرید ، پیشنهاد می شود با یک پزشک متخصص در تعادل تغذیه مشورت کنید.

منابع

(1) قرار گرفتن در معرض آلومینیوم در زندگی روزمره و بیماری آلزایمر

(2) معرفی و رسوب آلومینیوم در مغز

(3-5) مواد غذایی پنهان ، WAPF

(6) Organic 101: USDA Organic مجاز و ممنوع مواد

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

اولین باشید که نظر می دهید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *