آفتاب زمستانی کرم ضد آفتاب را تضمین می کند


نوشته کاتلین دوهنی
خبرنگار HealthDay

چهارشنبه، فوریه ۳ (HealthDay News) – برای بسیاری، زمستان زمانی است که مایو، صندل و کرم های ضد آفتاب را کنار بگذارند.

این برای دو مورد اول خوب است (مگر اینکه در مکانی گرم سفر کنید). اما کارشناسان بهداشت اکنون می گویند که نباید کرم ضد آفتاب را کنار بگذارید.

دکتر دکتر می‌گوید: «برخی افراد ممکن است فکر کنند که محافظت از پوست در برابر نور خورشید در زمستان چندان مهم نیست، زیرا در زمستان گرما را احساس نمی‌کنند. آوریل آرمسترانگ، ساکرامنتو، کالیفرنیا، متخصص پوست و استادیار در دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، دانشکده پزشکی. اغلب اوقات، برخی افراد از دمای سرد احساس امنیت کاذب می کنند و به این نتیجه می رسند که اثر مضر اشعه ماوراء بنفش را تجربه نمی کنند. [ultraviolet] اشعه ها در نتیجه، برخی از افراد ممکن است در زمستان به اندازه کافی در استفاده از کرم ضد آفتاب نباشند.

دکتر گفت: در واقع، برخی ممکن است اصلاً آن را اعمال نکنند. Arielle Kauvar، دانشیار بالینی پوست در دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک و سخنگوی بنیاد سرطان پوست.

او گفت: «مردم باید در تمام طول سال از ضد آفتاب استفاده کنند. اما او مشکوک است که بیش از ۲۰٪ از جمعیت این کار را انجام نمی دهند.

کووار گفت، درست است که پرتوهای فرابنفش B – عامل آفتاب سوختگی و سرطان پوست – در طول ماه های زمستان به شدت زیاد نیستند. او گفت، اما اشعه UVA ثابت می ماند و به سرطان پوست و همچنین پیری پوست کمک می کند.

آرمسترانگ گفت: ورزش های زمستانی می توانند برای پوست سخت باشند. ورزش‌های زمستانی مانند اسکی، اسنوبرد و کفش‌های برفی معمولاً فرد را برای مدت طولانی در معرض نور خورشید قرار می‌دهند.»

پوست در معرض نور – حتی اگر فقط روی صورت باشد – اشعه ماوراء بنفش را از بالا و پایین می گیرد: پرتوهای خورشید و انعکاس برف.

دکتر می گوید: «اغلب ورزش های زمستانی با ارتفاعات بالاتر و انعکاس نور فرابنفش از برف همراه است. الیزابت تانزی، استادیار پوست در بیمارستان جانز هاپکینز در بالتیمور و متخصص پوست در واشنگتن دی سی

او گفت، حتی اگر دمای هوا زیر صفر باشد، مانند شما در ساحل فکر کنید. از ضدآفتاب حداقل SPF (فاکتور محافظت در برابر آفتاب) ۳۰ استفاده کنید و هر دو یا سه ساعت یکبار آن را تجدید کنید.

آرمسترانگ گفت که لب ها نیز به محافظت نیاز دارند، بنابراین بالم لب با SPF را امتحان کنید.

کووار گفت و استفاده از عینک آفتابی نه تنها می تواند به پیشگیری از آب مروارید کمک کند، بلکه به پیشگیری از سرطان پوست اطراف پلک نیز کمک می کند. او گفت که چنین سرطان هایی غیر معمول نیستند.

آرمسترانگ گفت: قوانین استفاده از کرم ضد آفتاب در زمستان بسیار شبیه به قوانین تابستان است. روزانه از کرم ضد آفتاب استفاده کنید، اغلب دوباره استفاده کنید و به جای لوسیون، محصولات مبتنی بر کرم را انتخاب کنید زیرا ضخیم تر هستند. اگر به شدت اسکی می کنید و عرق می کنید ممکن است به برنامه های اضافی نیاز باشد.

و مطمئن شوید که کرم های ضد آفتاب انتخاب شده از هر دو اشعه UVA و UVB محافظت می کنند. کووار گفت که او به مردم می‌گوید که به دنبال ضدآفتاب‌های مسدودکننده فیزیکی باشند که دارای اکسید روی هستند. مسدود کننده های فیزیکی به جای جذب پرتوهای فرابنفش، آنها را منعکس یا پراکنده می کنند.

کووار گفت برای افرادی که در ورزش های فضای باز شرکت نمی کنند، احتمالاً استفاده از مرطوب کننده همراه با ضد آفتاب منطقی است. او گفت، اما مطمئن شوید که SPF حداقل ۳۰ باشد.

حق چاپ © ۲۰۱۰ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
پرسش


کرم حلقوی توسط یک قارچ ایجاد می شود.
پاسخ را ببینید

منابع

منابع: Arielle Kauvar، MD، دانشیار بالینی، پوست، دانشکده پزشکی دانشگاه نیویورک، شهر نیویورک. آوریل دبلیو آرمسترانگ، MD، متخصص پوست و استادیار بالینی، دانشگاه کالیفرنیا، دیویس، دانشکده پزشکی، ساکرامنتو، کالیفرنیا. الیزابت ال. تانزی، MD، یکی از مدیران جراحی لیزری، موسسه جراحی لیزر پوست واشنگتن، و استادیار، درماتولوژی، بیمارستان جان هاپکینز، بالتیمور. انجمن پوست نیوزلند (www.dermnetnz.org)


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/