آسیب عصبی ممکن است به ایجاد برخی موارد کووید طولانی کمک کند


تصویر خبر: آسیب عصبی ممکن است به ایجاد برخی موارد کووید طولانی کمک کند

چهارشنبه، ۲ مارس ۲۰۲۲ (HelthDay News)

یک مطالعه جدید استدلال می کند که آسیب عصبی مقصر احتمالی برخی از علائم کووید طولانی مدت در برخی بیماران خاص است.

محققان شواهدی از نوروپاتی محیطی را در نزدیک به ۶۰ درصد از گروه کوچکی از بیماران مبتلا به کووید طولانی مدت پیدا کردند.

دکتر دکتر، سرپرست تیم تحقیق، گفت: واکنش ایمنی بدن به کووید به نظر می رسد به اعصاب واقع در سراسر بدن آسیب می رساند و باعث مشکلات سلامتی طولانی مدت برای برخی افراد می شود. آن لوئیس اوکلندر، مدیر بخش اعصاب در بیمارستان عمومی ماساچوست.

اوکلندر خاطرنشان کرد: “این منطقی است، زیرا علائم نوروپاتی فیبر کوچک به طور قابل توجهی با علائم کووید طولانی مدت همپوشانی دارد.”

محققان در یادداشت‌های پس‌زمینه گفتند، علائم همپوشانی شامل خستگی، ضعف عضلانی، از دست دادن چشایی و بویایی، و درد در دست‌ها و پاها است.

برای این مطالعه، اوکلندر و همکارانش داده‌های مربوط به ۱۷ بیمار در سراسر ایالات متحده را که مبتلا به کووید طولانی مدت تشخیص داده شده بودند، بررسی کردند.

آزمایشات نشان داد که ۵۹ درصد از بیماران از نوروپاتی یا آسیب به اعصاب خارج از مغز و نخاع رنج می بردند.

اوکلندر گفت، تنها ۱ مورد از ۱۷ بیمار مبتلا به کووید شدید بوده است، که نشان می دهد حتی یک مورد خفیف نیز می تواند منجر به علائم طولانی مدت شود، اگر باعث شود سیستم ایمنی بدن اعصاب بدن را فعال کند.

اوکلندر آسیب ناشی از پاسخ سیستم ایمنی به COVID را به بازی ویدیویی Pac-Man تشبیه کرد.

اوکلندر می‌گوید: «من به سلول‌های ایمنی بدنمان مانند این پک‌من‌های کوچک فکر می‌کنم، و آن‌ها به اطراف می‌چرخند و اعصاب ما را می‌جوند و آن‌ها را می‌شکنند و آن‌ها را تحلیل می‌برند و باعث انحطاط و زوالشان می‌شوند.»

یافته ها در ۱ مارس در مجله منتشر شد نورولوژی: نوروایمیونولوژی و التهاب عصبی.

دکتر. امش آدالجا، محقق ارشد مرکز جان هاپکینز برای امنیت سلامت در بالتیمور، موافق است که “این مطالعه کوچک شواهدی را ارائه می دهد که حداقل در زیر مجموعه ای از بیماران مبتلا به کووید طولانی که علائم نوروپاتی را گزارش می کنند، ممکن است آسیب عصبی وجود داشته باشد.”

آدالجا همچنین موافقت کرد که “این پدیده احتمالاً از آسیب های آبشاری التهابی ناشی از ویروس ناشی می شود.”

بر اساس این یافته‌ها، اوکلندر معتقد است افرادی که مبتلا به کووید طولانی‌مدت تشخیص داده شده و در حال بهبود نیستند، باید از نظر آسیب عصبی آزمایش شوند.

اوکلندر گفت که این رشته های عصبی می توانند با درمان بازسازی شوند و به یک بیمار مبتلا به کووید طولانی فرصت خوبی برای بهبودی بدهند.

این مطالعه نشان داد که حدود دو سوم این بیماران با داروهایی مانند استروئیدها که پاسخ ایمنی آنها را ضعیف می‌کند درمان شدند و بسیاری از آنها به خوبی به این درمان پاسخ دادند.

اوکلندر گفت: «مردم بهتر شدند. “اعصاب دوباره رشد خواهند کرد. اینطور نیست که مرده باشند و مرده بمانند، مثل اینکه شما سکته کرده اید.

اوکلندر افزود: “اگر سرکوب سیستم ایمنی را تجویز کنید و تعداد Pac-Men که روی اعصاب خود می جوند را کاهش دهید، اعصاب بهبود می یابند.” آنها دوباره رشد خواهند کرد و دوباره به هم متصل خواهند شد و مردم بهتر عمل خواهند کرد و بهبود خواهند یافت.»

اوکلندر گفت که برای تعیین درصد دقیق موارد کووید در درازمدت به دلیل نوروپاتی در مقابل سایر توضیحات بالقوه، به مطالعات بزرگتری نیاز است.

اطلاعات بیشتر

کلینیک کلیولند اطلاعات بیشتری در مورد نوروپاتی دارد.

منابع: آن لوئیس اوکلندر، MD، مدیر بخش اعصاب، بیمارستان عمومی ماساچوست، بوستون. امش آدالجا، MD، محقق ارشد، مرکز جانز هاپکینز برای امنیت سلامت، بالتیمور. نورولوژی: نوروایمونولوژی و التهاب عصبی، ۱ مارس ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/