آخرین وضعیت تخریب ساختمان متروپل آیا انفجار ساختمان ممنوع است؟به گزارش همشهری آنلاین، محمدرضا اسکندی گفت: پس از پایان کار امداد و نجات در محل حادثه در متروپل و در آخرین جلسه شورای تامین استان خوزستان با موضوع متروپل صحبت از تخریب ساختمان شد. صورت گرفت. برپا شده است. قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) به عنوان حامی پروژه، سازمان منطقه آزاد اروند نیز به عنوان کاربر پروژه برای حضور و خدمت در اولین ساعات حادثه متروپل انتخاب شد.

وی ادامه داد: در این مورد که مسئول مستقیم یک نفر یعنی صاحب خانه باید به آن شخص غرامت می داد، اما به دلیل فوت آن شخص، پرونده نیاز به محاکمه و محاکمه داشت. وی در مواجهه با این مشکل به دادستان استان دستور داد تا یک مرکز ویژه برای ارائه خدمات قضایی ایجاد کند. وی متروپل را برای قربانیان صادر کرد.

اسکندری درباره روند روتین دادگاه برای رسیدگی به پرونده های خسارت در متروپل افزود: برای تسهیل در امور شرکت ها و شهروندان ساکن در منطقه فاجعه منتظر تصمیم نبودیم و با پرداخت غرامت، قراردادی را به عنوان یک قرارداد منعقد کردیم. کارفرما در قرارگاه خاتم الانبیاء و پیش پرداخت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا هزینه تخریب ساختمان متروپل وام بوده یا خیر، افزود: این پول مانند سایر خسارات خسارت دیدگان در حساب ها و در انتهای پروژه است. ما باید شکایت کنیم تا سازمان را جبران کنیم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد اروند گفت: مدت قرارداد سه ماه است اما سه ماه پس از مجوز تخریب سایت. هنگامی که اردوگاه محل را تحویل گرفت، دادستان و فرماندار اجازه دادند تا تجار و ساکنان منطقه را ترک کنند. اکنون تعداد کمی از ساکنان منطقه حاضر به ترک منازل خود نشده اند و پیگیری های لازم برای ترغیب و فراهم کردن فضای لازم برای شروع حرکت صورت گرفته است.

وی افزود: گاهی گفته می شود که استاندار وارد عمل شده و باعث تاخیر در روند پروژه شده است. از امروز اعلام کرده ایم که مسئولیت هماهنگی ابعاد مختلف این پروژه را بر عهده خواهیم داشت. در مورد کسب و کار نیز مشخص شد که مکان هایی برای کار موقت آنها وجود دارد، اما در مورد ما متوجه شدیم که این مکان ها مناسب نبوده و تاسیس شرکت موقت کامل نشده است.

اسکندری گفت: تاکنون گفته‌ایم که منطقه آزاد اروند مشارکت مستقیمی در این رویداد ندارد، اما با توجه به واقعیت‌ها تصمیم گرفته‌ایم مستقیما برویم و حوزه عملیات تخریب را برعهده بگیریم و محل بقایای این را مشخص کنیم. ساختمان. . این هفته ۷ خانواده ساکن در این منطقه باید به جای دیگری نقل مکان کنند.

وی همچنین با اشاره به اینکه بر اساس توافقنامه منعقده بررسی و بررسی و تعیین چگونگی تخریب بقایای ساختمان متروپل بر عهده کمپ است، افزود: تاکنون روش های مختلفی در نظر گرفته شده و در نهایت انفجار مشکلی نداشته است. ، و در نظر گرفته شده بود تا قسمت هایی از ساختمان با استفاده از ماشین آلات سنگین در برنامه باشد. یکی از موانع حضور ماشین آلات سنگین در محل حادثه، مشکل رانش زمین و رانش زمین در منطقه است.