آخرین مجوز در پیروزی مقابل کره جنوبی – ایستگاه خبر خوب داده شد


به گزارش پایگاه خبری اخبارخوب به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری آنا، تیم والیبال جوانان ایران از ساعت ۲۰:۳۰ امروز در مرحله نیمه نهایی مسابقات جوانان آسیا به مصاف تیم کره جنوبی رفت و این تیم با نتیجه ۳ برنده شد. ۱. جوانان کشور فردا از ساعت ۲۰:۳۰ برای قهرمانی به مصاف تیم ملی هند می روند.

عرشیا بهنژاد، امیرمحمد گلزاده، پوریا خانزاده، یونس جوان، یوسف کاظمی، عرفان نوروزی و سجاد جلوداریان برای اولین بار تیم ایران را در این دیدار تشکیل دادند.

در ابتدای نیمه اول تیم ایران با نتیجه دو بر یک از حریف پیش افتاد اما خطای داور یک امتیاز به تیم کره جنوبی اضافه کرد. دو تیم تا ۲۰ امتیاز رقابت داشتند و جوانان کشور با نتیجه ۲۲ بر ۲۰ از حریف پیش افتادند و سرمربی کره جنوبی کمی استراحت کرد. در نهایت تیم ایران ست اول را ۲۵ بر ۲۲ برد.

در ضلع دوم تیم های ایران و کره جنوبی در امتیاز ۴ به تساوی رسیدند اما دو امتیاز متوالی تیم ایران که با دفاع در تور به دست آمد نتیجه بازی با نتیجه بازی تغییر کرد. ۶ بر ۴ به سود ایران. این برتری به ۳ امتیاز رسید و تیم ایران را ۸-۶ کرد.

این بار تیم کره این فاصله را جبران کرد و دو تیم با اختلاف ۱۲ امتیازی فاصله داشتند. کره با دفاع از تور خود توانست امتیاز خود را افزایش دهد و ۱۶ بر ۱۴ ایران را شکست دهد و در امتیاز ۱۸ ایران حریف را به تساوی بکشاند و این تساوی تا ۲۰ امتیاز ادامه یافت.

امتیاز بیست و یکم تیم ایران باعث شد سرمربی کره جنوبی درخواست وقت استراحت کند. در ادامه تیم حریف با خطای داور توانست بازی را با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ به پایان برساند.

تیم ایران بازی سوم را بهتر از کره جنوبی آغاز کرد و ۵ بر یک پیش افتاد و ۱۰ بر ۳ حریف خود را شکست داد. این برتری بیشتر شد و ایران با نتیجه ۱۶ بر ۵ حریف را شکست داد.

وقتی ایران تا ۱۹ صعود کرد، کره ای ها فقط ۹ امتیاز داشتند و در نهایت شاگردان مومنی مقدم با نتیجه ۲۵ بر ۱۷ پیروز شدند.

تیم ایران در رده چهارم از ابتدا با ۲ امتیاز از حریف خود پیش بود و این برتری به ۳ امتیاز رسید تا زمانی که نتیجه بازی ۸ بر ۵ شد، کره ای ها درخواست وقت استراحت کردند.

این دیدار با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ برای تیم ملی جوانان کشورمان به پایان رسید و با نتیجه ۳ بر یک به فینال مسابقات قهرمانی آسیا راه پیدا کرد.

در دیگر مرحله نیمه نهایی، تیم ملی هند با نتیجه ۳ بر یک تایلند را شکست داد و در فینال به مصاف تیم ملی جوانان ایران رفت.

انتهای پیام/