آخرین قیمت پراید، تیبا، پژو ۲۰۷، دانا و تارا این دو خودرو گران شده اند.


به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارت نیوز، قیمت خودروهای داخلی صفر روز یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۴۰۱ بر اساس آمار و قیمت روز در سایت دوار با تغییراتی همراه شد.

پراید ۱۱۱ ۲۰۵ میلیون تومان به فروش می رسد. پراید ۱۳۱ نیز با قیمت ۱۷۷ میلیون تومان موجود است. دنا مدل ۱۴۰۱ استاندارد به ۴۱۱ میلیون تومان رسید و نسبت به روز گذشته ۲ میلیون تومان افزایش یافت.

البته پژو ۲۰۷ اتوماتیک نیز امروز با ۵ میلیون تومان افزایش قیمت نسبت به روز گذشته ۶۲۵ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

قیمت خودروهای محبوب

تونگا هاچ بک پلاس هم اکنون ۲۱۰ میلیون تومان به فروش می رسد. پژو ۲۰۶ تیپ دو مدل ۱۴۰۱ به ۳۰۰ میلیون تومان رسید. قیمت تیپ ۲۰۶ نیز در بازار کشور به ۳۶۰ میلیون وون افزایش یافت.

اما تار اتوماتیک نیز امروز با قیمت ۶۰۰ میلیون تومان خرید و فروش می شود.

قیمت خودرو برای روز بعد

کاظم محمدی نیکخواه کارشناس صنعت خودرو گفت: در حال حاضر قیمت خودرو تغییر چندانی ندارد. چون خرید و فروش در بازار نیست. تقاضا برای سرمایه استان در دست مردم رو به افزایش است و عرضه خودرو در بازار ناکافی است. تا زمانی که تعادل بین عرضه و تقاضا برقرار نشود، روند بازار به همین منوال ادامه خواهد داشت.

چندی پیش فربد زاوه درباره تاثیر نرخ ارز بر قیمت خودرو گفت: نرخ دلار تاثیری بر بازار کوتاه مدت ندارد. البته باید توجه داشت که افزایش نرخ دلار موج خرید را در بازار افزایش می دهد. اما کاهش آن تاثیر مثبتی ندارد. اما بحث قیمت خودرو به تورم ارز کشور مربوط می شود نه تورم ارز.

آخرین قیمت پراید، تیبا، پژو 207، دانا و تارا این دو خودرو گران شده اند.