آخرین آمار در مورد آبله میمون / موارد آبله میمون چیست؟ – وب سایت خبر خوب


مسعود مردانی فوق تخصص بیماری های عفونی در گفت وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان خبرگزاری آنا، در خصوص بیماری ناشی از آبله میمون گفت: این آبله یک بیماری واگیردار ناشی از ویروس آبله میمون است که احتمال ابتلا به آن کمتر است. از فردی به فرد دیگر منتقل شود.” بیشتر این بیماری در مرکز و غرب آفریقا دیده می شود.

وی درباره علائم این بیماری توضیح داد: وجود زخم های پوستی یا ضایعات پوستی در صورت و سایر نقاط بدن و در سنین ۶ تا ۱۳ تا ۲۱ روزگی – دوره رشد این بیماری. علائم اولیه بیماری شبیه سرماخوردگی است و علائم اولیه با تب، سردرد شدید، کمردرد و دردهای عضلانی همراه است.

این فوق تخصص بیماری های عفونی گفت: مشکلات پوستی بین ۱ تا ۳ روز بعد از تب بروز می کند که ۹۵ درصد صورت، ۷۵ درصد کف دست ها را درگیر می کند و ۲ مورد از آنها روی پوست ظاهر می شود.

این افراد اظهار داشتند که این بیماری می تواند از طریق آسیب، تماس، تماس با حیوانات آلوده و دستگاه تنفسی از یک فرد بیمار به فرد دیگر منتقل شود.

وی گفت: با وجود شیوع این بیماری در کشورهای جهان، کارشناسان بر این باورند که آبله نمی تواند باعث بیماری عفونی شود.

من باید بگویم؛ تا به امروز بیش از ۵۵۰ مورد آبله در سراسر جهان توسط سازمان بهداشت جهانی گزارش شده است و در ایران تنها موارد مشکوکی کشف شده است که نیاز به بررسی دارد.

انتهای پیام/۴۱۷۲/