آثار ثروت روی دیوار اولین نمایشگاه موزه هنرهای معاصر تهران به سرپرستی مدیر جدیدبه گزارش همشهری آنلاین، رسالت مندرج در این حکم برای اسلامی کلای، برجسته ساختن ظرفیت رو به رشد موزه هنرهای معاصر تهران در سطح ملی و بین المللی با مدیریت اختصاصی موزه، نمایشگاه ها و معرفی های هدفمند و با محوریت پژوهش است. منابع ارزشمند، تمرکز بر حفاظت و صیانت از این میراث گرانبها با استفاده از نظرات هنرمندان و کارشناسان.

پس از صدور حکم، برخی اخراج احسان آقایی، مدیر سابق موزه هنرهای معاصر تهران را به حاشیه هایی که در افتتاحیه نمایشگاه «پنج گنج» رخ داد، مرتبط دانستند و بازتاب گسترده ای در صدا و سیما و رسانه ها داشت. در افتتاحیه این نمایشگاه نمایشگاهی با عنوان گربه جاده ابریشم برپا شد. استخر می بارید. از زمان برخورد بازیکن با روغن، ویدئویی در دنیای مجازی منتشر شده است و کاربران اینترنتی درباره بی توجهی مسئولان موزه در حفظ آثار هنری اظهار نظر کرده اند.

موزه هنرهای معاصر در واکنش به این اظهار نظرها بیانیه‌ای صادر کرده و تلاش کرده است نشان دهد که دستاوردهای هنرمندان در نفت نتیجه ناامیدی شخصی هنرمندان بدون اطلاع مسئولان در موزه و مشکلات کوچکی است که این کار را انجام داده است. به محصول اصلی آسیب نمی رساند. اما دامنه اظهارنظرها درباره نفت ریخته شده فراتر از بحث های آنلاین و رسانه ای شد و حتی انجمن مجسمه سازان ایران نیز در این باره بیانیه ای صادر کرده است. بیانیه در سه بند موضع خود را در قبال این حادثه بیان می کند:

یک) اگرچه اعلامیه ها و توضیحات موزه حاکی از اجرای اثر تعاملی با اثر هنری است، اما تجاوز به حریم خصوصی و آسیب رساندن به اثر اصلی از هر جهت قابل توجیه نیست و مسئولیت سهل انگاری در برنامه ریزی و انتخاب اثر وجود دارد. است. با برگزارکنندگان

دو) گنجینه موزه هنرهای معاصر تهران بخشی از پایتخت است. حفظ اثر و رعایت قوانین ایمنی حرفه ای کمترین چیزی است که یک مدیر موزه باید به آن توجه کند.

سه) انتخاب موزه هنرهای معاصر تهران و بحث در وب سایت موزه با ثروت بی نظیرش نیازمند یک فرآیند مطالعه، تحقیق و احساس حرفه ای است.

شاید مجموعه این تعاملات نتوانست احسان آقایی را سرنگون کند. آبادرضا اسلامی کولایی که به عنوان جانشین آقای دکتر منصوب شده است، عضو سابق شورا و معاون پژوهشگاه علوم، مطالعات کاربردی آموزشی فرهنگ و هنر است. معاون اداری و مالی مدیرکل فرهنگ و رهبری اسلامی استان زنجان، مدیرکل پشتیبانی بنگاه های دولتی ایران، معاون مدیرکل نمایشگاه های فرهنگی ایرانیان و معاونت گردشگری و صنایع دستی گردشگری و حمل و نقل، معاونت فرهنگی و هنر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مدیر فرهنگسرای نیاوران یکی دیگر از سوابق اسلامی است.

بیش از یک ماه از آخرین نمایشگاه موزه هنر به نام “پنج گنج” می گذرد. این نمایشگاه آخرین اثر احسان آقایی بود و پس از اتمام آن نمایشگاه دیگری با مدیریت کولای در موزه برگزار نشد. علاقه مندان به هنرهای تجسمی منتظر اولین نمایشگاه اسلامی کولایی در این موزه بودند.

اکنون گفته می شود اولین نمایشگاه موزه در دوران حکومت اسلامی، نمایشگاه گنجینه موزه بوده است. مدیر موزه هنرهای معاصر تهران درباره برنامه این موزه برای نمایشگاه جدید به ایسنا گفت: در ۱۶ خرداد شورایی برای برگزاری نمایشگاهی در حوزه هنرهای فکری تشکیل شد و اکنون ناظر او تمام کارهایش را انجام داده است. کار لازم

این نمایشگاه قرار است آثار گنجینه را به نمایش بگذارد و مخصوص افرادی است که گفته اند چرا آثار گنجینه را به نمایش نمی گذارید.

همچنین قسمت دوم کار علی نصیر است که امروز انجام شد و قبلا در مورد تاریخ صحبت کرده ایم. فکر می‌کنم این نمایشگاه یک هفته بعد از تم هنری برگزار شود. وی افزود: این موزه در ۳۰ خرداد افتتاح می شود. یکی از مشکلات کمبود نور در برخی موزه ها و همچنین نمایشگاه پنج گنج بود.

نمایش را یک هفته به تعویق انداختیم و امروز چراغ ها روشن شد. «شستن لباس ها و چیزهایی از این قبیل مشکل دیگری است که تمام شده است. پیش از این در زمان احسان آقایی، موزه هنرهای معاصر به مدت ۳۲ ماه بازسازی شده بود و با توجه به طولانی بودن مدت زمان بازسازی، پیش بینی می شود مسائل ساده ای مانند نورپردازی موزه برطرف شود.

موزه هنرهای معاصر دارای بیش از ۳۰۰۰ اثر است و مجموعه ای از آثار خارج از کشور ۱۵۰ سال از امپرسیونیسم تا هنر مفهومی را در بر می گیرد. برخی از آثار این گنجینه از جمله آثار هنری سراسر جهان است که در زمان های مختلف در موزه ها به نمایش درآمده است. سبک و کیفیت نمایشگاه‌های جدید موزه هنر و آثار نمایش داده شده بر روی دیوارها را نشان می‌دهد. .