آب و هوای زمستان می تواند پاشنه های خشک و ترک خورده را به همراه داشته باشد. کارشناس راهنما را پیشنهاد می کند


تصویر خبر: آب و هوای زمستان می تواند پاشنه های خشک و ترک خورده را به همراه داشته باشد.  کارشناس راهنما را پیشنهاد می کند

یکشنبه، فوریه ۱۳، ۲۰۲۲ (HealthDay News)

یک متخصص پوست می گوید: پاشنه های خشک و ترک خورده در فصل زمستان رایج است، اما راه های مختلفی برای پیشگیری و درمان این مشکل وجود دارد.

دکتر متخصص پوست، «آب و هوای سرد و خشک، راه رفتن با پای برهنه و دوش گرفتن طولانی و آب گرم تنها برخی از دلایلی است که باعث می‌شود زمستان امسال پاشنه‌های خشک و ترک‌دار داشته باشید.» پاتریک بلیک در بیانیه خبری آکادمی پوست آمریکا گفت.

وی افزود: درک عواملی که باعث خشکی و ترک پاشنه پا می شود و اقدامات لازم برای جلوگیری از آن می تواند خارش و درد ناشی از آن را تسکین دهد و در زمستان امسال پوست نرم و سالم تری داشته باشید.

بلیک چند نکته را ارائه کرد:

  • حمام و دوش گرفتن را به پنج تا ۱۰ دقیقه محدود کنید. حمام کردن یا دوش گرفتن برای مدت طولانی می تواند پوست شما را خشک کند و پاشنه های خشک و ترک خورده را بدتر کند. به آرامی پوست خود را با حوله خشک کنید.
  • از یک پاک کننده ملایم و بدون عطر استفاده کنید تا به پاهایتان کمک کند روغن طبیعی خود را حفظ کنند.
  • ظرف پنج دقیقه پس از حمام کردن، با یک کرم مرطوب کننده حاوی ۱۰ تا ۲۵ درصد اوره، آلفا هیدروکسی اسید یا اسید سالیسیلیک مرطوب کنید. بلافاصله بعد از حمام و هر زمان که پاشنه پا احساس کردید آن را بمالید.
  • قبل از خواب، ژل نفتی ساده را به پاشنه های خود بمالید. پوشیدن جوراب برای محافظت از رختخواب ایده خوبی است.
  • در طول روز یک بانداژ مایع را روی ترک‌های پاشنه پا بمالید تا یک سد محافظ ایجاد کنید که می‌تواند به کاهش درد، تسریع بهبودی و جلوگیری از ورود میکروب‌ها به پوست شما کمک کند.
  • کفش مناسب بپوشید. اگر پاشنه‌های خشک و ترک‌دار دارید، از کفش‌های پاشنه باز مانند دمپایی یا دمپایی، کفش‌های فرسوده یا کفش‌هایی که به درستی جا نمی‌شوند خودداری کنید.

بلیک می‌گوید: «گاهی اوقات، ترک‌خوردگی پاشنه‌ها به دلیل یک بیماری پزشکی مانند دیابت ایجاد می‌شود. اگر پاشنه‌های خشک و ترک خورده‌تان شدید است یا پس از رعایت این نکات بهبود نمی‌یابد، با یک متخصص پوست با تایید هیئت مدیره صحبت کنید.

اطلاعات بیشتر

اطلاعات بیشتری در مورد علل و مراقبت از پوست خشک در کتابخانه ملی پزشکی ایالات متحده وجود دارد.

منبع: آکادمی پوست آمریکا، انتشار خبری، فوریه. ۱، ۲۰۲۲

اخبار پزشکی
حق چاپ © ۲۰۲۱ HealthDay. تمامی حقوق محفوظ است.
نمایش اسلاید


جراحی پلاستیک: عکس های قبل و بعد از جراحی های زیبایی
به نمایش اسلاید مراجعه کنید


رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/